10 beprotiškiausių pasaulio dietų

Gabriel E. Hall - -
10 beprotiškiausių pasaulio dietų

Dažniausiai besirūpindami savo išvaizda griebiamės įvairiausių dietų, kurios apriboja mūsų organizmo poreikius ir todėl nėra labai naudingos sveikatai. Yra daugybė dietų tipų, kurie vilioja savo greito veikimo pažadais. Kartais siekiant kuo geresnio rezultato, išbandomos ir šiek tiek neįprastos, gal net kiek keistos lieknėjimo „gudrybės“.

Taigi, pristatome jums 10 beprotiškiausių pasaulio dietų!

1. Saldainių dieta. Valgai pyragėlius su kremu ir lieknėji… Tai tikriausiai būtų didžiausia palaima saldumynų mėgėjams, kuriems besirūpinant savo svoriu nereikėtų skaičiuoti 3 ar 9 šokolado gabalėlį jie valgo. Apetitą mažinančių saldainių „Ayds“ dieta buvo labai populiari 1970 – 1980 – taisiais metais. Tada norintys numesti svorio galėjo išragauti daugybės šių saldainių skonių. Tačiau 1981 metais paskelbus AIDS epidemiją (o saldainių pavadinimas tariasi taip pat), saldainių perkamumas ženkliai sumažėjo ir vėliau jie buvo uždrausti. Gal ir gerai, nes buvo nustatyta, jog vienas iš apetitą mažinančių saldainių ingridientų jaunesnėms moterims gali sukelti infarktą.

10 beprotiškiausių pasaulio dietų

2. Limonado dieta. Sekdamos Holivudo grožio standartais, šią dietą kartas nuo karto išbando garsios pasaulio moterys. Tačiau panašu, kad scenos pažiba Beyonce Knowles prie šio lieknėjimo būdo daugiau nebegrįš. Pasak Beyonce, nors ši dieta per stebėtinai trumpą laiką jai padėjo numesti 9 kilogramus, tačiau ji ją pavertė kaprizinga ir nervuota. Limonado dietą 1976 m. pristatė Stanley Burroughs, kuris teigė, jog 6 – 12 kartų per dieną geriant citrinų, laimo sultis arba „maple“ sirupą pakaitomis su pasūdytu vandeniu ir žolelių laisvinamąja arbata galima lengvai numesti nereikalingus kilogramus. Vien tik keista skysčių kombinacija ir jokio maisto… Nenuostabu, kodėl žavioji Beyonce po tokios dietos tapo nerviškai išsekusi.

10 beprotiškiausių pasaulio dietų

3. Greipfrutų arba Holivudo dieta. Ši dieta yra labai efektyvi, nes per 2 savaites numetama iki 5 kilogramų. Laikantis greipfrutų dietos galima valgyti liesą mėsą ir daržoves. Visi užkandžiai tarp pagrindinių valgių yra uždrausti. Dieta, kurios pagrindas vien vaisiai, pasižymi ypatingai žemu kaloringumu – per dieną suvartojama tik 650 kalorijų, o tai nėra sveika organizmui.

10 beprotiškiausių pasaulio dietų

4. Porų dieta. Populiariosios knygos „Prancūzų moterys nestorėja“ autorė Mireille Guiliano rekomenduoja išvalyti organizmą ir sulieknėti valgant išvirtus porus bei geriant jų sultis. Paįvairinti dienos racioną leidžiama su žuvimi. Tačiau ar viena daržovė gali suteikti organizmui visas vertingas medžiagas?

10 beprotiškiausių pasaulio dietų

5. Sausainių dieta. Neapsigaukite! Nors sausainių dietą pristatė daktaras Sanford Siegel, tačiau tai neraiškia, kad ji – vienas sveikiausių būdų mesti svorį. Sausainiai yra gaminami iš avižų, ryžių bei sėlenų, tačiau vien tik šių medžiagų organizmui nepakanka. Laikantis „desertinės“ dietos šių sausainių galima valgyti kiek nori, taip pat per pietus leidžiama suvalgyti ir vištienos ar žuvies su daržovėmis. Sausainių dietą yra išbandęs ir režisierius Guy Ritchie. „Jis numetė svorio daugiau nei reikėjo“, – kalbėjo Madonna. Vardindama dietos trūkumus, Madonna taip pat pridūrė, kad „jos laikydamasis Guy nenorėjo su manimi mylėtis“.

10 beprotiškiausių pasaulio dietų

6. Liekninančio muilo dieta. Prekyboje pasirodę „La – Mar“ ir „Fatoff“ liekninantys muilai žadėjo per trumpą laiką išdailinti atsikišusį pilvuką ar celiulito žymes ant šlaunų. Vis dėl to, jie netrukus buvo pradėti kritikuoti dėl kenksmingų sudedamųjų medžiagų.

10 beprotiškiausių pasaulio dietų

7. Vaikų maisto dieta. Reese Witherspoon, Jennifer Aniston, and Lily Allen yra vienos didžiausių šios dietos gerbėjų. Dizainerės Heidi Slimane pristatytos dietos esmė – vietoj įprasto maisto valgyti įvairias vaikų tyreles. Netrukus mitybos specialistai papriekaištavo, jog vaikų maistas yra skirtas vaikams, o ne suaugusiems. Be to, jo maistingų medžiagų nepakanka suaugusiųjų organizmui.

10 beprotiškiausių pasaulio dietų

8. Kaspinuočių dieta. 1920 metais buvo pradėta kalbėti, kad kirmėlės gali padėti numesti svorio! Daugiausiai dėmesio sulaukė operos dainininkė Maria Callas. Buvo teigiama, jog išgėrusi piliulę, kurioje buvo kaspinuočio kiaušinėlis, scenos legenda numetė 27 kilogramus. Spauda tuomet rašė apie moters pilve užaugusią kirmėlaitę, kuri suvalgo jos maistą ir taip „padeda“ lieknėti. Vis dėl to, po vieno Maria Callas interviu paaiškėjo, kad ši keista dieta buvo viso labo išgalvota istorija. Operos dainininkė teigė sulieknėjusi nuo salotų ir vištienos. Tačiau šis atvejis netrukus pateko į beprotiškiausių pasaulio dietų sąrašą.

10 beprotiškiausių pasaulio dietų

9. Kopūstų sriubos dieta. Amerikiečių aktorė Jaime Pressly teigia, jog kopūstų sriubos dieta po gimdymo jai padėjo labai greitai atgauti lieknas formas. Šią dietą dažnai išbando ir Sarah Michelle Gellar. Šalia kopūstų sriubos leidžiama valgyti tik daržoves ir liesą jogurtą. Toks ribotas produktų kiekis neaprūpina organizmo būtiniausiomis medžiagomis.

10 beprotiškiausių pasaulio dietų

10. Miegančiosios gražuolės dieta. Dieta žada, jog jūs galite „išmiegoti“ papildomus kilogramus ir atsikelti būdami lieknesni. Kalbama, kad neįtilpęs į sceninius drabužius ją išbandė ir pats Elvis Presley. Jei ne didžiulis scenos žvaigždės apetitas atsikėlus, galbūt ir būtume galėję pamatyti tokios dietos rezultatus.

10 beprotiškiausių pasaulio dietų

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt