Modelio sėkmę įtakojantys pokyčiai mados pasaulyje

Jurgita Kiguole - -
Modelio sėkmę įtakojantys pokyčiai mados pasaulyje

Keliant klausimą kas nulemia modelio sėkmę siekiant karjeros mados pasaulyje modelių agentūros “ Supermodels” vadovė įvardija šiuos esminius dalykus:

“Ne kartą darydami modelių atrankas akcentavome, kad šiais laikais norint sulaukti sėkmės mados pasaulyje, svarbu ne tik griežti modelio duomenys, gražus veidas bet ir charizma bei buvimas asmenybe. Paprasčiausiai, kad atrankoje tave pastebėtų, tu turi išsiskirti, spinduliuoti pasitikėjimu, užtikrintumu savo vidiniu potencialu. Jei nori kad tave pasamdytų dar karta, tu turi gebėti sužavėti klientą ir komandą su kuria dirbi”, – sako agentūros savininkė Jurgita Kiguolė.

Pasak jos, sužavėti gali net paprasčiausi dalykai, tokie kaip mandagumas, nuoširdumas, paprastumas, buvimas savimi. Taip pat sveikintini asmenybės bruožais tokie kaip kryptingumas, profesionalumas, interesų bei savo nuomonės turėjimas, talentai, estetiškumas, užtikrintumas, pasitikėjimas, kai kuriais atvejais – stiprus individualumas bei išskirtinumas. Mados pasaulyje visada lengviau pritampa išsiskiriantys iš minios modeliai. Vieni dedasi kaukes ir tą savo išskirtinumą vaidina, o kitiems natūraliai pakanka būti savimi.

Tačiau prasidėjus socialinių tinklų aukso amžiui, nauji vėjai ėmė pūsti ir mados pasaulyje: atsirado dar vienas faktorius lemianti modelio karjeros sėkmę – tai populiarumas socialiniuose tinkluose. “Stebint reiškinius, vykstančius dabartiniame pasaulyje, mes galime pamatyti, kokią jėgą turi nuomonės formuotojai ir tai yra nebūtinai modelio standartus atitinkantys žmonės. Vis daugiau prekinių ženklų labiau orientuojasi į produktą reklamuojančio žmogaus matomumą ir jo daromą įtaką. Todėl užsienio modelių agentūros ar klientai, prieš samdydami modelį, vis dažniau paklausia, kiek sekėjų jis turi socialiniuose tinkluose. Ir tai tampa svariu faktoriumi samdant modelį darbui”, – sako Jurgita Kiguolė ir pabrėžia, kad yra ir kita šios naujos tendencijos pusė: socialinių tinklų įtaka nesusiformavusiai asmenybei gali padaryti žalą, nes vietoj to, kad žmogus priimtų savo kūną, ieškotų savęs ir atskleistų savo talentus bei unikalumą, jis pasirenka galbūt jam saugesniu atrodantį kelią mėgdžioti ir būti kuo labiau panašiu į kažką, kuris turi daug sekėjų. “Todėl, orientuodamiesi į asmenybes, mes patys jaučiamės tvirčiau, kad nuomonės formuotojų daroma įtaka ir vyraujantys grožio pasaulio išpūsti reikalavimai bus jiems neveiksnūs ir nežalos, nes susiformavusios asmenybės jau žino kas jie yra”, – sako modelių agentūros savininkė.

Jurgita Kiguolė prisipažįsta dažnai sulaukianti klausimo, ar pasikeitė modelio išmatavimų reikalavimai. “Ne, jie nepasikeitė. Kaip ir anksčiau, aukščiausios madų pasaulio rinkos orientuojasi į ypatingai lieknus modelius. Tačiau pamažu, esant tam tikrų prekinių ženklų paklausai, į rinką įsileidžiami ir plius dydžio modeliai. Teko sulaukti klausimo iš užsienio, ar tokių modelių yra mūsų agentūroje, mat vis daugiau prekinių ženklų drįsta reklamuoti savo produktus ant didesnių dydžių modelių. Ir tai yra visai logiška, nes juk prekinis ženklai prekiauja visų dydžių drabužiais, bet iki šiol buvo įprasta reklamuoti tik XS dydžio drabužius, formuojant žmonių nuomonę, kad grožis siejama su lieknumu. O pirkėjui, kuris nėra lieknas, pateikiama iliuzija, nes, pavyzdžiui suknelė vienaip atrodys ant XS dydžio modelio, o visai kitaip ant XL dydžio”, – sako ji.

Beveik dvidešimti metų veikiančios modelių agentūros savininkė pastebi, kad didžiosios kompanijos, tokios kaip Lindex, H&M, netgi Nike, kurio reklaminėje kompanijoje dalyvavo apkūnių kūno formų nuomonės formuotoja Paloma Elsesser, rodo, kad prekiniai ženklai plečia savo marketingo tikslinę auditoriją. O atliktų tyrimų duomenys teigia, kad nestandartinių formų reklamuojami produktai teigiamai veikia merginų, moterų psichologiją, joms padeda priimti savo natūralią išvaizdą, nežalojant savo sveikatos bandant įtilpti į griežtai suformuotą grožio kanoną.

Jurgita Kiguolė atvira – ne vienerius metus dirbant mados srityje jos grožio suvokimas iš dalies taip pat buvo įtakotas mados bei kūno kulto standartų. “Mane nuolat supo jauni ir gražūs žmonės, kas vertė pasitempti. Tai nėra blogai, tačiau siekiamybė išlikti lieknai, atrodyti kuo jauniau, kartais užgoždavo tai, kas išties yra svarbu. Tačiau pradėjus kelti klausimus, o kas iš tikrųjų yra svarbu, atsirado supratimas, kad svarbi yra vidaus ir išorės harmonija, natūralumas, be galo svarbus adekvatus pasitikėjimas savimi bei laisvė būti savimi. Tai supratusi, grožį kituose aš matau per vidinio ir išorinio polių balansą. Gal nuskambės labai keistai, bet grožio galima tiesiogiai nematyti, tačiau galima jį jausti – vidinis grožis taip pat turi savo vibraciją. Tačiau gali gebėti jį žmoguje įžvelgti tik tuomet, kai nustoji vertinti vien tik žmogaus išvaizdą”, – sako ji.

Pasikeitus pačios Jurgitos Kiguolės grožio supratimui, po truputį plečiasi ir “Supermodels“ modelių agentūros koncepcija. “Mes tampame plačiau matančią modelių agentūrą ir atveriame naujo padalinio duris „SPECIAL“. Kadangi sunku šią reikšmę perteikti lietuviškai, o “YPATINGI” skambėtų gan pretenzingai, todėl Lietuvoje mūsų naujas padalinys pavadintas “ASMENYBĖS”. Jame bus nestandartinių dydžių bei išskirtiniai unikalūs žmonės tiek išoriškai tiek vidumi, kurie pasitiki savimi, yra kryptingi ir charizmatiški. Noriu tikėti, kad pamažu plečiantis mados pasaulio rinkai, šiems modeliams turėsime atitinkamus užsakovus ir pasiūlymus”, – naujovę pristato Jurgita.

Apie autorių

Jurgita Kiguole

Jurgita Kiguolė - vienos geriausių modelių agentūrų Lietuvoje “Supermodels” savininkė ir ilgametė vadovė, sėkmingai užauginusi jau ne vieną pasaulinio garso modelių kartą. Grožio bei mados industrijoje nuo 2001metų aktyviai dirbanti, marketingo specialistė visuomenėje dažnai ir pati vadinama moteriškumo etalonu.

Susisiekite su Jurgita Kiguole
Apie Jurgita.lt