Kas yra fittingas modelio darbe?

Julie Splinters - -
Kas yra fittingas modelio darbe?

Būnant modeliu tenka dirbti daug skirtinų darbų, vaikščioti į kastingus, fotografuotis žurnalams ir pozuoti su naujausių kolekcijų rūbais, juos pristatyti mados šou einant podiumu arba tapti drabužio kūrimo proceso dalimi dirbant fittingo (liet. primatavimo) darbą.

Modelis Ieva Skruzdyė (Supermodels Model Management) yra dirbus primatavimuose su daug garsių prekės ženklų, tokių kaip Valentino, Bottega Veneta, Etro, Pinko ir kt. Ieva atskleidė šio darbo užkulisius, jo specifiką dirbant su skirtingais dizaineriais, kuriančiais kolekcijas.

Fittingo modelis yra asmuo, kurį pasitelkia mados dizaineris ar drabužių gamintojas, norėdamas patikrinti jo siuvamo drabužio dydį, ar yra patogu modeliui su juo judėti, kaip drabužis krenta ant kūno, kaip einant krenta ant modelio, t.y. “gyvo” manekeno. Tinkamas modelis turi atitikti norimus dizainerio kriterijus ar gamintojo specifikacijas. Šiuos kriterijus paprastai sudaro modelio ūgis, krūtinės-juosmens-klubo apimtys, rankos ir kojos ilgis, pečių plotis.

Fittingo (primatavimo) modelis gali ne tik dėvėti drabužį apžiūrai, bet ir tampa neatsiejama projekto kūrimo proceso dalimi.

Dirbant su vienais dizaineriais, ant modelio matuojami rūbai, kurie jau buvo pasiūti. Apsivilkus juos, modelis pasirodo kūrybos direktoriui ir dizaineriams, kurie taiso rūbą tiesiai ant modelio, kažką nukerpant, prisegant, suraukiant ar rūbą iš viso išimant iš kuriamos kolekcijos.

Tačiau dirbant su skirtingais dizaineriais išssikiria ir jų darbo specifika: “Man ypač patiko stebėti, kaip iš nieko, paprastos medžiagos gabalo, yra sukuriamas rūbas tiesiai ant manęs” – pasakoja Ieva. Paprasti megztiniai, marškinėliai ir medžiagos gabalai karpomi, segami, rišami ir suraukiami tiesiai ant modelio, taip gimsta įvairiausi drabužių dizainai ir formos. “Kai tavo akyse ant tavo kūno gimsta drabužis, jautiesi komandos dalimi ir prisidedanti prie kuriamo dizaino”. Suknelė ant tavęs gali gimti per valandą laiko, poto ji pristatoma kūrybos direktoriams ir nufotografruojama, Dizaineriai tariasi į kokią koleciją gali pritaikyti šį rūbą, ar nebuvo panašaus dar sukūrę, ar drabužis atspindi prekės ženklo vardą ir vertybes.

Fittingo modelio darbo laikas skiriasi nuo prekės ženklo politikos ir požiūrio. Kartais modelis užtrunka tik kelias valanda, jartais visą dieną, dirbant giežtai darbo valandomis nuo 9 ryto iki 6 vakaro. Dirbant su kitais dizaineriais darbo valandų nėra, modelis turi dirbti nors ir visą naktį, kol drabužio dizainas ar visa kolekcija yra pabaigiama.

Modelis Ieva dalinasi fittingo metu darytomis nuotraukomis iš asmeninio archyvo.

Apie autorių

Julie Splinters

Julie - viena iš nedaugelio žmonių, ypatingai besidominčių Rytų Japonijos, Kinijos ir apskritai Azijos šalių kultūromis. Baigusi anglų filologijos studijas, mergina šiuo metu yra Azijos studijų krypties programos studentė, kurią apima Artimųjų Rytų studijos, japonologija, Pietų Azijos studijos ir sinologija.  Kadangi m...

Susisiekite su Julie Splinters
Apie Jurgita.lt