10 brangiausių pasaulio deimantų

Lucia Danes - -
10 brangiausių pasaulio deimantų

Deimantai – geriausi merginų draugai. Taip dainavo legendinė scenos pažiba Merlin Monroe. Ir iš tiesų, brangiaisiais akmenėliais mėgsta pasidabinti garsios pasaulio moterys. Štai Jeniffer Lopez ar Katie Holmes demonstruoja 6 karatų deimantais puoštus sužadėtuvių žiedus, o žavioji Angelina Jolie per raudonojo kilimo iškilmes pasidabina 115 karatų žaliojo „Dresden“ deimanto auskarais. Puošnu ir labai prabangu…

Nors žvaigždžių nešiojami deimantai yra įkainojami tūkstantinėmis, o kartais ir milijoninėmis sumomis, tačiau pasaulyje yra dar vertingesnių už juos. Šį kartą norime pristatyti 10 brangiausių ir rečiausių pasaulio deimantų.

1. „Eugénie Blue“ deimantas. Šis 31 karato mėlynos spalvos deimantas dar kitaip yra vadinamas „Mėlynąja širdimi“.

10 brangiausių pasaulio deimantų

2. „Šimtmečio deimantas“. Iš pradžių deimantas svėrė 599 karatus, tačiau dėl kraštų dailinimo jis buvo sumažintas iki 273 karatų. Šis širdies formos deimantas yra įkainotas 100 milijonų dolerių. Jis buvo saugojamas Londono bokšte, tačiau dabar kalbama, kad jis jau yra parduotas.

10 brangiausių pasaulio deimantų

3. „Cullinan“ deimantas. Šis daugiau nei 3 tūkst. karatų turintis deimantas yra didžiausias pasaulyje. Vėliau jis buvo padalintas į 9 mažesnius gabalėlius, kurie puošė karalių karūnas arba priklausė karališkųjų šeimų kolekcijoms.

10 brangiausių pasaulio deimantų

4. Deimantas „Auksinė akis“. 44 karatų deimanto vertė yra 15 – 20 mln. dolerių. Jis – didžiausias pasaulyje geltonasis deimantas. Pakolkas „Auskinė akis“ yra Amerikos valstybės nuosavybė, tačiau ketinama jį parduoti aukcione.

10 brangiausių pasaulio deimantų

5. Apipintas įvairiomis legendomis „Koh-i-noor“ deimantas yra 5 tūkstančių metų senumo. 108 karatų deimantas iš pradžių priklausė Indijos imperatoriams, vėliau – puošė Vokietijos karalienės Aleksandros ir galiausiai Jungtinės Karalystės karalienės Elžbietos karūnas. Šiuo metu deimantas yra saugomas Londono bokšte.

10 brangiausių pasaulio deimantų

6. Deimantas „Grisogono dvasia“ – didžiausias juodasis deimantas ir penktas iš didžiausių visų deimantų pasaulyje. Šis 312 karatų deimantas puošia iš 702 baltų deimantų pagamintą žiedą.

10 brangiausių pasaulio deimantų

7. „Žemės žvaigždė“. Pietų Afrikoje rastas deimantas iš kitų išsiskyrė savo spalva. 112 karatų rudasis deimantas buvo eksponuojamas įvairiuose pasaulio muziejuose, kol galiausiai buvo nupirktas už 900 tūkst. dolerių.

10 brangiausių pasaulio deimantų

8. „Auksinis Jubilee“ deimantas. 755 karatų rudasis deimantas puošia Tailando karaliaus karūną. Iš pradžių vadintas kaip „Bevardis rudasis“ arba „Bjaurusis ančiukas“, savo dabartinį pavadinimą gavo 1997 metais per „Auksinį“ karaliaus jubiliejų.

10 brangiausių pasaulio deimantų

9. Deimantas „Vandenyno svajonė“. Nors šis deimantas palyginus su kitais tesiekia tik 6 karatus, tačiau jis yra vienintelis mėlynai žalios spalvos deimantas pasaulyje. Kelis metus jis buvo eksponuojamas parodoje „Deimantų prabanga“.

10 brangiausių pasaulio deimantų

10. „Vilties“ deimantas. Šis 45 karatų mėlynasis gražuolis seniau buvo vadinamas „Prancūzų mėlynuoju“ deimantu. Skirtingai nei kiti, jis niekada nepriklausė karališkosioms šeimoms. 1970 metais jį įsigijo garsi Amerikos visuomeninio gyvenimo veikėja Evalyn Walsh McLean.

10 brangiausių pasaulio deimantų

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt