10 istorinių faktų apie madą

Linas Kiguolis - -
10 istorinių faktų apie madą

1. Aštuonioliktame amžiuje buvo itin madinga prisiklijuoti netikrus antakius iš pelės odos ir kailio.

2. Anglijoje gyvenęs dendis Beau Brummel siaubingai bijojo išsitepti batus, todėl reikalaudavo, kad jo automobilio kėdę įneštų į namus. Jis taip pat niekada nenukeldavo srybėlės bijodamas, kad sugadins šukuoseną.

3. Ispanijos princas Pilypas, vyriausiasis Čarlzo XIII sūnus, dievino pirštines, todėl dažnai nešiojo po 16 porų vienu metu.

4. Penkiolikto amžiaus pabaigoje Prancūzijoje vyriški batai buvo kvadratinėmis noselėmis – Čarlzas VIII išpopuliarino šią madą, o pats avėjo tokius batus, nes turėjo šešis kojų pirštus.

5. Šešiolikto amžiaus Italijoje moterys dažydavosi dantis.

6. Elžbieta I priėmė įstatymą, kuris teigė, kad visi žmonės vyresni nei septynerių metų sekmadieniais bei šventinėmis dienomis privalo dėvėti srybėles. Nesilaikantieji įstatymo buvo baudžiami kalėjimu ar piniginėmis baudomis.

7. Frankas I Prancūzijoje uždraudė barzdas. Monarchas taip nekentė barzdų, kad už jas baudė mirtimi.

8. Marija Antuanetė buvo tokia kukli, kad visas sukneles bei naktinius sagstydavosi iki pat kaklo. Net ir besimaudydama vonioje.

9. Išradus užtrauktuką britai negalėjo patikėti jo patvarumu, todėl gamintojai 1924 – aisiais surengė parodą, kurioje pristatė milžinišką užtrauktuką. Jis buvo atsegtas ir užsegtas tris milijonus kartų, tačiau po parodos atrodė lyg naujas.

10. Sagas ant švarkų rankovių sugalvojo prisiūti Napoleonas Bonapartas, kadangi jį erzino kareiviai besišluostantys nosis į rankoves.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Linas Kiguolis - žinomo verslininko Ugniaus Kiguolio jaunesnysis brolis, tvirtai žingsniuojantis savo karjeros laiptais. Ilgą laiką buvęs brolio šešėlyje jaunas ir ambicingas IT specialistas tapo brolio verslo partneriu ir užsitikrino svarbų vaidmenį bendroje veikloje.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie Jurgita.lt