3 mitai apie plaukus: demaskuota

Julie Splinters - -
3 mitai apie plaukus: demaskuota

Mitų apie grožį, o ypač apie plaukus prikurta begalybė. Įvairiausių prasimanymų ar niekuo nepagrįstų patarimų šia tema gali išgirsti visur – iš draugės lūpų, per televiziją ar net grožio salone.

Įžymybių plaukų stilistė Hallie Bowman ir Procter & Gamble grožio specialistė, mokslininkė Teca Gillespie demaskuoja populiariausius mitus apie plaukus ir jų priežiūros priemones.

Mitas. Reikia dažnai keisti šampūną, kad plaukai nepriprastų

Teca:

-Tiesa ta, kad plaukas yra negyvas ir tiesiog negali prie nieko priprasti. Pagrindinė šampūno paskirtis – padaryti plaukus švarius. Ir nors galite jausti jog trenkant galvą įvairiais šampūnais plaukai atrodo kitaip, tai tikrai nėra susiję su įprastos plaukų grožio rutinos pakeitimu.

-Svarbiausia rasti šampūną, kuris tinka būtent jūsų plaukams ir jį naudoti nors ir visą laiką. Taip pat svarbu neperlenkti lazdos naudojant plaukų formavimo priemones – vašką, žele, lakus ir pan.

-Reikia turėti omenyje jog įvairios aplinkybės (pvz.: drėgmė, temperatūra, nauja plaukų spalva) taip pat turi daug įtakos.

Hallie:

-Plauko struktūra su amžiumi keičiasi, kas sąlygoja kaip plaukai reaguoja į įvairius produktus.

-Šampūnų ir kitų priežiūros priemonių efektą taip pat sąlygoja plaukų tiesinimo ar garbanojimo žnyplės, džiovintuvai, itin kenkiantys plaukams.

-Nereikėtų pamiršti ir apie skirtingus metų laikus.Šaltas oras, dirbtinis šildymas žiemą patalpose sausina ir alina plaukus.

-Taigi, jei pastebėjote jog jūsų plaukai reaguoja į šiuos faktorius, atsižvelkite į tai kai kitą kartą rinksitės šampūnus.

3 mitai apie plaukus: demaskuota

Mitas. Plaukų negalima plauti kasdien

Teca:

-Šis mitas atėjo iš 1980-ųjų, kai buvo paplitę gilaus valymo šampūnai. Vėliau atsirado švelnesnio poveikio priemonės ir žmonės ėmė trinkti plaukus dažniau.

-Šiandien galime rasti įvairiausių šampūnų, tinkančių skirtingiems plaukų tipams ir poreikiams. Jie viekia švelniai ir gali būti naudojami taip dažnai kaip tik reikia.

-Dažnas plaukų trinkimas iš tiesų gali padėti – esama daugybės naudingų kondicionierių ir balzamų, kurie padės susitvarkyti su tokiomis problemomis kaip galiukų lūžinėjimas, plaukų sausumas ar nepaklusnumas.

-Nerimaujate dėl savo dažytų plaukų? Nustatyta jog dėl spalvos išblukimo kaltas tikrai ne šampūnas, o vanduo, kurio molekulės tiesiog išstumia dažų molekules iš plauko. Naudodamos dažytiems plaukams skirtas priemones, pristabdysite spalvos blukimą.

Hallie:

-Šampūnas tikrai gali padaryti plaukus sveikesnius, vadinasi ir gražesnius. Dažnas trinkimas gali sumažinti plaukų lūžinėjimą, net slinkimą.

-Sausas šampūnas – tikrai ne idealiausias variantas. Jį galima prilyginti pudrai, kuri tiesiog nuima blizgesį nuo veido, bet tam, kad veidas iš tikrųjų taptų švarus jums, žinoma, prireiks valiklio.

-Dažytų plaukų šampūnai saugo plaukų spalvą, suteikia sveiko blizgesio bei apsaugo nuo įvairių aplinkos veiksnių.

3 mitai apie plaukus: demaskuota

Mitas. Produktai, pagaminti iš identiškų medžiagų turės lygiai tokį patį poveikį.

Teca:

-Tai, kad produktų ingredientai nesiskiria, dar nereiškia jog poveikis bus absoliučiai toks pat. Juk etiketėje nenurodomas kokiomis būtent proporcijomis buvo naudojamos medžiagos, kuriant šampūną.

Hallie:

-Juk ir patiekalams galima naudoti tuos pačius maisto produktus, bet rezultatas gali skirtis, nes naudosime juos skirtingomis proporcijomis, skirtinga seka, skirtis gali ir pats gaminimo būdas. Patentuotos įvairių šampūnų formulės, gaminimo procesai padeda sukurti unikalius gaminius, pritaikytus įvairioms įvairių plaukų reikmėms.

3 mitai apie plaukus: demaskuota

photo: Solve Sundbo

Apie autorių

Julie Splinters

Julie - viena iš nedaugelio žmonių, ypatingai besidominčių Rytų Japonijos, Kinijos ir apskritai Azijos šalių kultūromis. Baigusi anglų filologijos studijas, mergina šiuo metu yra Azijos studijų krypties programos studentė, kurią apima Artimųjų Rytų studijos, japonologija, Pietų Azijos studijos ir sinologija.  Kadangi m...

Susisiekite su Julie Splinters
Apie Jurgita.lt