5 ilgaamžiškumo paslaptys

Ugnius Kiguolis - -
5 ilgaamžiškumo paslaptys

Neseniai garsaus JAV kardiochirurgo M. Ozo paviešinti faktai apie medicinos srityje vykdomus naujausius tyrimus buvo sutikti itin entuziastingai. Medikas yra įsitikinęs, kad žmonės jau dabar gali prailginti savo gyvenimą mažiausiai trisdešimčia metų ir sulaukus, pavyzdžiui 100 metų, jaustis dvigubai jaunesni. Pasak populiariojo kardiochirurgo, ilgaamžiškumo receptas reikalauja minimalių pastangų ir beveik nieko nekainuoja!

M. Ozas, kaip ir daugelis mokslininkų, sutinka, kad didžiausias ilgesnio gyvenimo priešas – ne sunkios ligos (vėžys, AIDS, kiaulių gripas ar Alzhaimerio liga), bet natūralus senėjimas. Todėl medicina turinti ieškoti būdų, kaip sustabdyti arba bent jau sulėtinti senėjimą ir taip įtakoti žmones gyventi ilgiau.

Pasak Ozo, senėjimo proceso kontrolė daugiausiai priklauso nuo pačio žmogaus. Todėl nežinantys arba ignoruojantys šį faktą patys nulemia savo gyvenimo trukmę. Beje, teigiama, kad kuo žmogus vyresnis, tuo jo gyvenimo būdas turi didesnę įtaką ilgaamžiškumui. Pavyzdžiui, medikas akcentuoja, kad net 80 proc. gyvenimo trukmės nuo penkiasdešimtojo gimtadienio nulemia gyvenimo būdas, o likę 20 proc. – genai. Tai turėdami omenyje, Holivudo garsenybės ir televizijos ekranų žvaigždės nedelsdami pradėjo vartoti Amerikos mediko rekomenduojamus preparatus ir sekti 5 jo garsiaisiais gyvenimo trukmę padedančiais prailginti patarimais.

1) Pirmas ir pats svarbiausias M. Ozo patarimas – mažiau valgyti. Pagal klinikinius tyrimus, žmogus, trečdaliu sumažinęs per dieną suvartojamų kalorijų kiekį, galėtų sulaukti 120 – 150 metų. Nereikalingos kalorijos, kurios neaprūpina žmogaus reikalingomis medžiagomis, užkemša arterijas, apsunkina širdies darbą ir yra daugelio ligų priežastis. Norint to išvengti, M. Ozas pataria kaskart atsikelti nuo stalo vis dar jaučiant alkį. Sveikos gyvensenos atstovas rekomenduoja išbraukti iš savo valgiaraščio miltinius produktus, saldumynus, gaiviuosius gazuotus gėrimus ir maistą su konservantais.

2) Antrasis žingsnis siekiant ilgiau gyventi yra imuniteto stiprinimas ir kova su neigiamu aplinkos poveikiu. Medikas pabrėžia svarbą ieškoti būdų, kaip atsispirti oksidacijai, nes ji yra vienas svarbiausių faktorių, įtakojančių senėjimo procesą. M. Ozo teigimu, šiuo metu yra žinoma iš tiesų daug stiprių antioksidantų, kurie gali pristabdyti senėjimą. Vienas efektyviausių – Brazilijos miškuose augančios acai uogos ir jų sultys. Įdomu tai, jog po to, kai per vieną iš O. Winfrey pokalbių šou medikas užsiminė apie stulbinantį acai uogų sulčių poveikį, jų pardavimai beveik per naktį šoktelėjo keliais tūkstančiais procentų! Kiti rekomenduojami antioksidantai – mėlynės, brokoliai, pomidorai, paprikos bei žalioji arbata ar raudonas vynas.

3) Trečiasis patarimas norintiems perkopti šimto metų ribą yra aktyvus socialinis gyvenimas ir sportas. Medikas ragina kuo daugiau bendrauti su aplinkiniais ir turėti kuo daugiau pomėgių, nes jie gali prailginti gyvenimą aštuoneriais metais. Taip pat nepamiškite daug judėti ir bent tris kartus per savaitę po pusvalandį pabėgiokite ar pavažinėkite dviračiu. Gyvenimą prailginti padės ir meditacija, jogos pratimai.

4) Ketvirtasis žingsnis – miegas ir seksas. Garsusis Amerikos medikas teigia, jog miego trūkumas gali patrumpinti jūsų gyvenimą 5 metais. Patariama miegoti 7 – 8 val. per dieną. Be to, Ozas taip pat pamini, jog aktyvus seksualinis gyvenimas taip pat turi įtakos ilgesniai gyvenimo trukmei.

5) Galiausiai M. Ozas ragina nepamiršti kaskart stiprinti savo organizmą geriant įvairius vitaminus. Gerkite D vitaminą, nes jis padės išvengti vėžinių susirgimų bei širdies problemų. Taip pat svarbūs kalcis ir magnis. Imuniteto stiprinimui taip pat rekomenduojama gerti ir žuvų taukus.

Taigi, 5 efektyvūs garsaus JAV mediko M. Ozo ilgaamžiškumo patarimai – prieš jus. Kaip teigė pats gydytojas, ilgesnio gyvenimo trukmė daug priklauso nuo jūsų pačių ir jūsų gyvenimo būdo. Šių patarimų besilaikantys žmonės ne tik jausis geriau ir gyvens ilgiau, bet taip pat ir sulauks ištobulintų medicinos technologijų naujienų, iš kurių viena svarbiausių – šlapimą analizuojantis unitazas. Jis bus prieinamas kiekvienai šeimai ir padės užkirsti kelią daugeliui ligų ankstyvojoje stadijoje. Tokiu būdu įvairios ligos bus lengviau išgydomos.

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt