5 mitai apie odos priežiūrą: demaskuota

Jake Doe - -
5 mitai apie odos priežiūrą: demaskuota

Valyti odą du kartus per dieną? Naudoti toniką? Išgerti 8 stiklines vandens? Kai aplinkui tiek daug informacijos apie odos priežiūrą, sunku atskirti mitus nuo faktų. TheFashionSpot demaskuoja 5 dažniausiai pasitaikančius prasimanymus šia tema.

1. Reikia valyti odą du kartus per dieną

Šis sakinys turėtų baigtis: „jei norite veltui iššvaistyti prausiklį“.

Tiesa ta, kad ryte veido odą pakanka nuprausti vandeniu, prausiklio naudoti visiškai nebūtina. Per naktį oda išlieka švari, nebent miegate lauke ar itin užterštoje aplinkoje, atidarytais langais. Dažnas prausiklio naudojimas gali tiesiog išsausinti odą.

5 mitai apie odos priežiūrą: demaskuota

2. Galima sumažinti odos poras

Nepaisant daugybės produktų reklamų, kurios teigia jog gali tai padaryti, iš tiesų veido odos porų sutraukti neįmanoma. Jei trumpai ir paprastai – odos porų dydžio pakeisti tiesiog negalima. Tačiau mes galime padaryti taip, kad jos vizualiai atrodytų mažesnės, ir tam visiškai nereikia leisti krūvos pinigų. Prisiminkite seną gerą metodą – kiaušinio baltymo kaukę, kuri patempia odą, todėl poros atrodo mažesnės. Žinoma, nepamirškite jog šis efektas yra laikinas, todėl kaukę puikiai tinka pasidaryti prieš itin svarbią šventę ar kitokį įvykį.

3. Trinant akis, susidaro raukšlės

Būkite ramios, nuo akių trynimo „žąsų kojelės“ aplink akis tikrai nesusidarys. Raukšlės susidaro nuo žemės traukos (kuri tiesiog tempia odą žemyn) bei nuo pastovaus veido aumenų judėjimo, kai pvz: šypsotės, raukotės ar žiovaujate.

5 mitai apie odos priežiūrą: demaskuota

4. Kad oda neišsausėtų, reikia gerti daug vandens

O, kad viskas būtų taip paprasta. Iš tiesų, nuo išsausėjimo odą saugo ne vanduo, o riebalai, todėl nepagailėkite drėkinamojo kremo. Nors iš kitos pusės, jei organizmas negaus pakankamai skysčių, jis negalės normaliai funkcionuoti, o tai atsilieps ir odai. Šiaip ar taip, nors ir gersite daug vandens, oda vis tiek gali būti sausa.

5 mitai apie odos priežiūrą: demaskuota

5. Teisinga odos priežiūros rutina – iš 3-jų žingsnių

Mes girdime „valyk, tonizuok, drėkink“ jau taip seniai, kad bus sunku patikėti jog tai ne tiesa. Iš tiesų, mes puikiausiai galime apsieiti be toniko. Riebios odos savininkės dažniausiai mano jog tonikas nuvalys riebalų perteklių ant veido odos ir dienos bėgyje padės išvengti blizgančio veido. Tačiau kai pašaliname riebalų sluoksnį nuo odos paviršiaus, organizmas ima gaminti jų dar daugiau ir taip veidas dar labiau blizga.

5 mitai apie odos priežiūrą: demaskuota

Apie autorių

Jake Doe
Jake Doe

Jake yra vienas iš Jurgita.lt žurnalo redaktorių. Studijavęs kumunikaciją bei žurnalistiką viename iš Vašingtono koledžų, vyras geba kurti įtraukiančias naujienas, pateikti savo įžvalgas bei atrinkti pačias įdomiausias bei aktualiausias temas. Pagrindinis Jake’o pomėgis yra susijęs su kibernetine apsauga bei IT sritimi...

Susisiekite su Jake Doe
Apie Jurgita.lt