Agurkų dieta

Olivia Morelli - -
Agurkų dieta

Agurkas – laikomas viena mėgstamiausių daržovių tiek prieš tūkstančius metų, tiek dabar. Dėl begalės naudingų medžiagų, šie augalai dar senais laikais buvo pradėti naudoti sveikatos būklės gerinimui, virškinimo sutrikimų gydymui, medžiagų apykaitos normalizavimui ir, žinoma, grožio puoselėjimui. Nenuostabu, kad dėl butent tokių daržovės savybių ir atsirado akurkų dieta. Odą drėkinančios, valančios, šalinančios patinimą, balinančios priemonės dažniausiai gaminamos pasitelkiant agurkus. Šios daržovės nekoloringos. Jos nesuteikia ypatingo sotumo jausmo, tačiau derinant su šiek tiek riebalų turinčiais produktais, galima stipriai pasisotinti.

Visi žinome, kad didžiausią agurkų dalį sudaro vanduo. Tačiau šis vanduo itin vertingas, nes jį distiliuoja pati gamta. Jis, geriau nei bet koks kitas, išvalo organizmą nuo jame esančių toksinų ir kitų nuodingų medžiagų. Agurkų sudėtį be vandens sudaro naudingosios medžiagos: manganas, cinkas, varis, geležis, jodas, kalis. Kadangi visos šios medžiagos yra ištirpusios agurkuose esančiame vandenyje, jas labai lengvai pasisavina organizmas. Atsižvelgiant į šias agurko savybes, sukurta agurkų dieta, kurią rekomenduoja dietologai ir kiti sveikatos specialistai.

Pagrindinį patiekalą – salotas, kurios ir skatins dietos veiksmingumą, pasigaminsite iš 1kg agurkų. Smulkiai supjaustę, apipilkite juos neriebia greitine, liesu natūraliu jogurtu arba labai nedideliu kiekiu alyvuogių aliejaus. Užberkite šiek tiek druskos. Pagal poreikį galite salotas pagardinti jums skaniausiais žalumynais – petražolėmis, krapais, svogūnų laiškais.

Agurkų dietos receptas
Prieš pusryčius rekomenduotina išgerti stiklinę negazuoto mineralinio arba virinto vandens.


Pusryčiams: Praėjus 30min. galite valgyti minėtas agurkų salotas arba produktą, neviršijantį 200kcal. Rinkitės tarp liesos varškės, košės, kelių griežinėlių sūrio, kiaušinio, be riebalų skrudintos duonos su arbata ar kava be cukraus.

Priešpiečiams: 12- 14 val. valgykite agurkų salotas.

Pietums: 16- 17 val. agurkų salotas. Kartu su jomis galite suvalgyti 50g juodos duonos.

Vakarienei: 19- 20 val. prie agurkų salotų galima suvalgyti gabalėlį neriebios, garuose troškintos mėsos, išgerti arbatos be cukraus.

Jei prieš miegą jausitės alkani, galite suvalgyti obuolį ar kriaušę.

Įspėjame, kad šios dietos metu jūs galite gerti tiek skysčių, kiek esate įpratę, tik suvartokite kuo mažiau cukraus.


Svarbu: agurkų dieta turi trukti ne ilgiau, nei 3 dienas, kadangi agurkai neturi visų naudingų medžiagų, reikalingų sveikam organizmo funkcionavimui.

Ši dieta daugeliui moterų per kelias dienas padėjo atsikratyti 3 ir daugiau kilogramų. Ja sėkmingai pasinaudojo ir garsi Rusijos dainininkė Ala Pugačiova. Tikime, kad taisyklingas šios dietos laikymasis padės greičiau džiaugtis ištirpusiais nereikalingais kilogramais ir jums.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt