Apkūnioms manekenėms ant podiumo - ne!

Olivia Morelli - -
Apkūnioms manekenėms ant podiumo - ne!

Vis dar nenutyla diskusijos apie apkūnius modelius ant podiumo. Vieni grožio ir mados industrijos atstovai šiai idėjai pritaria, kiti – ne. Prieš kelias dienas į debatus apie nulinio dydžio manekenes įsivėlė ir garsusis mados kaizeris Karlas Lagerfeldas.

Atsakydamas į populiaraus žurnalo „Brigitte“ sprendimą atsisakyti savo puslapiuose publikuoti itin liesų manekenių nuotraukas ir vietoj jų pavaizduoti „tikras moteris“, dizaineris pareiškė, kad niekas nenori žiūrėti į apkūnius modelius, nes mados pasaulis yra susijęs su „svajonėmis ir iliuzijomis“. Žurnalui „Focus“ Lagerfeldas sakė, jog tie, kurie kritikuoja modelius dėl lieknumo ir anoreksijos, yra „stori, traškučius valgantys pavyduoliai“.

Atrodo, kad apkūnių modelių reiškiniui ant podiumo nepritaria ir dar vienas garsus dizaineris Ralph Lauren. Jis nutraukė bendradarbiavimo sutartį su manekene Filippa Hamilton todėl, kad „ji sveria per daug ir netelpa į dizainerio kuriamus drabužius“. Gal ši maždaug prieš pusmetį prasidėjusi atleidimo istorija nebūtų sulaukusi tiek daug žiniasklaidos atstovų dėmesio, jei ne praeitą savaitę Japonijoje pasirodęs naujas Ralph Lauren Blue Label linijos reklaminis stendas, kuriame – super sumažintomis kūno linijomis F. Hamilton.

Apkūnioms manekenėms ant podiumo – ne!

Sulaukę kritikos dėl tikrovės neatitinkančio manekenės atvaizdo, Ralph Lauren mados namai atsiprašė ir pripažino „esantys atsakingi už nekokybišką nuotraukos retušavimą, kuris iškraipė moters proporcijas“. Pamačius šią nuotrauką, 23 metų manekenė pasipiktino ir pareiškė mananti, jog ji buvo atleista būtent dėl svorio, o ne dėl to, kad nevykdė sutartyje esančių reikalavimų, kaip kad teigė pats dizaineris Ralph Lauren.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt