Aptemti džinsai pavojingi sveikatai

Alice Woods - -
Aptemti džinsai pavojingi sveikatai

Įspėjama: nors aukštakulniai ir itin didelės ir sunkios rankinės atrodo gražiai, tačiau jie gali sukelti nugaros ir pėdų skausmus. Į sveikatai pavojingų rūbų sąrašą reikėtų įtraukti ir šį sezoną itin madingus aptemtus džinsus.

Gydytojai teigia, kad aptemtų džinsų dėvėjimas gali sukelti dilgčiojančių šlaunų sindromą. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad vis daugiau moterų skundžiasi keistais pojūčiais kojose, kurie atsiranda būtent po ankštų džinsų dėvėjimo. Kai kurios moterys šį jausmą apibūdino kaip baisiausią skausmą, kokį tik įmanoma įsivaizduoti. Dilgčiojimo pojūtį šlaunyse sukelia medžiaga, kuri spaudžia šoninį šlaunies odos nervą.

Dar pavojingesnis yra siaurų džinsų ir aukštakulnių batų derinys. Teigiama, kad dėl aukštų kulnų moters dubuo atsikiša į priekį ir tokiu būdu nervas yra dar labiau užspaudžiamas.

Amerikos neurologijos akademijos daktaras John England šį nervą apibūdina taip: „Tai – jutimo nervas ir jis nesisieja su raumenimis. Nervas tęsiasi nuo dubens išorinės pusės per šlaunį. Bet kokia tvirta medžiaga gali užspausti nervą ir taip prasidės nemalonūs skausmai“.

Dilgčiojančių šlaunų sindromas gali atsirasti ne tik pas moteris, nešiojančias ankštus džinsus. Jį gali patirti ir ugniagesiai, statybininkai bei policininkai, kurie paprastai dėvi sunkius diržus. Šio nervinio sindromo simptomus jaučia ir nėščios moterys bei nutukę žmonės. Vis dėl to, pastaruoju metu daugiausiai skundų gauta dėl siaurų džinsų dėvėjimo.

Kitas gydytojas William Madosky ramina: „Paprastai šis poveikis yra trumpalaikis. Svarbiausia pašalinti spaudimą ir tada nervas atsikurs“.

Visgi, patariama moterims nedėvėti itin siaurų džinsų kasdien, jei jos nori išvengti tokių nemalonių pojūčių.

Aptemti džinsai pavojingi sveikatai

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt