Ar bet kas gali Būti modeliu?

Julie Splinters - -
Ar bet kas gali Būti modeliu?

Kas nori būti modeliu?

Atsakymas į šitą klausimą – visi! Nevisada tai garsiai išreiškiamas noras, tačiau giliai širdyje apie tai esame pagalvojęs kiekvienas. Nuo mažų dienų mergaitės svajoja būti princesėmis, o šiek tiek paaugusios – modeliais. Dažną vaikiną lygiai taip pat vilioja gražūs rūbai ir foto objektyvų blykstės..

Kodėl modelio profesija taip vilioja? Dėl pinigų? Šlovės? Pašėlusių vakarėlių su stilingais ir gražiais žmonėmis? O gal tiesiog mama ar draugai nuolatos kartoja, koks esi gražus ir nepakartojamas bei tinkamiausia profesija tau būti modeliu? Tačiau privalai žinoti, jog modelio karjeros paslapis glūdi atvirume pačiam sau – tai raktas į sėkmę modelių industrijoje. Esminis klausimas, į kurį privalai turėti atsakymą – kas tave išskiria iš begalės kitų gražių žmonių? Ir čia jau netiks pasakymas, jog dažniausiai nieko apie mados verslą neišmananti mama tau nuolat kartoja, kad esi gražiausias. Kad taptum paklausiu modeliu, turi turėti „prekinę“ išvaizdą, t.y. tavimi susidomėję užsakovai turi patikėti, jog tavo veidas ar kūnas paskatins jų produktų paklausą. Žinoma, turi būti stipri asmenybė ir susitaikyti su dažnai pasitaikančiu atmetimu, kai tau pasako, jog esi netinkamos išvaizdos ar neatitinki reikalavimų.

Tačiau kaip ten bebūtų, norinčių daug, o modeliais tapti lemta toli gražu ne kiekvienam. Daugelis modelių agentūrų kelia griežtus reikalavimus modeliams. Madų pasaulio modelių darbas susietas su rūbų pardavimu, t.y. naujų rūbų kolekcijų reklaminės kampanijos žurnaluose, stenduose, įvairūs madų pasirodymai, dizainerių salonų pristatymai, fotosesijos madų katalogams ir panašiai.

Šio tipo modeliams keliami labai griežti reikalavimai ir apribojimai. Merginų amžius privalo būti nuo 14 iki 18 metų, ūgis 175cm. ir daugiau (Europoje nuo 174cm., o Azijoje nuo 172cm.). Vyrų modelių amžius nuo 18 metų, ūgis 180-188, rūbų dydis M-L. Taip pat vertinamas natūralumas ir perspektyvos rinkoje. Tokie griežti reikalavimai būtini, nes rūbų šablonai gaminami pagal nustatytus standartus ir tinka tik aukščiau išvardintus reikalavimus atitinkantiems modeliams. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai modelis pasirenkamas, nors ir neatitinka visų reikalavimų. Tokį sprendimą lemia nepaprastai gražus veidas ir/ar kūnas.

Tačiau egzistuoja ne tik aukščiausias ir daugiausiai reikalavimų turintis mados tipas. Modeliai reikalingi ir komerciniam tipui, į kurį įeina televizija, spauda, reklamos. Šio tipo modeliams nekeliami fiziniai apribojimai, tinka įvairaus amžiaus, lyties, išmatavimų, odos, plaukų spalvos ir t.t. Dar viena modelių industrijos sritis – specialusis pozavimas. Tokio tipo agentūrose paprastai reprezentuojami talentai, turintys specifinę veido, kūno ar jo atskirų dalių išvaizdą. Į specialiają kategoriją patenka apkūnaus arba ypač smulkaus sudėjimo modeliai, kultūristai ar atletiško sudėjimo modeliai bei atskirų jų kūno dalių demonstracija.

Dabar, kai jau žinai apie įvairias galimybes modelio karjerai, gali rinktis tipą, kuriame sieksi karjeros aukštumų. Jei bandei pakliūti į modelių agentūras, tačiau nepasisekė, neverta nuleisti rankų. Visada gali tapti modeliu internete.

Vienas daugiausiai vartotojų visame pasaulyje turinčių puslapių yra www.jurgita.com.

Čia savo karjeras pradeda begalė perspektyvių modelių, aktorių, šokėjų, dainininkų, o tūkstančiai fotografų, stilistų, prodiuserių, dizainerių ir agentūrų atranda naujus talentus. Puslapyje galima rasti daugybę patarimų ir informacijos pradedantiems modeliams. Agentūros ir fotografai ieško modelių įvairiausiems užsakymams, todėl šansą būti pastebėtu ir užsidirbti pinigų turi kiekvienas. Viskas ko tau reikia, tiesiog nemokamai užsiregistruoti puslapyje ir susikurti savo asmeninę skiltį, kur galėsi pateikti biografiją, patirtį, duomenis, nuotraukas bei kontaktuoti su tave dominančiomis agentūromis.

Šaltinis: www.supermodels.lt

Apie autorių

Julie Splinters

Julie - viena iš nedaugelio žmonių, ypatingai besidominčių Rytų Japonijos, Kinijos ir apskritai Azijos šalių kultūromis. Baigusi anglų filologijos studijas, mergina šiuo metu yra Azijos studijų krypties programos studentė, kurią apima Artimųjų Rytų studijos, japonologija, Pietų Azijos studijos ir sinologija.  Kadangi m...

Susisiekite su Julie Splinters
Apie Jurgita.lt