Ar teisingai kasdien prižiūrite savo veido odą?

Lucia Danes - -
Ar teisingai kasdien prižiūrite savo veido odą?

Kaip kasdien prižiūrėti veido odą, kad ji būtų skaisti, sveika ir jaunatviška? Kaip tinkamai ja rūpintis pasakoja profesionali grožio terapeutė ir vizažistė Ernesta Stackevičienė.

Kasdieninės veido odos etapus turėtume skirstyti į rytinį ir vakarinį grožio ritualus. Ryte yra būtina veidą nusiprausti prausikliu. Daugelis šį etapą praleidžia kaip nereikšmingą. Deja, tai vienas svarbiausių odos priežiūros žingsnių. Naktį, kai mes ilsimės, mūsų organizmas dirba padidntu pajėgumu, taip pat ir oda. Nakties metu suaktyvėja odos regeneraciniai procesai, išsiskiria prakaitas, riebalai, kurie susimaišo su negyvomi odos ląstelėmis ir lieka odos paviršiuje, taip kimšdami poras ir neleisdami odai kvėpuoti.

Prausiklį reiktėtų rinktis pagal veido odos tipą. Riebios odos savininkėms rekomenduojama rinktis lengvesnės, gelinės tekstūros prausiklius ar valomasias putas, sausoms odoms – kreminėms tekstūros, kad kartu oda gautų ir maitinimą. Veido nusausinimui taip pat galima naudoti vienkartines servetėles. Tai ypač aktualu probleminės, jautrios odos turėtojams.

Antras etapas – tonikas. Būtent ši priemonė padaro pagrindinį darbą kalbant apie odos atsatymą. Tonikas yra atsakingas už odos drėgmę, atstato pH, pagerina po jo naudojamų priemonių skvarbą. Tonikai taip pat būna įvairių rūšių, reikėtų rinktis pagal jūsų odos poreikius (raminantis, drėkinantis, skaistinantis ir tt).

Ir galiausiai – kremas. Pagrindinė dieninio kremo funkicija – apsaugoti odą nuo išorinių aplinkos veiksnių ir neleisti išgaruoti vidiniams resursams. Priemonę reikėtų rinktis atitinkančią jūsų amžiaus kategoriją, odos tipą ir būklę. Vasaros metu nepamirškite papildomai naudoti priemonių saugančių nuo ultarvoletinių saulės spindulių, turinio

Tokios pačios eigos laikomės ir vakare: prausiklis, jei jis kartu pašalina ir makiažo likučius, jei ne – prieš prausiklį nusivalome makiažą su tam skirta demakiažo priemone, tuomet veidą prausime prausikliu, gaiviname toniku ir tepame kremą. Tačiau kremas turėtų būti skirtas naktiniam naudojimui, nes kaip jau buvo minėta, nakties metu odos ląstelės dauginasi ir atsinaujina iki 8 kartų greičiau nei dieną, todėl ir į naktinių kremų sudėtį įeinančios veikliosios medžiagos yra stipresnio poveikio.

Kartą savaitėje rekomenduojama pasidaryti veido odos pilingą, kurių šiai dienai yra platus pasirinkimas (abrazyviniai, rūgštiniai, fermentiniai ir kt). Veidą palepinti kauke, jų pasirinkimas taip pat labai didelis (drėkinančios, amaitinačios, skaistinančios, valančios, detoksikuojančios).

Tik laikydamsi dienos režimo ir pagrindinių odos priežiūros etapų turėsite sveiką ir spindinčią odą. Tačiau esant didesnėms odos problemoms visada reikalingos papildomos ir tikslinės priemonės, kurias rekomenduoti turėtų kiekvienai individuliai Jūsų kosmetologė.

Daugiau apie veido odos priežiūrą ir procedūras galite sužinoti Esta Beauty Facebook puslapyje

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt