Arbūzų dieta

Linas Kiguolis - -
Arbūzų dieta

Arbūzas – ypatingai skanus ir gaivus vasaros vaisius. 90% šio skanaus vaisiaus sudaro vanduo, todėl jis labai naudingas mūsų organizmui. Arbūzas lengvai pasisavinamas, turi daug gydomųjų savybių: išvalo organizmą nuo šlakų ir toksinų, pašalina druskų perteklių, o minkštime slepiasi tokių naudingų medžiagų kaip magnis, kalis, kalcis, fosforas, geležis, gliukozė, fruktozė, sacharozė. Sultingasis vaisius stimuliuojančiai veikia organizmo ląsteles, gerina jose deguonies pasisavinimą, atstato odos ir plaukų būklę, gerina baltymų pasisavinimą, teigiamai veikia gleivines. Svarbu žinoti, kad arbūzas sunkiai derinamas su kitais maisto produktais, nes gali kilti skrandžio skausmai. Arbūzas, skirtingai nei kitos maisto medžiagos, virškinamas ne skrandyje, o žarnyne. Jis puikiai tinka, sergant tokiomis ligomis kaip hipertonija, podagra, kepenų ir tulžies pūslės ligos, nutukimas. Kita vertus, yra ir išimčių: akmenys inkstuose, cukrinis diabetas, kasos susirgimai, pielonefritas. Šis vaisius labai tinkamas laikantis dietos, nes suteikia sotumo jausmą ir yra nekoloringas. Pateikiame kelis arbūzų dietos variantus, priklausomai nuo jūsų sveikatos būklės.

Dieta, nesiskundžiantiems prasta sveikata

Arbūzų dietos receptas:
Pagrindinis dietos principas – valgyti tik arbūzus.

  • Kiekvienai kūno dešimčiai kilogramų skiriamas 1kg arbūzo per dieną. Pavyzdžiui, jei jūs sveriate 60kg – turėtumėte suvalgyti 6kg arbūzo.
  • Valgyti reikia 5-6 kartus per dieną.
  • Dietos patariama laikytis 5 dienas, jei nejausite jokių sveikatos sutrikimo požymių, dietą galite pratęsti dar keliomis dienomis.
  • Jei stipriai kankina alkis, galite suvalgyti 1-2 riekeles ruginės duonos per dieną.
  • Laikęsi šios dietos galite netekti iki 5kg antsvorio.


Dieta tiems, kurių organizmas jautresnis arbūzams

Arbūzų dietos receptas:

  • Pusryčiai – nesaldinta avižų košė ir šiek tiek sūrio.
  • Pietūs – žuvis arba mėsa su daržovėmis.
  • Vakarienė – arbūzas (1kg minkštimo- 30kg kūno svorio)
  • Šios dietos galite laikytis ne ilgiau 10 dienų. Jei savijauta gera, galite laikytis jos po griežtesnės dietos.
  • Sąžiningai laikantis šių nurodymų, įmanoma numesti 5kg svorio.


Svarbu:
jei jaučiate, kad po kelių dienų dietos laikymosi suprastėjo sveikata, būtinai nutraukite dietą. Galbūt jūsų organizmas jautrus arbūzams. Nepiknaudžiaukite savo sveikatos sąskaita.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Linas Kiguolis - žinomo verslininko Ugniaus Kiguolio jaunesnysis brolis, tvirtai žingsniuojantis savo karjeros laiptais. Ilgą laiką buvęs brolio šešėlyje jaunas ir ambicingas IT specialistas tapo brolio verslo partneriu ir užsitikrino svarbų vaidmenį bendroje veikloje.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie Jurgita.lt