Bankrutuoja garsiausia įžymybių fotografė

Ugnius Kiguolis - -
Bankrutuoja garsiausia įžymybių fotografė

Žymiausia garsenybių fotografė Annie Leibovitz per pastaruosius kelias dešimtis metų sukūrė tiek nuostabių ir didžiulio įvertinimo sulaukusių fotografijų bei portretų, jog tapo ne menkesne ikona nei jos fotografuoti garsūs žmonės. 2005 metais jai buvo įteiktas apdovanojimas už geriausią per pastaruosius 40 metų nuotrauką. Jo nusipelnė Johno Lennono ir Yoko Ono atvaizdas „Rolling Stones“ viršelyje. Ypatingo dėmesio ir ovacijų taip pat susilaukė ir aštuntą mėnesį besilaukiančios Demi Moore nuotrauka, papuošusi žurnalo „Vanity Fair“ viršelį.

Legendinė amerikiečių fotografė garsėja ne tik ypatingai dideliu reiklumu, bet ir išlaidumu. Milžiniškos vienos fotosesijos išlaidos, solidūs atlyginimai namus prižiūrinčiam personalui ar didžiulės investicijos namų istoriniame Manhatano rajone renovacijai – toks besaikis pinigų švaistymas ir privedė fotografę prie finansinių nemalonumų. Iki rugsėjo 8 – osios ji turėjo sumokėti 24 mln. dolerių skolą kompanijai „Art Capital“ arba kitaip ji būtų netekusi namų ir, svarbiausia, autoriaus teisių į tai, ką sukūrė per keturiasdešimt metų. Atėjus grėsmingai dienai, skolos grąžinimo terminas buvo pratęstas.

Bankrutuoja garsiausia įžymybių fotografė

Tačiau viena bėda nevaikšto. Annie Leibovitz yra ne tik prislėgta milijoninių skolų, bet dargi apkaltinta ir plagiatu. Italų fotografas Paolo Pizzetti padavė ją į teismą, reikalaudamas sumokėti 300 tūkst. dolerių už autoriaus teisių pažeidimą. Fotografo teigimu, A.Leibovitz publikavo jo nuotraukas kalendoriuje, kuris buvo išleistas kavos kompanijos „Lavazza“ užsakymu.

Bankrutuoja garsiausia įžymybių fotografė

Kiekviename tunelio gale matosi šviesa… Belieka laukti naujų žinių, kaip išsispręs šie pasaulinio garso amerikiečių fotografės sunkumai.

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt