Bikinių sezonui besiruošiant: "Vogue" patarimai

Julie Splinters - -
Bikinių sezonui besiruošiant: "Vogue" patarimai

Kaip ir kasmet, balandžio mėnesiui amerikietiškasis „Vogue“ paruošė „Shape Issue“ numerį, suteikiantį skaitytotojams galimybę pasigrožėti dailiausiais pramogų pasaulio ir grožio industrijos kūnais bei sužinoti, kokiais gi būdais galima pasiekti savo figūros idealo.

Jubiliejinio, 10-ojo „Shape Issue“ viršelį bei keletą jo puslapių papuošė priešais Annie Leibovitz foto objektyvą pozavusi raudonplaukė Rihanna. Nuotraukose JAV dainininkė, pasipuošusi vasariškais Hervé Léger by Max Azria, Donna Karan and Lanvin apdarais, demonstruoja puikiai ištreniruotą kūną.

Gal Jūs ir neketinate dėl superfigūros lieti devintą prakaitą besiruošiant naujajam vaidmeniui juostoje „Battleship“ (tuo rūpinasi Rihanna), tačiau visai gali būti jog artimoje ateityje planuojate nerūpestingus savaitgalius prie jūros. Kaip visą žiemą po megztiniais besislėpusį kūną transformuoti į tobulą seksualiausio maudymosi kostiumėlio vertą figūrą? Jūsų dėmesiui – garsiausių trenerių, dietologų ir sveikatos ekspertų patarimai, kaip pasiruošti bikinių sezonui.

Kimberly Snyder
Dietologė ir knygos „The Beauty Detox Solution“ autorė

Nevartokite skysčių valgio metu. Gerkite vandenį likus ne mažiau kaip pusvalandžiui iki valgymo arba praėjus bent pusvalandžiui po valgio. Valgydami stenkitės gerti (jei labai norisi) kiek įmanoma mažiau, tik keletą gurkšnių. Su maistu vartojami skysčiai praskiedžia skrandžio sultis, todėl suprastėja virškinimas, maistas ilgiau užsibūna skrandyje, o tai sukelia sunkumų metant svorį.

Bikinių sezonui besiruošiant: „Vogue“ patarimai

Kate Bohner
„FlyBarre Program“ programos direktorė iš „Flywheel Sports“ studijos

Sportuojant kaitaliokite pratimus, kurie eikvoja daug energijos ir gilius jogos tempimus – tokia treniruotė sparčiai degins kalorijas, o taip pat ilgins bei lieknins raumenis. Štai mano mėgstamiausi pratimai:

Sėdmenims: atsistokite ant keturių (keliai po klubais, delnai šiek tiek plačiau už pečius), ištieskite vieną koją atgal lygiagrečiai grindims ir kilnokite į viršų (kartokite kiek galite). Tuomet toje pačioje pozicijoje sulenkite koją, pėda lygiagrečiai grindims, tęskite pakėlimus. Paskutinis pratimo etapas – sulenktos kojos pakėlinmai ištempta į viršų pėda.

Šlaunims: atsistokite rankos atstumu nuo kėdės, kojos plačiau už pečius, pirštai žiūri į šonus. Sulenkite kelius, kurie turi būti tiesiai virš kulnų. Lenkdamos kelius, stenkitės nuleisti sėdmenis kuo žemiau grindų, tuomet grįžkite į pradinę poziciją (kartokite kiek galite). Toliau darykite tą patį pratimą ant pirštų, nuo grindų kiek galima aukščiau pakėlusios kulnus. Toliau – taip pat stovėdamos ant pirštų, stumkite dubenį į priekį, į dešinę, atgal ir į kairę. Paskutinis pratimo etapas – toje pačioje pozicijoje vidinę šlaunų pusę spauskite atgal ir grįžkite į pradinę padėtį.

Bikinių sezonui besiruošiant: „Vogue“ patarimai

Latham Thomas
Holistinės medicinos mokytojas, sveikos gyvensenos ekspertas ir „Tender Shoots Wellness“ (Niujorkas) įkūrėjas

Socializuokis blaiviai! Alkoholiniai gėrimai turi labai daug kalorijų: grame gryno alkoholio yra net 7 kcal, o tai yra dvigubai daugiau nei turi angliavandeniai arba baltymai (maždaug 4 kcal) ir tik nežymiai mažiau nei riebalai (9 kcal). Organizmas primiausiai perdirba alkoholį (tada riebalus, baltymus ir angliavandenius), taigi alkoholinių gėrimų vartojimas sulėtina riebalų deginimą. Sumažink alkoholio vartojimą iki vienos-dviejų taurių ir nuspręsk kiek kartų per savaitę gali sau tai leisti.

Karen Nuccio
Fitneso ir subalansuoto gyvenimo būdo ekspertė, „LITA Group“ (Niujorkas) įkūrėja

Prie įprastų treniruočių siūlau pridėti 45 min greito vaikščiojimo treniruotes 3-5 kartus per savaitę. Vaikščiokite taip lyg kažkur skubėtumėte. Kitas svarbus dalykas yra mokėti taisyklingai atlikti pratimus su svoriais bei daryti įtūpstus, kad nepažeistumėte raumenų. Kojos turėtų būti pečių ar klubų plotyje, dubuo šiek tiek į priekį, stuburas tiesus, pečiai atgal, o pilvas įtrauktas ir prispaustas prie stuburo.

Bikinių sezonui besiruošiant: „Vogue“ patarimai

Matt McCulloch
Pilates instruktorius ir „Kinected Pilates Center“ (Niujorkas) įkūrėjas

Besitreniruodamos, merginos dažnai susikoncentruoja ties kuria nors kūno vieta – pilvo presu, sėdmenimis ar rankomis. Tačiau labai mažai kas skiria dėmesio savo nugarai. Treniruodamos ir stiprindamos nugarą, Jūs ne tik pagerinsite savo stuburo būklę ir sveikatą (kas yra labai svarbu visam organizmui), bet ir įgausite gražią laikyseną, taip ryškiai padidindamos pasitikėjimą savimi paplūdimyje vilkint maudymosi kostiumėlį.

Kathy Freston
Knygos „Veganist: Lose Weight, Get Healthy, Change the World“ autorė

Tapkite vegane! Veganiška dieta puikiai padeda numesti svorio dėl daugelio priežasčių, bet štai labiausiai stulbinantis faktas apie veganiško maisto vartojimą: jo terminis efektas yra labai didelis (kalorijų, kūno išskiriamos šilumos pavidalu, deginimas virškinimo metu), kas labai pagreitina metabolizmą. Taigi, kaskart kai valgote ką nors, kas augo po žeme arba ant medžių, Jūs kaip reikiant paspartinate savo medžiagų apykaitą. Žinoma, nesiskaito jei valgote šiukšliamaistį – bulvių traškučiai ir saldainiai taip pat gali būti veganiški, tačiau valgydama tokį maistą svorio, deja, nenumesite.

Bikinių sezonui besiruošiant: „Vogue“ patarimai

Marco Borges
Fiziologas ir „22 Days Nutrition“ (Majamis) įkūrėjas

Pasistenkite treniruotis 3-5 kartus per savaitę po 45 minutes ir apsiskaičiuoti kiek kalorijų sudeginate per kiekvieną treniruotę. Kad atsikratytumėte pusės kilogramo riebalų, turite sudeginti maždaug 3500 kalorijų. Ir nors vienu sykiu tiek riebalų atsikratyti nepavyks, turėdama tikslingą treniruočių planą, to pasieksite per keletą dienų.

Bikinių sezonui besiruošiant: „Vogue“ patarimai

„Vogue“ fotosesijos su Rihanna užkulisiai

Apie autorių

Julie Splinters

Julie - viena iš nedaugelio žmonių, ypatingai besidominčių Rytų Japonijos, Kinijos ir apskritai Azijos šalių kultūromis. Baigusi anglų filologijos studijas, mergina šiuo metu yra Azijos studijų krypties programos studentė, kurią apima Artimųjų Rytų studijos, japonologija, Pietų Azijos studijos ir sinologija.  Kadangi m...

Susisiekite su Julie Splinters
Apie Jurgita.lt