Blogiausi patarimai plaukams: geriau niekada nebandyti
Įvairiausi patarimai – kiekvienos merginos kasdienybė: tai draugė pasakė, tai per pramoginę televizijos laidą išgirdo, tai kur perskaitė internete ar kokiam forume užklausė. Pripažinkim, neretai tie patarimai skamba itin keistai, kartais net absurdiškai, tačiau vis tiek jei ne pačios susigundom išbandyti, tai bent išgirstame apie tokias, kurios pabandė (ir, deja, kartais galbūt nusivylė).
Neskaičiuojant daugybės veido kaukių ir kremų patarimų populiariausiais turbūt būtų galima išskirti patarimus plaukams. Kiek visokiausių liaudiškų patarimų ir įvairių namų gamybos kaukiu plaukams pateikiama – net sunku suskaičiuoti, be to, nuolat atsiranda naujų. Naujovių mėgėjai tikrai išmėgino ne vieną, tačiau visgi, kai kurie patarimai yra tokie, jog geriau jų būtų nebandyti. Juolab jei tai labai seni patarimai, mat tai, kad sena ir „laiko patikrinta“ nebūtinai yra tikrai teisinga.
majonezo kaukė plaukams – vienas iš itin populiarių patarimų, atsirandantis tuomet, kai kalba pakrypsta apiesausus ir žvilgesį praradusius plaukus. Teigiama, jog majonezu derėtų ištepti plaukus per visą jų ilgį ir palaikyti tam tikrą laiką. Tačiau ar bent įsivaizduojate, kokia tai terlionė ir kokį baisų kvapą įgauna plaukai? Taip, teigiama, jog tai – senas ir „laiko patikrintas“ patarimas plaukams, tačiau galbūt jis buvo naudojamas ir veikė tuomet, kai majonezas buvo gaminamas natūraliu būdu namie.
Realybė yra tokia, jog majonezas, kurį mes šiandien perkame parduotuvėse galbūt skoniu ir primena tikrąjį, tačiau realiai yra visai nebepanašus į tą, kurį gamindavo žmonės namie. Jo sudėtyje pilna įvairiausių priedų, jis būna įvairiai apdorotas ir, labai tikėtina, kad pats gamybos būdas taip pat net nepanašus į naminį. Tad terliodamos plaukus tokiu majonezu rizikuojate sukelti alergines reakcijas bei dar labiau pabloginti plaukų būklę. Be to, majonezą itin sunku švariai išplauti, todėl po tokios „grožio procedūros“ plaukai gali atrodyti itin riebaluoti.
Žalio kiaušinio (arba jo dalių) kaukė plaukams
Skirtingi šaltiniai pateikia skirtingus šios kaukės variantus – tai naudoja visą kiaušinį, tai tik baltymą ar trynį, tai maišo juos su kitais produktais. Tačiau tai labai esmės nekeičia – kiaušinis kaukėje vis tiek lieka kiaušiniu. Teigiama, kad kiaušinis suteikia plaukams sveiko žvilgesio, stiprina juos, o sumaišius su įvairiais aliejais netgi drėkina galvos odą ir plaukus. Kaip ir majonezo kaukę, šią patariama užtepti ant plaukų ir palaikyti, vėliau – švariai išplauti ir džiaugtis rezultatais.
Kiaušinio kaukė plaukams – iš „liaudies patarimų“ serijos. Be abejo, kiaušinius kaip dėjo, taip ir tebededa vištos 0 niekas nepasikeitė (skirtingai nei anksčiau aptarta situacija su majonezu). Tačiau ar bent pagalvojote, kaip tą kiaušinį pašalinsite iš plaukų? O jei dar netyčia vanduo per karštas bus ir kiaušinis „išvirs“? Tokia plaukų kaukė – dar viena terlionė, kurios galima išvengti naudojant šiuolaikinius, specialiai plaukų priežiūrai pritaikytus produktus.
Miltai ir kūdikių pudra plaukų riebalams sugerti
Visi bent kartais susiduria su situacija, kai atsikėlus ryte plaukai atrodo riebaluoti, o laiko kada išsiplauti galvą – nėra. Tokiais atvejais paranku po ranka turėti plaukų lako ar sauso šampūno, tačiau neturintys šių priemonių gali rasti ir kitokių „gudrių“ patarimų. Vienas iš tokių – į plaukus plonai pribarstyti miltų arba kūdikių pudros (talko) ant riebaluotų plaukų ir juos gerai iššukuoti. Pasak patarimų dalintojų, šios priemonės sugers riebalų perteklių ir plaukai nebeatrodys susiriebalavę.
Nesiginčiju – nepabandžius kažką komentuoti sunku, tačiau bent įsivaizduokim kaip ta pudra ar miltai turėtų atrodyt tamsiuose plaukuose? Greičiausiai jie primintų gausias pleiskanas. Be to, ką daryti tuo atveju, jei procedūra nenusiseka ir jokio teigiamo efekto nesimato? Kaip greitai išplauti tuos į košę pavirtusius miltus iš plaukų? Bei kiek papildomo laiko sugaišta tam padaryti (o juk laiko nebuvo nuo pat pradžių net elementariausiam galvos plovimui, ką jau kalbėti apie kruopštų bandymą iškrapštyti iš plaukų košę).
Kečupas ir pomidorų padažas plaukams
Tai – bene keisčiausias girdėtas patarimas, kuri, kaip bebūtų keista, skirtas visai ne plaukų žvilgesiui, sausumui ar kitai panašiai problemai. Tai patarimas peroksidinėms blondinėms, mėgstančioms maudytis baseinuose, mat tuomet plaukų dažuose esantis peroksidas sureaguoja su chloru, esančiu vandenyje ir plaukai įgauna žalsvą atspalvį.
Siekiant išvengti tokios problemos internete apstu patarimų, kuriuose teigiama plaukus ištepti kečupu arba pomidorų padažu, man raudona spalva neutralizuos žalias plaukų sruogas. Tačiau nei vienam patarimo aprašyme neparašyta nei kokios galutinės plaukų spalvos tikėtis, nei ką daryti, jei eksperimentas visiškai nepavyks. Be to, neaišku, kaip veikia pomidorų padažas ir kodėl tuomet netinka kitos priemonės (mat siūlomos tik kečupas ir pomidorų padažas, o ne pomidorai ir pan.)
Labai rekomenduojame nebandyti visų šių patarimų, ypač jei norite turėti gražius ir sveikus plaukus. Nesakome, jog neklausytumėte visų patarimų, tačiau prieš apsisprendžiant derėtų labai pasidomėti patarimų patikimumu, kad netektų nusivilti. Na, o jei jei jūs esate girdėję kokių įdomių, kvailų ar absurdiškų patarimų plaukams (o galbūt net patys išbandėte ir nusivylėte) – pasidalinkite!