BRAVO: Karjera, pradėta vystykluose

Ugnius Kiguolis - -
BRAVO: Karjera, pradėta vystykluose

Vardas, pavardė: Brooke Christa Camille Shields

Gimimo data: 1965 m. gegužės 31 d.

Gimimo vieta: Niujorkas, JAV

Šeimyninė padėtis: vyras Chrisas Henchy (kino scenaristas); dvi dukros (7 ir 4 m.)

Veikla: modelis, aktorė, rašytoja

Aktorės Brooke Shields (45 m.) (mums ji pažįstama kaip viena iš serialo „Lūpdažių džiunglės“ herojų – red. past.) biografija išties stulbinanti, o karjera – rekordiškai ankstyva. Toli gražu ne kiekvienas kūdikis tampa reklamos veidu ir ne kiekviena mergaitė žaidimus su lėlėmis iškeičia į prostitutės rolę filmavimo aikštelėje. Įdomiausia, kad į pramogų verslą mergaitę įstūmė ne kas kitas, o mama.

Karjerą suplanavo motina. Dar besilaukdama Brooke mama, taip pat aktorė, viešai paskelbė, kad jos vaikas bus šou pasaulio žvaigždė. Kaip tarė, taip ir padarė. Kai Brooke tapo daugybės kompanijų geidžiamu reklamos modeliu, motina pradėjo rūpintis jos vadyba ir netgi sukūrė logotipą „Brooke Shields & Co“.

Gražiausias Amerikos kūdikis. Dar būdama vystykluose, vienuolikos mėnesių mažylė pirmą kartą pozavo muilo reklamai. Tapusi „Ivory Snow“ kompanijos veidu, Brooke buvo paskelbta gražiausiu kūdikiu Amerikoje.

45 doleriai už fotosesiją žurnalui „Playboy“. Būdama vos aštuonerių, Brooke pozavo nuoga meninei fotosesijai, o dešimties – garsiausiam pasaulyje vyriškam žurnalui.

Būdama dvylikos metų, suvaidino prostitutę. Pirmasis filmas ir pirmieji aktoriniai bandymai tokiame amžiuje – jau nemenkas iššūkis, tačiau būtent tokia rolė – pakankamai šokiruojantis faktas. Kol Brooke bendraamžės žaidė su lėlėmis ir mokėsi matematikos iš šeštos klasės vadovėlių, mergaitė filmavosi Louis Malle kino juostoje „The pretty baby“ („Gražioji mažytė“), kur atliko jaunos prostitutės, seno dailininko geismo objekto, rolę. Beje, šiame filme herojės motiną suvaidino Susan Sarandon.

Šokiruojančiai intymios apsinuoginusios mažos mergaitės scenos bei nuotraukos teisėsaugai nepraslydo pro akis. Niujorko prokurorai Brooke motinai bei fotografams iškėlė bylą dėl erotinių nepilnametės nuotraukų viešo platinimo bei filmavimosi intymiose scenose. Dvejus metus trukęs bylinėjimasis baigėsi teisėsaugos nenaudai, nes visi darbai buvo pripažinti ne pornografinio, o meninio žanro.

Brooke yra iki šiol jauniausia „Vogue“ viršelio mergina. Čia ji atsidūrė sulaukusi keturiolikos. Vėliau šiam žurnalui pozavo daugybę kartų, kaip ir kitiems populiariems leidiniams. Paauglė puikavosi geriausių pasaulio modelių sąrašuose, reklaminiuose stenduose. Priklausė kelioms garsioms modelių agentūroms, o vienos jų („Ford Modelling Agency“) įkūrėjas Eileen Ford jauną merginą apibūdino kaip „profesionalią ir unikalią mažylę, mąstančią kaip suaugęs žmogus“.

Gražuolė išgarsino „Calvin Klein“ prekės ženklą. Keturiolikmetė nusifilmavo siaurų ir aptemptų „Calvin Klein“ džinsų reklamoje, kurią įgarsino pati Brooke kontraversišku šūkiu: „Ką aš dėviu po savo Calvin džinsais? Ogi nieko!“.

Šešiolikmetė uždirbo daugiau nei JAV prezidentas. Skaičiuojama, kad būdama populiarumo viršūnėje, kai Brooke buvo išrinkta populiariausiu veidu pasaulyje, ji per dieną už reklamas ir kino juostas uždirbdavo po 10 tūkst. JAV dolerių (apie 27,5 tūkst. litų).

Nuolat ekrane. Aktorė gali pasigirti ilgu filmų, kuriuose nusifilmavo, sąrašu: „Čigonų karalius“ („King of the Gipsies“), „Vanda Nevada“ („Wanda Nevada“), „Begalinė meilė“ („Endless Love“), „Sachara“ („Sahara“), „Juoda ir balta“ („Black and White“), „Viengungis“ („The Bachelor“), žinoma, garsioji „Žydroji lagūna“ („The Blue Lagoon“) ir gausybė kitų. Taip pat dažnai pasirodo ir TV serialuose, kurių garsiausias – „Lūpdažių džiunglės“ („Lipstick Jungle“).

Motiną atleido iš vadybininkės pareigų. Sunku tuo patikėti, tačiau lygiai 30 metų tvirtai laikęsis ir pavydėtinai nepalaužiamas mamos ir dukros tandemas visgi iširo. Brooke motina paskendo alkoholio liūne, todėl aktorė ją atleido iš vadybininkės pareigų.

Garsūs Brooke vyrai. Brooke susitikinėjo su Johnu F. Kennedy jaunesniuoju, dainininku George Michaelu, aktoriumi Johnu Travolta, vėliau ištekėjo už tenisininko Andre Agassi, vedybos truko porą metų. Dabar Brook yra scenarijų rašytojo Chriso Henchy žmona ir su juo augina dvi mergaites. Bene garsiausiai nuskambėjo aktorės romanas su popkaraliumi Michaelu Jacksonu. Teigiama, kad jis jai net piršosi. Pernai kalbėdama per dainininko laidotuvių ceremoniją Brooke gana atvirai papasakojo jųdviejų draugystės istoriją.

Parengė Justina Ragauskaitė

BRAVO: Karjera, pradėta vystykluoseBRAVO: Karjera, pradėta vystykluoseBRAVO: Karjera, pradėta vystykluoseBRAVO: Karjera, pradėta vystykluose

AFP, BuzzFoto.com, Reuters, mavrixphoto.com nuotr.

1. Brooke Shields su vyru Chrisu Henchy.

2. Aktorė grimuojama „Lūpdažių džiunglių“ filmavimo aikštelėje.

3. Brooke atvirai pasisakė Michaelo Jacksono laidotuvių ceremonijoje.

4. Brooke su Michaelu Jacksonu 1984 m.

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt