Buk madinga iki pat pirštų galiukų...

Olivia Morelli - -
Buk madinga iki pat pirštų galiukų...

Pėdkelnių istorija.
Pėdkelnių gimtine laikoma Ispanija, kurioje ispanų valdovai labai mėgo nešioti rankomis megztas pėdkelnes. Pėdkelnių mezgimas nebuvo vargšų valstiečių darbas. Šilkines pėdkelnes megzdavo specialiai šio amato mokęsi meistrai, kiekviena pėdkelnių pora būdavusi lyg meno kūrinys. Pirmoji moteris, kuri ėmė nešioti pėdkelnes buvo Elžbieta I, gavusi šį naują aprėdą dovanų iš Ispanijos karaliaus. XX amžiuje buvo išrastas nailonas – štai tada prasidėjo didžioji pėdkelnių era. Karo metu moterys lyg pamišusios rūpinosi kur galėtų gauti pėdkelnių, o jei jų negaudavo, tai bent pieštuku ant kojų išpiešdavo kojinių siūlę. Vėliau kojinių pramonė vis tobulėjo, atsirado lykra, elastanas, mikrofibra. Su skirtingomis kiekvienos naujai atrastos medžiagos savybėmis plėtėsi ir kojinių funkcijos – dabar pėdkelnės turi ne tik puošiamąsias ar šildomąsias savybes, tačiau jos veikia profilaktiška nuo venų išsiplėtimo, kojų nuovargio, arba tokios kurios padeda koreguoti figūrą ar paslėpti jos trūkumus. Sukurtos kojinės su silikonine lipnia juostele atdrodo ypatingai seksualiai ir yra patogios nešioti, nes nesmunka ir neturi aukšto liemens, kuris vis taikosi išlysti virš sijonėlio juosmens.

Šį sezoną madinga:

Šį sezoną siūloma gausybė spalvotų pėdkelnių, matinių ir blizgių. Didžioji dalis pasaulio dizainerių siūlo rinktis vienspalves pėdkelnes, kojines, ypač dominuoja pilka, tamsiai žalia, violetinė spalvos. Klasikinės juodos pėdkelnės taip pat išlieka labai madingos.
Neatsisakyta ir drąsesnių raštų, geometrinių figūrų – languotų, bei puoštų linijomis, taip pat ir augalinių motyvų. Populiarios tiek smulkesnių tiek ir stambesnių faktūrų pėdkelnės, taip pat storos, bei megztos.
Pėdkelnes pirmiausiai renkamės pagal tai, kur jas mūvėsime, ar jos bus skirtos laisvalaikiui ar darbui, vakarui… Žinoma reikėtų atkreipti dėmesį į spalvų bei jų atspalvių suderinamumą, taip pat drabužių tekstūrą bei audinį.
Drabužiai ir pėdkelnės turi derėti tarpusavyje skoningai. Tinkamai jas išsirinkus, pėdkelnės tikrai taps įspūdinga Jūsų įvaizdžio detalė.
Šiemet storos pėdkelnės vis dažniau derinamos su plonutėmis suknelėmis. Taip pat išlieka labai madingos „timpos“. Jas galite mūvėti tiek su sijonukais, tiek su ilgesniais megztukais.
Pėdkelnes taip pat gražu derinti ir prie šortukų, tiek ilgesnių, tiek trumpesnių.
Mūsų kojytes visada dailins šoninis raštas. Norint, kad kojos atrodytų lieknesnės, reikėtų rinktis smulkesnių tekstūrų bei ramesnių spalvų pėdkelnes.

Vertėtų nepamiršti, kad pagal etikėtą moterim nedera darbe ar kitoje oficialioje aplinkoje nemūvėti pėdkelnių.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt