Bulvių dieta
Viena palankiausių daržovių rudenį – bulvė. Sakoma, kad žmonės, kurie valgo daug bulvių ir kitų daržovių – nugyvena labai ilgą gyvenimą. Pagal vieno australų profesioriaus tyrimą, valgant bulves įmanoma išvengti vėžio, miokardo infarkto, arterinės hipertenzijos ir peršalimo ligų. Todėl jei norite apsisaugoti nuo artėjančios žiemos speigų ir sustiprinti organizmą, valgykite daug bulvių. Bulvės yra kaloringos, tačiau labai naudingos. Jose gausu kalio, kalcio, magnio, fosforo, angliavandenių, ląstelienos, vitaminų B, B2, B6, C. Šios rudeniškos daržovės reikalingos norint išvalyti organizmą, sustiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, išsigydyti arba išvengti mažakraujystės.
Svarbu žinoti, kad yra trys naudingiausi bulvių paruošimo būdai – lupimas kuo ploniau, virimas ant ugnies su lupenomis ir kepimas orkaitėje. Naudodami šiuos būdus organizmą lepinsite visais bulvėse slypinčiais vitaminais ir maistingosiomis medžiagomis. Pateikiame dietologų rekomenduojamą bulvių dietą, kuri dar vadinama kalio dieta, kadangi bulvės pasižymi dideliu sudėtyje turimo kalio kiekiu.
- Bulvių dietos receptas
Dietos laikytis patariama ne ilgiau kaip savaitę. - Per dieną valgykite tik virtas su lupenomis, arba keptas orkaitėje bulves. Norint kuo efektyvesnio rezultato, negalima dėti nei riebalų, nei druskos nei kitų prieskonių.
- Bulves paskaninti galite tik smulkintu česnaku arba šviežiu agurku.
- Per dieną suvartokite ne daugiau kaip 1,5kg bulvių.
- Visas dietos laikymosi dienas gerkite kuo mažiau skysčių. Galite išgerti 2-3 puodelius žaliosios ar žolelių nuoviro arbatos arba negazuoto vandens.
- Po šios dietos džiaugsitės atsikratę 3-4 kg.