Celiulito draugai – kaip išvengti?

Ugnius Kiguolis - -
Celiulito draugai – kaip išvengti?

Celiulito įvardijimą girdime vos ne už kiekvieno kampo. Atrodo, tiek daug girdėta, skaityta, kalbėta, bet kažkodėl tai vis dar aktualu… Iš kur „išdygo“ terminas celiulitas? O gi 1960-ųjų pabaigoje celiulitą, kaip estetinį defektą, įvardijo ir „VOGUE“, ko pasekoje kilo didelis susidomėjimas šia „klaida“. Klastingasis celiulitas tyko tavęs… bet mes žinome kas jo draugai!

Draugas nr. 1. Nesubalansuota mityba

Tai keptas maistas, riebi mėsa, naminių paukščių oda, šoninė, dešrelės, marinuoti agurkai, rafinuotas aliejus, sviestiniai sausainiai, bandelės, pyragaičiai su kremu. Jei turite genetinį polinkį į celiulitą, šie produktai ir patiekalai iš viso turėtų būti išbraukti ir vartojamų produltų raciono. Venkite produktų ar patiekalų, kurių sudėtyje yra dirbtinių priedų: dažiklių, skonio stipriklių ar kitų E pažymėtų maisto priedų. Mėsą, paukštieną vartokite saikingai ir be odos (ten daugiausia riebalų). Pieno roduktuose esti daug geležies, tačiau nereikėtų ir čia saiko pamiršti. Valgykite daugiau šviežių daržovių (ypač salotų ir kopūstų), sodo daržovių, ankštinių daržovių, vaisių, sveikų grūdų duoną, daigintų grūdų, žuvies, jūros gėrybių ir augalinių aliejų. Išbandykite šviežių vaisių energetinius kokteilius.

Draugas nr. 2. Rūkymas
Visų pirma, nikotinas naikina vitaminą C, kuris „žadina“ odą ir jungiamąjį audinį. Antra, organizmas, intoksikuojamas dervomis ir kitomis kenksmingomis medžiagomis, ko pasekoje oda tampa papilkėjusi, sausa ir kieta. Trečia, nikotinas trukdo tinkamai kraujo cirkuliacijai, kuri veikia medžiagų apykaitą ląstelių lygmenyje. Taigi, rūkymas sukuria idealias sąlygas celiulito susidarymui.

Draugas nr. 3. Stilingieji gėrimai ir gėrimai prisotinti CO2

Kava, alkoholiniai kokteiliai, gazuotas mineralinis vanduo, „Coca Cola“, „Pepsi“, „Fanta“ ar kiti panašaus tipo gėrimai. O ką daryti jei reikia?… Tuomet iš padėties padės išsisukti sausi vynai (ypač raudonas ir rožinis) nedideliais kiekiais (150 g per dieną). Sveika ir naudinga: šviežių vaisių ir daržovių sultys, vaistažolių arbatos (gali būti saldinta su šaukštu medaus). Morkų, burokėlių, agurkų, obuolių, kopūstų, apelsinų sultys ir salierų sultys yra plačiai naudojami, siekiant atsikratyti celiulito.

Draugas nr. 4. Aukštakulniai žudikai ir itin aptemti bei įliemenuoti drabužiai

Tokie aukštojo pilotažo mados vėjai gali būti pavojingi… Mat, žeidžia periferinę kraujotaką. Pavojinga ilgai „madingai“ stovėti nekeičiant stovėsenos pozicijos avint aukšakulnius, rekomenduotina bent bandyti keisti kojų padėtį ir „slaptai“ atlikti keletą pratimų. Kraujotaką ir limfos tėkmę gerina specialūs pratimai, kosmetologinė aparatūra, kosmetinės priemonės tokios, kaip kremai, geliai. Vakarais po ilgos darbo dienos su aukštakulniais, būtinai nusiaukite, pavaikščiokite basa (nors tai nepatiks jūsų pedikiūrui), apsiliekite kojas nuo šlaunų kontrastiniu dušu, pasitepkite kremuku ir pagulėkite bent 10 min., užkėlusi kojas aukščiau.

Draugas nr. 5. Fizinės veiklos stoka

Celiulitui patinka sėslūs žmonės. Nesportuojant sumažėja raumenų tonusas, pat slopsta mikrocirkuliacija, deguonies apykaita, mažėja riebalų deginimas.

Draugas nr. 6. Madingos dietos

Staigūs kūno svorio pokyčiai gali išaukti stresą kūno medžiagų apykaitos procesuose, dėl to gali ilgainiui formuotis celiulitas. Neprotinga kas kartą priaugus svoriui, imti drąstiškai jį mesti, o po to vėl leisti sau atsipalaiduoti. Be to, pastebėta, jog geriausia dietų moterims pradėti laikytis po menstruacijų, tuomet organizmas natūraliau priims pokyčius.

Draugas nr. 7. Stresas

Miego stoka, nuolatinis stresas, įtampa, sutrikdo normalius biocheminius mikrocirkuliacinius procesus tiek audiniuose, tiek ląsteliniame lygmenyje. Stesas puikiai „žadina“ celiulitą, susikuria sąlygas jam vystytis.

Parengė med. kosmetologė Žydrita Biekšienė
(+370) 67511324
GROŽIO PAJEGOS.LT
www.groziopajegos.lt

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt