Čia vaikinas ar mergina? Abu?

Lucia Danes - -
Čia vaikinas ar mergina? Abu?

Mados pasaulyje itin plačiai nuskambėjo Bosnijoje ir Hercogovinoje gimusio, Autralijoje užaugusio, modelio Andrej Pejić istorija, kuomet vaikinas, itin dažnai demonstruojantis moteriškus drabužius, pateko į „FHM“ seksualiausių moterų 100 – uką. Pabrėžiame, Andrej yra vaikinas, kuris yra 98 – asis tarp šimto seksualiausių moterų.

Karl Lagerfeld Taivanyje gimusiam David Chung kartą pasakė, kad jis yra „labai graži kinietė mergaitė“, vaikinas kukliai pataisė kaizerį – „berniukas“. „Tai visai nesvarbu“ – tąkart lakoniškai atsakė Chanel bei Fendi mados namų kūrybos direktorius. Karl naujosios mūzos danės Freja Beha Erichsen lytį kartais taip pat sunku atskirti – nors jos kūnas moteriškai trapus, tačiau pečiai gan platūs, o veidas tikrai pakankamai vyriškas. Atrodo, kad garsusis dizaineris mėgaujasi tuo ir fotosesijose rengia modelį itin moteriškomis Chanel suknelėmis, tačiau liepia jai pozuoti, kaip berniūkščiui – susikūprinus, sėdint išskėtus kojas ar nutaisius pasipūtusio paauglio miną.

Givenchy mados namų kūrybos direktorius Riccardo Tisci savo kolekcijos reklamoms pasirinko traseksualą Lea, kuris seniau buvo Leo. Lea ilgą laiko dirbo dizainerio asistentu, o vėliau tikriausiai tapo atsistente, tad Riccardo Tisci ją vadina „Givenchy šeimos dalimi“ ir teigia, kad toks modelio pasirinkimas padėjo geriau atskleisti jo drabužiuose susijungiančias vyriškas bei moteriškas detales.

Daugelis dizainerių bei fotografų, kurie dirba su androginiškais (graikų kalboje androgynos: dvilytis) modeliais teigia, kad jie itin ryškiai atskleidžia žmogiškąjį grožį plačiąja prasme, kadangi savyje talpina tiek vyriškų, tiek ir moteriškų bruožų. Šie žmonės žavi savo sugebėjimu keistis ir vaikščioti siaura riba tarp dviejų pradų, o jų kūnuose bei veiduose aštrumas ir tvirtumas persipina su trapumu, švelnumu ir elegancija.

Vaikinai

Čia vaikinas ar mergina? Abu?

Čia vaikinas ar mergina? Abu?


Merginos

Čia vaikinas ar mergina? Abu?

Čia vaikinas ar mergina? Abu?


Transeksualai

Čia vaikinas ar mergina? Abu?

Žinoma, kad šie modeliai savyje turi tam tikros romantikos, tačiau mada yra verslas, kurio pagrindas dažnai yra garsiai rėkianti reklama, o kas jeigu ne vestuvines sukneles (Jean Paul Gaultier vestuvine suknele buvo aprengęs Andrej Pejić) vilkintys vyrai gali prikaustyti dėmesį? Galbūt nebent Lea – nuogomis krūtimis ir ranka prisidengusi savo vyriškąjį pasidžiavimą.

P.S. Pagrindinėje straipsnio nuotraukoje mergina, kuri kadaise buvo vaikinas, tai transeksualus modelis Valentijn de Hingh.

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt