Diane Von Furstenberg moterų apdovanojimai
Amerikiečių dizainerė Diane Von Furstenberg kasmet 50 000 dolerių premija apdovanoja keturias moteris už jų indėlį į socialinių, ekonominių bei politinių sąlygų moterims gerinimą. Pati Diane Von Furstenberg teigia, kad „padėti, duoti ir įkvėpti yra privilegija“, remdamasi šiais trimis žodžiais ji kasmet ieško moterų, kurių pagalba, sugebėjimas duoti bei įkvėpti kitus žmones, pasaulį paverčia gražesne vieta.
Pateikiame jums istorijas trijų moterų, kurios atsiėmė apdovanojimą iš Diane Von Furstenberg rankų. Jos gimusios skirtingose šalyse, kurių moterys susiduria su visiškai skirtingomis problemomis, tačiau kiekviena iš jų yra įkvėpimo šaltinis mums visiems.
Sadiqa Basiri Saleem, kuri įkūrė šešias mokyklas mergaitėms Afganistane. Sadiqa, kartu su keliomis kitomis moterimis, pirmąją mokyklą įsteigė savo lėšomis, kuomet jai pačiai nepavyko tęsti ginekologijos studijų Talibano rėžimui uždarius universitetą Pakistane. Provincijoje, kurioje beveik nėra skaityti mokančių moterų Sadiqa Basiri Saleem iniciatyvos dėka pagrindinio išsilavinimo šiuo metu siekia 2 800 mergaičių. Nors minėtame regione Talibano įtaka nėra tokia stipri, tačiau draudimas mergaitėms lankyti mokyklą yra gajus ir čia – pati Sadiqa ir jos mokyklų mokytojai nuolat sulaukia ne tik žodinių grasinimų, bet ir smurto protrūkių tiek iš valdžios, tiek ir iš vietinių gyventojų pusės.
Taryn Davis įgyvendino „Amerikos Našlių Projektą“ (angliškai: „The American Widow Project“), kuris vienija jaunas moteris karo metu netekusias savo antrųjų pusių. Taryn vyras Michael žuvo tarnaudamas Irake 2007 – aisiais, o Taryn tapo našle sulaukusi vos 21 – enerių. Ji sakė, kad palaidojus vyrą jautėsi „vieniša ir izoliuota“, o aplinkiniai, kad ir kaip stengėsi jai padėti, niekaip negalėjo suprasti jos tikrojo skausmo. Praėjus keturiems mėnesiams po vyro mirties jauna moteris pradėjo ruošti dokumentinį filmą apie našles, kurių vyrai žuvo karo veiksmų Afganistane bei Irake metu. Filmas buvo parodytas skelbiant „Amerikos Našlių Projekto“ pradžią – šiuo metu jis vienija 500 jaunų moterų, kurios kaip įmanydamos padeda viena kitai susitaikyti su asmenine tragedija.
Danielle Saint – Lot yra garsi Haičio politikė bei moterų teisių gynėja. Ji taip pat buvo pirmoji moteris Haityje tapusi ministre, tuomet ji vadovavo prekybybos, gamybos bei turizmo ministerijai. 1998 – aisiais įsteigė Haičio Femmes en Démocratie organizaciją, kurios dėka 1 200 moterų gavo tinkamą išsilavinimą smulkiam verslui pradėti, o 500 moterų buvo apmokytos stebėti rinkimus. Ši organizacija taip pat surengė grandiozinę smulkių verslininkių mugę, kurios metu šalies moterys galėjo parodyti savo produkciją ir pasiūlyti ją potencialiems pirkėjams bei platintojams.