Dizainerės Dovilės Gudačiauskaitės paroda „Dream Your Dream“

Gabriel E. Hall - -
Dizainerės Dovilės Gudačiauskaitės paroda „Dream Your Dream“

Dovilės Gudačiauskaitės kūryba intuityvi, jautri ir grafiška, dedikuota vaikystės miestui, kuris yra jos pagrindinis įkvėpėjas. Dizainerės veikla mados kontekste išsiskiria konceptualumu, atsakingu savo idėjos pagrindimu.

Mados kolekcija „Dream Your Dream“, kuri buvo pristatyta šių metų rudens „Mados infekcijoje“ – tai iš atminties fragmentų sukonstruota istorija, pavirtusi į naują visumą. Visi elementai yra jausminiai, atsiradę neatsitiktinai, tačiau labai palaipsniui, intuityviai, pačioje eigoje.

„Atmintis susideda iš smulkių detalių, fragmentų, įsirėžiančių mūsų sąmonėje. Visai neatsitiktinai, grįžus namo, į Lietuvą, prisiminimai mane nunešė į vaikystę. Į laiką, kuomet dienų ir nuotaikų netemdė blogas oras, pilkas grindinys ar juodai baltas vaizdas per televizorių“, – pasakoja dizainerė.

Parodoje eksponuojama kolekcija pateikiama kaip išbaigta instaliacija, kurioje visumą sukuria skirtingi elementai, švelniai idealizuojantys devintą dešimtmetį. Video filmas (rež. Aurelija Maknytė) iš pirmo žvilgsnio primena tuometinius propagandinius montažus apie socializmo statybą, nes naratyvai panašūs – jaunos šeimos įkurtuvės naujame blokinių namų kvartale, kadrai iš pramonės gamyklų. Bet šis įspūdis trunka neilgai, nes operatoriaus žvilgsnis kasdienines situacijas fiksuoja jautriai, be nereikalingo patoso.

Laikmečio esencija pateikiama per dizaino prizmę: baldų ir drabužių stilius, totalitarinė architektūra, estetizuoti industriniai elementai. Taip išvengiant monumentalių temų ir kartu balasto, sukuriama ypatinga nostalgijos vaikystei atmosfera. Ją papildo Modesto Ežerskio fotografijos ir specialiai šiai kolekcijai sukurtas Aisčio Mickevičiaus kvapas.

Paroda eksponuojama VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius) iki 2013 01 05.


Žemiau Gretos Griciūtės nuotraukos @ Dovilės Gudačiauskaitės kolekcija „Dream Your Dream“ Mados infekcijoje.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt