Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus – apie vaikus ir išmaniuosius telefonus

Ugnius Kiguolis - -
Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus – apie vaikus ir išmaniuosius telefonus

Praėjusį savaitgalį sumušęs rekordą – prekybos centre praleidęs daugiausia laiko per visą savo gyvenimą – dizaineris Aleksandras Pogrebnojus sako, kad neįprasta matyti, jog išmaniaisiais telefonais vaikai domisi dar labiau nei jų tėvai.

A. Pogrebnojus praėjusį savaitgalį dalyvaudamas kūrybinėse dirbtuvėse „Galaxy Note II“ studijoje pastebėjo, kad jauniausi vartotojai išmaniuosiuose telefonuose pirmiausia ieško žaidimų, o ne kūrybiškumą lavinančių programų.

„Telefone vaikai pirmiausiai ieško žaidimų, kuriuos gali žaisti ištisas valandas. Tačiau didžioji dalis tų žaidimų tėra tik galimybė užimti vaiko laiką, o ne lavinti meninius įgūdžius“, – sakė dizaineris.

Pasak A. Pogrebnojaus, technologijos turi tarnauti mums, bet ne priešingai: „Tėvų išmanieji telefonai galėtų padėti ugdyti vaiko kūrybiškumą ir jį lavinti. Kaip? Tėvai, leisdami naudotis savo prietaisais, turėtų padėti mažiesiems atsirinkti turinį.“

„Bendraudamas su vaikais pastebėjau, kad parodžius „Galaxy Note II“ telefone ne tik žaidimus, bet ir kitas funkcijas, pavyzdžiui, piešimo su rašikliu „S Pen“, fotografavimo, nuotraukų karpymo ir spalvinimo, dalis vaikų antrą kartą nebejungė įdiegtų žaidimų. Vadinasi, vaikus galime sudominti ir turiningesne veikla. O jeigu kūrybiniame procese dalyvautų ir tėvai, galėtume užauginti moderniųjų Čiurlionių kartą“, – atviravo A. Pogrebnojus.

Dizainerio nuomone, greta tikrų pieštukų, dažų ar žirklių, išmaniųjų telefonų programos taip pat gali padėti lavinti kūrybinius sugebėjimus bei vaizduotę, ir tai atlikti geriau nei didžioji dalis žaidimų.

Šį savaitgalį „Galaxy Note II“ studijos kūrybinėse dirbtuvėse, įkurtose prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, lankysis teatro, kino ir televizijos aktorius Audrius Bružas bei kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas, žinomas kaip Makalius. Penktadienį ir sekmadienį Makalius pristatys, kaip kūrybiškai ir įdomiai išmaniuoju telefonu įamžinti kelionių įspūdžius, o šeštadienį Audrius Bružas fotografuos improvizacines scenas su lankytojais.

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt