Ekologija + Mada = Еkomada

Gabriel E. Hall - -
Ekologija + Mada = Еkomada

Ekomada yra itin populiarėjanti sąvoka bei sektinas gyvenimo būdas, kai drabužinė tampa viena iš meilės gamtai ir judėjimo už jos puoselėjimą išraiškos priemonių. Ne kartą esame girdėję protestų prieš kailinių dėvėjimą atgarsius, tačiau ekomada apima kur kas daugiau. Tokie drabužiai, avalynė ir aksesuarai yra visiškai veganiški (neturintys jokių gyvūninės kilmės audinių ar medžiagų), atitinka etiškos ir ne masinės gamybos kriterijus bei yra siuvami iš perdirbtų ar galimų perdirbti bei natūralių organinių medžiagų. Tad daugumai besirūpinančių sveika ir aplinką tausojančia gyvensena svarbu ne tik tai, ką jie valgo, kokiu transportu važinėja, ar rūšiuoja šiukšles, bet ir tai, kuo jie rengiasi. Norite būti ekomadingi? Siūlome Jums ekomados gidą su ją kuriančių dizainerių vardais, internetinėmis parduotuvėmis ir drabužių, aksesuarų pavyzdžiais.

„Armed Angels“

Ekologija + Mada = Еkomada

Gatvės stiliaus drabužiai iš organinės medvilnės. Vokiečių kompanija kuria kolekcijas energingam ir aplinkosaugai neabejingam jaunimui.

www.armedangels.de

„Canopy Verde“

Ekologija + Mada = Еkomada

Stilingo dizaino retro rankinės iš organinės medvilnės, bambuko, puoštos medinėmis detalėmis – tikrai damai „žaliukei“.

www.canopyverde.com

„Enamore“

Ekologija + Mada = Еkomada

Visada seksuali, moteriška ir, žinoma, draugiška aplinkai būsi su šiomis anglų pagamitomis suknelėmis, bolero ar palaidinėmis, kurios siuvamos iš medvilnės, sojos pluošto, tencelio.

www.enamore.co.uk

„Green Veranda“

Ekologija + Mada = Еkomada

Įsigijusi šią rankinę turėsi išties unikalų aksesuarą, pagamintą iš perdirbtų laikraščių, medvilnės ar džiuto (augalinis pluoštas). Beje, kompanija vykdo akciją: parduoda rankinę – pasodina medį.

www.greenveranda.com

„Thieves“ (dizainerė Sonja den Elzen)

Ekologija + Mada = Еkomada

Sojos, kanapių, bambuko, medvilnės pluoštai ir elegantiškas, originalus dizainas – ko dar reikia aukštosios mados, geros kokybės ir aplinkos mylėtojai?

www.thievesboutique.com

„Sui Generis“

Ekologija + Mada = Еkomada

Neįtikėtina, bet šie bateliai bei rankinės yra pagaminti iš kaučiuko, perdirbto kartono, plastiko. Dar šiek tiek sakų, sojos rašalo, satino ir turime puikų pavyzdį, kad prabangiai galima atrodyti ir perdirbant atliekas bei nenudiriant gyvūnams odos.

www.beyondskin.co.uk

„Smart Glass Jewelry“ (dizainerė Kathleen Plate)

Ekologija + Mada = Еkomada

Štai kuo dizainerė paverčia Jūsų išmestą alaus, sulčių ar vyno butelį. Vienetiniai perdirbto stiklo ir metalo papuošalai sėkmingai keliauja madų savaičių podiumais.

www.smartglassjewelry.com

„Simply Wood Rings“ (dizaineris Gustavas Reyesas)

Ekologija + Mada = Еkomada

Kaip sako pats dizaineris, žiedus kuria iš visokio šlamšto: medžio gabalėlių, senų brangenybių likučių, net muzikos instrumentų detalių. Ir štai, net jaunavedžiai tokiais papuošia savo pirštus.

www.simplywoodrings.com

„Nikster“

Ekologija + Mada = Еkomada

Maudymosi kostiumėliai iš bambuko, sojos pluošto ir medvilnės. 5 proc. nuo parduotų prekių kompanija skiria aplinkosaugos akcijoms, tarp jų – ir skirtoms jūros vėžliams išsaugoti.

www.niksters.com

„Hetty Rose“

Ekologija + Mada = Еkomada

Žaismingų batelių modeliams naudojamos perdirbtos medžiagos (kartonas, guma ir pan.), žievės, organiniai ar likusių japoniškų kimono audiniai, augaliniai dažai.

www.hettyrose.co.uk

„reCollect“

Ekologija + Mada = Еkomada

Viskas nuo piniginių iki rankinių ar dėklų kompiuteriui – Didžiojoje Britanijoje rankomis pagaminti iš padangų, perdirbtų diržų, net dviračio pedalų! Ir visuomet vienetiniai!

www.re-collect.net

„Beau Soleil“ (dizainerė Anne Salvatore)

Ekologija + Mada = Еkomada

Jaukūs, unikalūs vintažiniai drabužiai suadyti eukalipto siūlais. Naudojami bambuko, medvilnės audiniai, jie nudažomi augalais bei daržovėmis, o dekoruojami įvairiomis perdirbtomis detalėmis.

www.shopbeausoleil.com

Ekologija + Mada = Еkomada

„Žalioji“ mada vis labiau užkariauja pasaulį ir podiumus, tad ekologiškus drabužius pradėjo kurti ir mums itin gerai žinomi dizaineriai: Vivienne Westwood, Stella McCartney, Marcas Jacobsas, Calvinas Kleinas ir kiti. Ekomadą diktuoja bei su pasididžiavimu afišuoja ir tokios pasaulio garsenybės kaip Cameron Diaz, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, o štai Lindsay Lohan, maištaudama prieš konvejerinę drabužių pramonę, viešai rodosi vilkėdama aprangą iš dėvėtų rūbų parduotuvių. Kai kurios žvaigždės savo ekologiškas ir veganiškas linijas kuria pačios: Natalie Portman išleido batelių seriją, o Pamelos Anderson „žalia“ drabužių kolekcija „Muse“ prekyvietes pasieks jau šią vasarą.

Ekomados tendencijos ir užkrečiama „žalioji“ misija neaplenkia ir Lietuvos dizainerių.

Ekologija + Mada = Еkomada

Sandra Straukaitė savo darbams renkasi natūralius audinius – liną, medvilnę. Be to, išreikšdama kritinį požiūrį į aplinkos teršimą bei skatindama rinktis alternatyvius, nekenksmingus tiek žmogui, tiek gamtai daiktus, ji sukūrė natūralaus pluošto maišelių liniją , kurią pavadino „ekoLOGIŠKI krepšiai“.

Ekologija + Mada = Еkomada


Giedrių Šarkauską pažįstame kaip lininius audinius propaguojantį ir juos talentingai įvaldžiusį dizainerį. Visos jo kolekcijos tik iš visiškai ekologiško lino, anksčiau pasmerktos ir nesulaukusios didesnio dėmesio, šiandien itin vertinamos už savo praktiškumą, unikalumą ir, žinoma, natūralumą.

Ekologija + Mada = Еkomada

Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė propaguoja ekologišką madą ir sveikos gyvensenos ideologiją atspindi savo darbuose. Dizainerių didžioji dalis kurtų drabužių yra iš natūralių audinių, jos taip pat kuria kostiumus iš perdirbtų atliekų ir mielai dalyvauja švaros akcijose.

Mūsų šalyje netrūksta ir daugiau ekomadą kuriančių, natūralius drabužius vilkėti rekomenduojančių dizainerių, kurie rengia ir specialias kolekcijų pristatymo akcijas (pvz., „Dizaineriai už ekologiją“).

Tad nepamirškite – šiandien madingas ne tik stilius, modeliai, naujausios tendencijos, bet ir draugiškas elgesys aplinkai!

Parengė Justina Ragauskaitė

www.ecofashionworld.com, WWD, P. Gasiūno nuotr.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt