Fototestai Latvijoje - interviu su fotografe Natalie Berezina

Ugnius Kiguolis - -
Fototestai Latvijoje - interviu su fotografe Natalie Berezina

Šiandien kalbiname nuostabią fotografę iš Latvijos Natalie Berezina. Ši jauna ir labai talentinga mergina, jau seniai madų pasaulį stebina itin gražiais modelių testais. Sugebėdama atskleisti individualų merginų grožį, Natalie yra labai vertinama kaip puiki fotografė, padedanti jauniems modeliams žengti pirmuosius savo karjeros žingsnius. Kviečiame paskaityti apie šia fotografę šiek tiek daugiau.

– Kada pradėjai fotografuoti ir nuo ko pradėjai?
– Savo pirmąjį fotoaparatą aš nusipirkau maždaug prieš 5 metus. Nuo to laiko ir pradėjau fotografuoti. Iš pat pradžių fotografuodavau viską, ką tik pamatydavau. Laikui bėgant supratau, kad man labiau patinka fotografuoti žmones atskleidžiant jų emocijas bei grožį. Taigi daugelis draugų dabar turi begalę nuotraukų. Beje, daugelis mano draugų sukasi modelių versle, todėl pamažu aš pradėjau fotografuoti modelių agentūroms.

– Kaip dabar apibūdintum save kaip fotografę? Kurioje srityje – modelių testuose ar portretų daryme – labiausiai specializuojiesi? Ką labiausiai patinka fotografuoti?
– Šiuo metu man labiausiai patinka fotografuoti modelius. Man ypač patinka fotografuoti jaunus modelius pirmiesiems testams. Tokie fotografavimai dažniausiai palieka plačią erdvę eksperimentavimui. Taip pat aš mėgstu fotografuoti madų istorijas žurnalams. Tada man įdomiausia bendradarbiauti su komanda. Paprastai esame taip pamišę dėl darbo, kad net pamirštame maistą ir poilsį 🙂 Žinoma, kartais aš priimu ir individualių klientų užsakymus.

– Kaip manai, kas yra svarbiausia, norint padaryti gražias žmonių nuotraukas? (Ar tam reikia specialaus apšvietimo, ar pats žmogus turi būti gražus, o gal užtenka gero ir profesionalaus fotografo?)
– Pats svarbiausias dalykas fotografuojant žmones yra draugiška atmosfera studijoje. Asmuo turi pasitikėti fotografu ir jaustis laisvai bei patogiai. Tada seka geras apšvietimas, poza, makiažas. Tačiau pats pagrindinis aspektas – tinkamas požiūris.

– Gal galėtum šiek tiek papasakoti apie patį modelio testo procesą?
– Modelio testas paprastai trunka maždaug 3 valandas. Iš pradžių modeliui yra padaromas natūralus makiažas. Fotografuojama 4-5 skirtingais stiliais, pasirenkant vis kitokius drabužius ir padarant vis kitokią šukuoseną. Mano studijoje yra daug rūbų ir batų, tačiau naudinga, kai merginos atsineša ir savo. Fotosesijos metu aš stengiuos parodyti natūralų merginos grožį, o taip pat ir atskleisti jos asmenybę bei išskirtinumą.
Geriau, kai mergina pati žino ir jaučia kaip pozuoti. Žinoma, ir aš pasakau, ką norėčiau matyti fotografuojant tam tikrą stilių. Jei jaučiu, kad merginai reikia didesnės pagalbos, aš pasakau ir parodau kaip pozuoti.
Galiausiai, aš parenku ir retušuoju maždaug 20 skirtingų stilių geriausių nuotraukų. Mergina gauna kompaktą su jomis 🙂

– Į ką pirmiausiai atkreipi dėmesį susitikusi su modeliu? Kaip fotografė ar turi konkretų merginų tipažą, kuris, tavo nuomone, yra tinkamiausias padaryti gražias nuotraukas?
– Nėra konkretaus merginų tipo, kuris labiausiai tiktų fotografavimui. Pažvelgus į modelį dėmesys kreipiamas į visumą. Pirmasis įspūdis priklauso nuo daugelio dalykų – veido, plaukų, apsirengimo stiliaus, elgesio. Visgi svarbiausia darbe yra modelio asmenybė ir jos gebėjimas įkvėpti. Mergina, turinti labai gražų veidą ir tobulą kūną, gali būti neįdomi ir banali. Dėl to man patinka fotografuoti kad ir nelabai tobulas merginas, tačiau turinčias charizmos.

– Gal galėtum papasakoti apie savo studiją? (Kur ji yra ir kokią įrangą joje naudoji?)
– Mano studija yra Rygos centre. Aš naudoju „Bowens“ apšvietimo įrenginius. Man patinka įvairūs apšvietimai, todėl aš turiu daug įvairios apšvietimui skirtos atributikos. Kai yra galimybė, man patinka dirbti ir už studijos ribų – pavyzdžiui paplūdimyje. Aš turiu kelis fotoaparatus: Cannon 5D ir Mamiya 645AFD. Pagrinde naudoju skaitmeninį fotoaparatą, bet kartais patinka dirbti ir su juostiniu. Mano studijoje taip pat dirba du asistentai – Anna ir Alex.

– Ar galėtum duoti kelis praktiškus patarimus naujiems modeliams, kurie ruošiasi fototestui?
– Pirmiausiai, kiekvienas modelis žino, jog į fototestą reikia atvažiuoti laiku ir natūraliai atrodant (pav. švariais plaukais, natūraliais nagais ir be makiažo).
Prieš modelio testą reiktų pamiršti ir naktinius pasilinksminimus 🙂 Tai kartais būna sunku jaunoms merginoms 🙂
Merginos turi ruoštis fototestui. Visų pirma, jos turi turėti pozityvų požiūrį ir motyvaciją. Taip pat modeliai turi būti pasiruošę sunkiai dirbti ir nebijoti eksperimentavimų su jų išvaizda. Jauni modeliai turi suprasti, kad pozavimas prieš foto objektyvą yra labai sunkus darbas.
Taip pat merginos turėtų būti natūralios. Norėdamos būti kuo gražesnės fototesto metu, jos kartais persistengia. Rezultatas – raudona nuo įdegio oda, ar alerginė reakcija nuo naujų odos priežiūros produktų. Todėl merginos neturėtų eksperimentuoti su savo išvaizda prieš modelio testą.
Per mano darbo patirtį yra nutikę tiek daug ir linksmų, ir liūdnų nutikimų, kuriems išpasakoti prireiktų kur kas daugiau laiko 🙂

– Ar buvo koks nors linksmas nutikimas fotosesijos metu, kurio vis dar nepamiršti?
– Vienas iš labiausiai mane prajuokinančių dalykų, kuris kartu parodo ir mūsų visuomenėje nusistovėjusius stereotipus, yra susijęs su mano asistentu Alex. Labai dažnai nutinka, kad iš pradžių modeliai galvoja, kad fotografas yra jis, o ne aš – smulki, jauna, šviesiaplaukė mergina 🙂

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt