Gal placentos pietums?

Olivia Morelli - -
Gal placentos pietums?

Gurmanišką pasakojimą pradėkime nuo to, kad straipsnio antraštėje klaidos nėra. Natūralu, kad daugelis susiraukė ar pamanė, kad tai beprotystė – tik ne 28 – erių mėlynakė, daili blondinė vardu Jenifer Mayer, kurios hobis yra profesionalus placentos ruošimas maistui. Moteris gailisi, kad tai negali tapti jos pagrindiniu darbu, tad ji papildomai dirba kineziterapeute.

Atrodytų, kad moderniame vakarietiškame pasaulyje placenta į kasdienį racioną įeiti negali, tačiau tegul išankstiniai nusistatymai jūsų neklaidina – veiksmas vyksta Niujorke. Kita vertus, reta kultūra šiandien turi tokį paprotį – rytų šalyse įprasta išsaugoti savo placentą, tačiau ne maistui – po vaikelio gimimo ji užkasama, o virš jos pasodinamas medis, kaip simbolis ir palinkėjimas naujai į pasaulį atėjusiam žmogui augti tvirtam ir sveikam.

Jenifer Mayer mano, kad tvirtumo ir sveikatos suteikia placentos valgymas – tiek motinai, išvargintai nėštumo bei gimdymo, tiek kūdikiui, kadangi šis patiekalas stebuklingai pagerina žindyvės pieno kokybę. Džiugina, kad galima pasirinkti ne tokį ekstremalų variantą – Jenifer įsteigta įmonė „Bruklino Placentos Paslaugos“ siūlo savo placentą išdžiovinti, sutrinti ir patalpinti į skaidrias kapsules. Moteris jas vadina „laimės piliulėmis“ ir džiugiai teigia: „Jos pagamintos jūsų kūno ir skirtos jūsų kūnui. Kodėl nepabandžius?“

Mokslininkai nėra tikri, ar bandyti verta – jau 1930 – aisiais biologai Otto Tinklepaugh bei Carl Hartman aprašė primatus ėdančius savo placentą jaunikliui gimus, tačiau iki šių dienų nėra jokio racionalaus paaiškinimo, kodėl gyvūnai taip elgiasi ir koks to efektas. Kita vertus, mokslininkai ironiškai paaiškina tokį žmonių elgesį: „Kas dešimtį ar dvidešimtį metų modernioje žmonių bendruomenėje vis atsiranda tokių, kurie nori priartėti prie gamtos, o jų vienintelis argumentas yra „taip daryti reikia, nes gyvūnai taip elgiasi, tai gerai ir natūralu“. Šiandien neįmanoma to paremti mokslu. Tai tiesiog kvaila žmonių užgaida.“

Žinoma, kad jie pripažįsta, jog placentoje gausu maistingųjų medžiagų, geležies, vitaminų ir hormonų, tačiau nebuvo atlikta jokių tyrimų, kurie įrodytų jos, kaip maisto produkto, naudą. Ar kenksmingumą. Kalbant apie Jenifer Mayer patiekalą, mokslininkai nusijuokia: „sunku pasakyti, kokį poveikį turi šviežia placenta, tačiau termiškai apdorota – ne didesnį, nei veršio kepenys“.

Placentos kulinarė bei jos klientės mano kitaip – tiesa, itin nedidelis skaičius moterų pasiryžta savo placentą valgyti, jos dažniausiai pageidauja piliulių, tačiau kita moteris, siūlanti identišką paslaugą, buvęs modelis Alexa Beckham prisimena, kad iš savo šviežios placentos ji susiplakė kokteilį su vienu bananu bei kokosų pienu. Ji teigia, kad jai visiškai neįdomus mokslo požiūris ir tebūnie efektas tik psichologinis, tačiau geriant savo placentos kokteilį ją užplūdo „magiškas jėgų antplūdis“.

Jenifer Mayer taip pat sutinka, kad šis produktas magiškas ir ruošdama jį savo klienčių virtuvėje ji jaučiasi pakylėta, o savo gaminimo žaliavą ji suasmenina: „Kai kurios placentos savyje turi skausmo ar liūdesio, bet kartais jos ganėtinai džiugios.“ Ruošdama piliules moteris atrodo gan makabriškai, kruvinais pirštais ji pasakoja: „gamindama šiuos vaistus aš siunčiu teigiamą energiją. Aš galvoju apie taiką, ateitį, jėgų atstatymą bei motinos ir vaiko stiprų ryšį.“ Jenifer teigia, kad jos praktika paremta senoviniu rytietišku mokymu ir pagal tradiciją ji placentą verda garuose su imbieru, citrina bei jalapeno pipirais. Vėliau džiovina ir sutrina elektroniniu trintuvu, kurį galima įsigyti TV parduotuvėje. Tiesa, prieš smulkinant ir talpinant į skaidrias piliules Jenifer paragauja pati ir iškilmingai atseikėja po gabalėlį jauniesiems tėvams.

Ši laimė, kurią sudaro iki 150 – ies piliulių, tėveliams kainuoja apie 300$ ir daugiau, tačiau pirkėjams tai atrodo visiškai normalu ir sveikintina – Jenifer klientų skaičiumi nesiskundžia, o reiškinys tampa nauja ir, pripažinkim, keistoka Niujorko mada. Vaiko besilaukiančios šeimos, susiviliojusios „Bruklino Placentos Paslaugomis“, teigia, kad yra pasirengusios kovoti su ligonine, jei pastaroji nesutiks po gimdymo atiduoti placentą maisto ar vaistų gamybai ir su nekantrumu laukia magiškųjų rezultatų.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt