Gatvės stiliaus klasika - „Dr. Martens“

Olivia Morelli - -
Gatvės stiliaus klasika  - „Dr. Martens“

Kas vienija geltonus siūlus, stilingus miestiečius ir skinhead`us? Juokingai skamba, bet atsakymas yra batai! „Dr. Martens“, „Doctor Martens“, „Doc Martens“ arba tiesiog „DM`s“ yra bene žinomiausi gatvės stiliaus batai gaminami britų. Šie stilizuoti kareiviški batai lengvai atpažįstami dėl savo rusvos spalvos minkšto guminio pado bei geltonų siūlių, jau ilgą laiką yra nepakeičiamas stilingų miestiečių apavas.

Masyvūs, tačiau neįtikimai patogūs ir patvarūs batai buvo sukurti daktaro Klaus Märtens, kuris slidinėdamas susižeidė čiurną ir suprato, kad nebegali avėti įprastų kareiviškų batų prie kurių buvo įpratęs Antrojo Pasaulinio karo metu. Sumanus ir nagingas daktaras persiuvo savo masyvius kareiviškus batus, naudodamas minkštesnę odą bei paslankesnį padą, o kiek vėliau, kartu su savo studijų bičiuliu vyras įkūrė batsiuvystės verslą. Patogumas, patvarumas bei sąlyginai neaukšta kaina buvo itin vertinama karo nualintoje Vokietijoje, tad dviejų draugų batai ėmė sparčiai populiarėti. Įdomiausia tai, kad anuomet šią avalynę labiausiai mėgo namų šeimininkės.

Atidarę fabriką Miunchene vyrai nusprendė šturmuoti užsienio rinkas, jų reklama greitai susižavėjo britai, kurie perpirkę patentą geltonsiūlį apavą pavertė neatsiejama Londono dalimi. Didžiosios Britanijos namų šeimininkės vokiečių pavyzdžiu nepasekė ir į savo spintas šių batų neįsileido, tačiau jie lipte prilipo prie jaunimo pėdų. Ilgą laiką jie buvo laikomi alternatyvių grupuočių skiriamuoju ženklu, o ir šiandien „Dr. Martens“, petnešos, tiesaus kirpimo „Levi`s“, „Lee“ arba „Wrangler“ džinsai ir skusta galva išlieka neonacių skiriamaisiais ženklais.

Žinoma, kad neonaciai nėra vieninteliai, kurie susižavėjo šiuo masyviu apavu – pastaruoju metu daugelis stilingų miestiečių, ypač modeliai, noriai renkasi „DM`s“. Patenkindami rinkos poreikius britai gamina įvairių spalvų, gėlėtus, margus, lakuotos ar matinės odos aulinukus, tačiau geltonoji siūlė bei minkštas padas išlieka. Šie batai puikiai tinka aktyviai gyvenantiems miestiečiams, kurie savo stiliui nori suteikti aštrumo bei maišto prieskonio.

Gatvės stiliaus klasika  – „Dr. Martens“Gatvės stiliaus klasika  – „Dr. Martens“Gatvės stiliaus klasika  – „Dr. Martens“Gatvės stiliaus klasika  – „Dr. Martens“Gatvės stiliaus klasika  – „Dr. Martens“Gatvės stiliaus klasika  – „Dr. Martens“

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt