Genutė Žalienė apie stilių ir madą Lietuvoje

Alice Woods - -
Genutė Žalienė apie stilių ir madą Lietuvoje

Stilingos moters – stilingos mintys… Kokios jos?! Kostiumo dizainerė ir būsimoji mados žurnalistė Genutė Žalienė atrado laiko įdomiam pokalbiui, kurio metu ji mielai sutiko pasikalbėti apie savo darbą ir stilių bei pasidalinti savo pastebėjimais apie naujausias tendencijas, žvaigždžių stilių bei patarimais, kaip puikiai atrodyti kiekvieną dieną, su visa jurgita.lt madingų žmonių bendruomene.

– Leiskite šiek tiek pasmalsauti. Kodėl pasirinkote labiau mados švietėjos, o ne kolekcijų kūrėjos kelią?

Todėl, kad nematau tikslo lįsti į skolas tam, kad apie save laikas nuo laiko priminti ir kažkam bandyti įrodinėti, jog gali tai (aprengti ir paleisti modelį) sėkmingai padaryti. Neabejoju, jog būčiau sėkminga dizainerė, bet kažkodėl neužsidegu to daryti. Bet kaip, bet kur ir iš bet ko kurti nenoriu. Didelių pinigų šiuo metu podiuminei kūrybai neturiu, o ieškoti rėmėjų – įkvėpimo.

– Kokios temos Jus, kaip mados žurnalistę, labiausiai vilioja? Jūsų nuomone, kokios publikacijos žmonėms labiausiai įdomios?

Mane vilioja visos naujos ir nenuvalkiotos, žurnalistų pieštukų nenubukintos temos, tos, kurios, mano nuomone, su malonumu ir būtų skaitomos. Tokių temų yra ne viena… Geriau pasakysiu, kas yra neįdomu ir apie ką tikrai nerašyčiau, ir ko neskaitau: subjektyvių, neaiškių mados žurnalisčių „patarimų“, „tendencijų“, „pasiūlymų“ kaip rengtis ar nesirengti, interviu su tais pačiais septyniais pačios žiniasklaidos sukurtais personažais. Taip pat nesidomiu senomis kaip mėnulis ir saulė, vis ištraukiamomis, temomis: „kaip apsirengti, kad atrodytum penkiais kilogramais lieknesnė“, „klasikinio kostiumėlio variacijos“, „aštuoni džinsų dėvėjimo variantai“, „juodos mažos suknelės istorija“, „retro stilius“- tokios temos vimdo…Variklis turi būti – ieškojimas naujų pašnekovų ir šiandieninių aktualijų.

– Kokį aprangos stilių dažniausiai renkatės pati? Ar tokį siūlote ir kitoms moterims, prašančioms Jūsų patarimo?

Jokiu būdu nepainioju savo stiliaus su siūlomu kitiems klientams ir kūryboje. Tai visiškai skirtingi dalykai. Pati renkuosi keistai moterišką, neretai „neskoningą“ aprangą, nesuderinamomis faktūromis ir spalvomis. Patinka keisti, bet moteriški dalykai. Negaliu pakęsti ryškių logotipų, užrašų, prabangą imituojančių dalykų (pav. auksą, deimantus, odą). Daiktas turi būti tikras. Jei negali sau leisti tikro, neapgaudinėk nei savęs, nei kitų. Dėvėk medinę apyrankę vietoj „ale“ deimantinės, megztą, trikotažinę liemenę vietoj „ale“ odinės, kailinės.

– Iš kur semiatės idėjų kurdama savo įvaizdį? Ar atsižvelgiate į siūlomas tendencijas?

Absoliučiai neatsižvelgiu – netgi nesąmoningai ignoruoju. Be abejo, naujausi žurnalai yra nugulę visą mano darbo kambarį, tad nori nenori mados pajautimas yra, bet ne aklas… Savo įvaizdžiui idėjų semiuosi iš šeštojo, aštuntojo dešimtmečių.

– Kokia yra mėgstamiausia Jūsų garderobo dalis?

Suknelės.

– Išduokite paslaptį: kaip puikiai atrodyti kiekvieną dieną?

Nieko nekopijuoti, atsipalaiduoti, „nesiparinti“ ir šypsotis.

– Kaip apibūdintumėte mados ir stiliaus sąvokas. Ar joms tiktų vienodas apibrėžimas, ar vis dėl to tai skirtingi dalykai?

Oi, skirtingi dalykai. Ar maistas ir patiekalas sąvokos tos pačios? Ne. Turbūt nenupasakosiu visiems žinomomis, nuvalkiotomis frazėmis… Trumpai tariant, stilius yra didesnė vertybė, plačiau aprėpianti sąvoka. Mada – kintanti, komercijai sukurta velniava, masinanti pirkėjus ir kvailelius. Mada sukasi ratu, ji yra dinamiška ir prieinama visiems. Stilius – ne visiems, juk kiti ir iki gyvenimo galo nesupranta, ką tai reiškia, nors turi krūvą pinigų.

– Kaip atrodo Lietuvos mados gyvenimas pasaulio kontekste? Ar daugėja stilingų žmonių mūsų gatvėse?

Daugėja, žinoma. Bet maža ta mūsų šalis ir tie įvykiai siauri ir vietinės reikšmės. Visai neironizuojant kalbu, tiesiog taip jau yra. Daugėja stilingų žmonių – globalizacija 🙂 Juk keliauji, sukiesi internete, akiratis plečiasi, ryšys su pasauliu atviras kiekvienam – laisvėjame.

– Ką patartumėte mūsų skaitytojams – vaikinams ir merginoms – būtinai įsigyti šį rudenį?

Pirmiausia kritiškai, be jokių skrupulų išsivalyti spintą- išmesti visokius niekalus, kurių neprireikė metus laiko, nutriušusius ir abejotinus daiktus- tuomet kiekvienas pajus, ko tiksliai reikia. Prisiminkite, jog mados nėra. Yra tik švari, gaivi, patraukli, individuali išvaizda. Tai yra svarbiausia.

– Jei sudarinėtumėte stilingiausiųjų rinkimus, kieno pavardę įrašytumėte sąrašo pirmoje vietoje?

Sunku…Subjektyvu ir dar priklauso nuo turtų…Netolygu vertinti milijonierių žmonas ir kylančias dainininkes iš provincijos. Va, jei būčiau tokia stilingųjų sudarynėtoja, pretendentėms suteikčiau vienodas sąlygas. Pavyzdžiui, suleisčiau į kokį prekybos centrą ir liepčiau sudaryti kelis komplektukus drabužių, papasakoti apie stilingą dieną (kad ir įsivaizduojamą): ką valgytų, kuo žavisi, kur ir ką sportuoja, kokias knygas skaito… Juk negali lyginti gulbės su varle ar driežo su drambliu… Manau visa tai – kvailybių mugė.

– Kurie mados ar pramogų pasaulio atstovai Jus labiausiai žavi?

Aktoriai manęs nežavi…Juk žinau, kad visa tai teatras. Žaviuosi tikrais dalykais, tikrais žmonėmis, nulipusiais nuo scenos, kai užgęsta rampų šviesos.

– Metų laikai ir spalvos. Jūsų manymu, ar neklaidingas toks stereotipas, jog vasarą turėtume rinktis šviesias spalvas, o žiemą – tamsias?

Taip, iš tiesų yra nekintančių tiesų: visada be išimties rudenį madingi medžių lapų tonai, dar kokia šokolado ar violetinė įsimaišo, žiemą – juoda, sidabrinė, pavasarį, vasarą – būtinai balta 🙂 O dėl pasirinkimo, tai, žinoma, kaip, žmogau, Lietuvoje žiemą baltai rengsies!? Derinies kaip gyvūnas prie aplinkos 🙂 Lyja, pilka- pilkai ir rengiesi, juk ne Sant Tropezas 🙂

– Kaip manote, kodėl gintaras nėra populiarus papuošalas lietuvaičių tarpe? Ar vertėtų jį populiarinti?

Man asmeniškai gintaras nepatinka. Asocijuojasi su paveldu, tautosaka, etnine kultūra ir ramybe. Kai būsiu vyresnė moteris, su fotokamera keliausiu po pasaulį ir kapstysiuosi darže, būtinai pasidabinsiu gintaro sage. O dabar – ne.
Apskritai, dirbtinai populiarinti nieko nereikia. Aišku, gintaras gražiau nei „svarosvski“ kristalai bamboje:)

14. Ką turėtų išvysti Jūsų akys, kad norėtumėte sušukti „O, Dieve, kokia beskonybė“?

Tokių daug – jau akis pripratus 🙂

15. Ką laikytumėte mados sostine? Ar pritartumėte visuotinai nuomonei, jog tai – Paryžius?

Ne, man mados sostinė – Milanas.

– Koks Jūsų požiūris į tokią televizijos laidą kaip Manto Petruškevičiaus vedamas „Mados reidas“? Ar tokio formato laida ir ypatingai garsioji jos rubrika „Gatvės reidas“ yra viso labo tuščia intriga, ar ji vis dėl to padeda ugdyti stiliaus pajautimą?

Laida turi savo auditoriją ir gerbėjų ratą. Mano manymu yra reikalinga. Vieni žmonės valgo bulvinius blynus, kiti – žalią žuvį, treti- saliero stiebų salotas. Žmonės tokie skirtingi. O man, kaip mados atstovei, kuo daugiau mados renginių, įvykių ir laidų – tuo įdomiau.

– Vakarinės suknelės ir Bernelių Užeigos tipo restoranas. Ar tai suderinama?

Suderinama 🙂 Juk nežinia apie kokio stiliaus ir lygio vakarines sukneles kalbame 🙂 Aišku, keistoka, kai suknelė brangesnė nei automobilis, arba jos savininkė, neturinti jokio išsilavinimo, darbo, nemoka su ja elgtis,- tokios daro gėdą vaidindamos, kad užsidirbo „modelio“ darbu, nors aklam aišku kaip ten būna…

– Ar dažnai žmonės turėtų kreiptis pas dizainerius, stilistus?

Nemanau… Kam eiliniam žmogui stilistas? Va, scenos žmonės – kitas reikalas – jiems būtina… Nors ne visi tai pas mus supranta. Deja, taip ir atrodo su aulinukais ir kaimietiškomis suknelėmis, su krūva akcentų besidraikančios… Visko būna. Yra nedaug gerų variantų.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt