Giedrė Dukauskaitė: „Turiu viską, ko galėčiau gyvenime norėti ar svajoti“

Alice Woods - -
Giedrė Dukauskaitė: „Turiu viską, ko galėčiau gyvenime norėti ar svajoti“

Dosjė


Vardas, pavardė: Giedrė Dukauskaitė

Gimimo data ir vieta: 1988 m., Raseiniai

Agentūra (Lietuvoje ir užsienyje): „PMST Lithuania“, „Women“

Ūgis ir išmatavimai: 1,77 cm; 84, 61, 91

Užsienio kalbos: anglų ir rusų

Fotosesijos žurnalams: „Vogue“, „Numero“, „Harper’s Bazaar“, „10“, „ID“, „Elle“

Demonstruotos kolekcijos: „Chanel“, „Marc Jacobs“, „Roberto Cavalli“, „Prada“

Pomėgiai: kelionės, skaitymas

Mados pasaulyje vis dažniau tariamas lietuviškas vardas. Iš Raseinių kilusi Giedrė Dukauskaitė demonstruoja garsių dizainerių drabužius, puošia populiarių žurnalų puslapius bei reklamuoja žymius prekės ženklus. Visą širdį savo darbui atiduodanti mergina nė neketina sustoti. Ateityje ji ketina pradžiuginti naujais, dar įspūdingesniais ir jos talentą įrodančiais darbais.

Modeliu tapo netikėtai


Giedrė Dukauskaitė net neįtarė, kad pirmasis apsilankymas modelių atrankoje jai taps lemtingas. „Modeliu būti niekada per daug nesvajojau, tačiau prieš keturis metus iš smalsumo nuėjau į modelių atranką savo gimtajame mieste. Didžiausiam mano netikėtumui, tą kartą iš visų gražuolių atrinko mane. Taip gavau darbo pasiūlymų ir išvykau į užsienį“, – pirmuosius modelio žingsnius prisimena garsi Lietuvos (ir ne tik) manekenė.

Sėkmė mados pasaulyje Giedrę lydėjo nuo pat modelio karjeros pradžios. Mergina apkeliavo visą pasaulį, pabuvojo San Franciske, Majamyje, Taivane, Tokijuje, Italijoje, Maroke ir Keiptaune. Keliaudama ji praplėtė savo akiratį, sutiko įdomių žmonių, tapo savarankiška bei įgijo patirties, padedančios skinti laurus mados padangėje. Giedrė tvirtina, kad visose šiose šalyse jai labai patiko, todėl pasvajoja į kiekvieną iš jų dar bent kartą sugrįžti.

Šiuo metu Giedrė yra apsistojusi Niujorke, su kuriuo sieja ir savo ateitį. „Esu laiminga gyvendama šiame galimybių mieste. Manau, jog baigusi karjerą čia lengvai rasčiau savo vietą kad ir ką nuspręsčiau veikti“, – samprotauja gražuolė. Ji prisipažįsta, kad dienos Niujorke lekia mieliau ne tik dėl mėgstamos veiklos, bet ir dėl sutikto artimo žmogaus. „Nors daug keliauju, negalėčiau išskirti šalies, kurioje vaikinai gražiausi. Taip yra todėl, nes mano širdis visiškai užkariauta amerikiečio“, – šypsosi daugelio mados pasaulio atstovų simpatijas pelniusi mergina.

Modelio sėkmės paslaptis – šypsena


Per keturis modelio darbo metus Giedrė pasiekė tiek, kiek pasiekia toli gražu ne kiekviena mados pasaulyje bandanti įsitvirtinti mergina. Jos vardas puikavosi 50-ies geriausių pasaulio modelių sąraše, kurį sudaro populiari internetinė svetainė models.com. Per pastaruosius metus Giedrė buvo laukiama ir garsiosiose Niujorko, Milano, Londono, Paryžiaus mados savaitėse, kurių metu pristatė „Calvin Klein“, „Miu Miu“, „Lacoste“, „Topshop Unique“, „Prada“ bei daugelio kitų garsių mados kūrėjų drabužius. „Dažnai eidama podiumu galvoju, kad reikia susitvarkyti namus ir išsiskalbti rūbus“, – šypsodamasi prisipažįsta Giedrė. Ji priduria, kad žavisi daugelio dizainerių kūryba, tačiau didžiausią malonumą jaučia pristatydama legendinių „Chanel“ mados namų drabužius. „Karlas Lagerfeldas yra be galo charizmatiška asmenybė, su juo ypač malonu bendrauti“, – simpatijų šių mados namų dizaineriui neslepia mergina. Giedrė įsitikinusi, jog jos sėkmę ir populiarumą mados padangėje lemia jos šypsena. Ji taip pat neabejoja, kad prie viso to dar prisideda nuoširdus darbas ir tokios charakterio savybės kaip užsispyrimas ir atkaklumas. Visa tai merginai padeda nesustoti ir tobulėti kopiant į mados olimpo aukštumas.

Tarp modelių pavydo nėra!


„Šiuo metu modelio darbas yra mano gyvenimas“, – savęs jokioje kitoje veikloje neįsivaizduojanti tvirtina Giedrė. „Vienintelis šios veiklos minusas ir yra tas, kad visas gyvenimas sukasi vien tik apie darbą“, – paprašyta įvardinti neigiamas modelio darbo puses dėsto mergina. Vis dėl to, Giedrė neslepia susižavėjimo mados pasauliu ir jame atranda daugiau teigiamų pusių negu neigiamų. „Būdama modeliu įgijau daugiau pasitikėjimo, tapau labiau matoma, patobulėjau. Todėl tai, ką man suteikė modelio darbas, yra tiesiog fantastiška“, – pasakoja pašnekovė.

Mergina pamini, kad jos darbas yra pilnas linksmų, kartais ne itin malonių, bet įsimintinų netikėtumų. „Kartą eidama podiumu pamečiau basutę, kuri man buvo per didelė. Visiems stebint ji pakilo į orą ir nusileido netoli manęs. Tačiau nesutrikau – ją apsiaviau ir toliau tęsiau pasirodymą“, – prisimena mergina. Dažnai kalbama apie didžiulę konkurenciją mados pasaulyje, kuriame suprantamas ir pavydo jausmas. Visgi Giedrė paneigia bet kokias kalbas apie modelių priešiškumą viena kitos atžvilgiu. „Tokios spėlionės apie modelių nesutarimus tikriausiai kilusios nuo tų laikų, kai Naomi Campbell plėšydavo kylančios žvaigždės Tyros Banks drabužius, kad ši negalėtų išeiti ant podiumo. Tačiau dabar viskas pasikeitė: panelės yra labai draugiškos ir po darbų visos kartu geriame kavą“, – pavydo savo atžvilgiu nejaučianti ir daug draugų tarp modelių susiradusi teigia mergina.

Darytųsi plastinę operaciją?


Giedrė nėra iš tų merginų, kurioms svarbu vien tik vakarėliai. Tačiau juose ji turi dalyvauti gana dažnai. „Jei pristatinėju kolekciją, būtina ateiti į vakarėlį, nes taip atsidėkoji už suteiktą galimybę dalyvauti pristatyme. Apskritai stengiuosi vakarėlių vengti, nes man jie nuobodūs“, – pasakoja Giedrė.

Tapusi modeliu mergina daugiau dėmesio skiria savo išvaizdai. Ji prasitaria, kad išlaikyti lieknas kūno linijas jai padeda sveika gyvensena, kurios pagrindiniai „ingredientai“ yra subalansuota mityba ir sportas. Kaip ir kiekvienai merginai, Giedrei labai patinka puoštis. „Aklai mados tendencijų neseku, nes tiesiog prarasčiau savitumą. Idėjos formuojant savo stilių kyla žiūrint įvairius mados šou, dirbant su įžymiais stilistais arba tiesiog stebint spalvingus žmones gatvėje“, – dėsto mergina.

Kiekvieną kartą dalyvaudama mados fotosesijose Giedrė išbando naujausią makiažą. Tačiau teigia, jog jai didžiausia vertybė yra natūralus grožis. Visgi jaunystės ir grožio amžiuje ji pateisina ir plastinių operacijų reikalingumą. „Ilgai gyvenu Amerikoje, todėl pripratau prie botokso, netikrų krūtų ar pakeltų antakių. Čia tokios korekcijos yra kasdienybė. Jei jos padeda žmonėms atsikratyti tam tikrų kompleksų, kurie jiems trukdo pasijusti laimingiems, tuomet nieko blogo nematau“, – savo nuomonę išsako mergina.

Baigdama pokalbį Giedrė prasitaria, jog ji tiesiog mėgaujasi gyvenimu šią dieną. „Šiuo metu jaučiuosi labai laiminga. Turiu viską, ko galėčiau gyvenime norėti ar svajoti: mylinčius tėvus, sveikatą, darbą“, – teigiamų emocijų neslepia Giedrė. Belieka tikėtis ir palinkėti, kad ir toliau ši jauna ir perspektyvi mergina džiugins mados pasaulį savo stulbinančiais pasiekimais.

PODIUMO KARALIENĖ:


Stilius: Patogus, seksualus.

Vardiniai drabužiai: „Chanel“, „Marc Jacobs“, „Stella McCartney“, „John Galliano“.

Mėgstamiausios parduotuvės: „Barneys“, vintage parduotuvės.

Apsipirkinėjimo dažnumas: Kelis kartus per savaitę.

Mėgstamiausias drabužis: Džinsai.

Mylimiausias aksesuaras: „Chanel“ rankinė.

Rankinėje: Antibakterinė rankų želė.

Kvepalai: Guerlain „Isolence“.

Kosmetika: „Avon“.

Grožio procedūros: Manikiūras, pedikiūras, veido ir plaukų kaukės.

Naujausias pirkinys: „Gap“ megztukas.

Lina Čelkaitė

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt