Grožio patarimai tiesiai nuo podiumo: Elle Macpherson

Lucia Danes - -

47-rių australė Elle Macpherson – vienas garsiausių supermodelių pasaulyje, aktorė bei sėkminga verslininkė. Nuo to laiko kai Macpherson pirmą kartą pasirodė Sports Illustrated žurnalo puslapiuose, dėl tobulo kūno užsitarnaudama pravardę „The Body“ (kūnas), praėjus beveik dviems dešimtmečiams, dviejų vaikų mama, atrodo, nė kiek nepasikeitė ir akivaizdu, kad, bent jau artimiausiu metu, tikrai neketina niekam perleisti savo titulo.

Grožio patarimai tiesiai nuo podiumo: Elle Macpherson

„Pasakysiu atvirai, kalbos apie tai jog aš neišlendu iš naktinių klubų, esu nuolatinė vakarėlių lankytoja ar nuolat mezgu romanus su Holivudo aktoriais ar multimilijonieriais yra smarkiai išpūstos. Žurnalistai niekaip negali pamiršti mano audringos jaunystės ir nenustoja manęs vadinti „The Body“. Iš tiesų, jau seniai gyvenu kitą gyvenimą: pripratau prie kreipinio „mama“, keliuosi šeštą ryto, kad paruošti sūnums pusryčius bei nuvežti juos į mokyklą. Apie devintą tiesiu ant grindų jogos kilimėlį ar bėgioju Londono Hyde parko takeliais, o tris kartus per savaitę lankausi fitneso klube Bodyism, kur treniruojuosi su savo asmeniniu treneriu. Taigi, jei anksčiau mano tobulas kūnas buvo ne kas kita kaip gamtos dovana, dabar tai – kasdienės pastangos ir sunkus darbas“, – atvirauja Elle.

Grožio patarimai tiesiai nuo podiumo: Elle Macpherson

Macpherson pasakoja apie specialią programą, kurią jai parengė asmeninis treneris James Duigan: „Penkiolika minučių aš apšilinėju ant bėgimo takelio, tada guluosi ant žemės ir dvi minutes darau štai tokį pratimą: kūną pakeliu nuo žemės, remiuosi į grindis tik sulenktomis rankomis ir kojų pirštais. Tada čiumpu elastinę gumą ir dirbu su sėdmenų raumenimis. Kitą pusvalandį skiriu kardio pratimams: atsispaudimams, atsilenkimams, tempimams bei šokinėjimui į viršų iš sėdimos padėties. Tada ateina laikas Step treniruotei. Ant step treniruoklio žingsniuoju apie dvidešimt minučių, vėliau darau mėgstamus James‘o pratimus ant Wobble platformos. Stovėdama ant jos, kojos pečių plotyje, aš lenkiu jas ir šiek tiek linkstu į priekį, tuo pat metu išskleisdama tiesias rankas į šalis; kūnas įgauna Y raidės formą. Šis pratimas puikiai stiprina nugaros raumenis“.

Grožio patarimai tiesiai nuo podiumo: Elle Macpherson

„Pažįstami dažnai klausia, kur mano jaunystės paslaptis. Aš atsakau jog taip atrodyti man padeda didžiulis noras būti gražiai bei, žinoma, mano asmeninis treneris, su kuriuo treniruojuosi jau penkiolika metų. Jis net privertė mane mesti rūkyti, kas man, kažkada užkietėjusiai rūkalei, atrodė tiesiog nerealu. Dabar – nė vienos cigaretės ir net per linksmiausius vakarėlius – nė vienos taurės vyno! Svarbu ne tik treniruotės, bet ir tai, kaip gyvename tarp jų. Gražus kūnas – tai sveiko gyvenimo būdo visomis prasmėmis rezultatas“.

Grožio patarimai tiesiai nuo podiumo: Elle Macpherson

Elle pusryčiauja labai anksti – tarp 6 ir 6.45 ryto, vakarieniauja ne vėliau 7 vakaro. Visa tai todėl, kad būtent tuo laiku maitinasi jos vaikai, 12-metis Flynn ir 7-metis Cy, o Elle mėgsta valgyti kartu su sūnumis. Elle pusryčiai: omletas iš vieno kiaušinio, 50 g lašišos ir 150 g špinatų. Alternatyva – 150 g pupelių, avokadas, 100g vištos krūtinėlės. Arba: 100 g kalakutienos, grilyje keptos daržovės (150 g). Labai retai – 3 blyneliai, kepti su liesu kefyru, pagardinti uogomis.

Grožio patarimai tiesiai nuo podiumo: Elle Macpherson

Pietums modelis valgo veršienos salotas su ridikėliais ir šparagais (100 g mėsos, 150 g daržovių), salotas iš vištienos krūtinėlės, avokado ir saliero (100 g mėsos ir 100 g daržovių) arba sriubą su žuvimi (vienai porcijai – 100g žuvies).

Tarp pietų ir vakarienės Elle užkandžiauja: 50 g mėsos su agurku ir pomidoru arba avokadas su dviem grūdinėmis duonelėmis. Kitas užkandžio variantas: neriebi vištiena su salieru bei dviem šaukštais humuso (padažas).

Grožio patarimai tiesiai nuo podiumo: Elle Macpherson

Prie vakarienės stalo susirenka visa šeima, todėl Macpherson gamina daug patiekalų. Elle lėkštėje dažniausiai būna žuvis su tartare padažu arba pora didelių virtų kalmarų su salotų lapais ar penki šeši vištos sparneliai, pakepinti su prieskoniais plius cukinijos su alyvuogių aliejumi.

Kai vaikai užmiega Elle pagaliau gali šiek tiek pasėdėti internete arba gulint ant sofos ir užkandžiaujant riešutais (makademijų arba migdolų) pažiūrėti filmą.

Grožio patarimai tiesiai nuo podiumo: Elle Macpherson

Pasak Elle, dieną ji niekada nesidažo, nes jai paprasčiausiai gėda išeiti į gatvę prisidažiusiai. Kad oda atrodytų sveikai ir švytėtų, moteris pataria dažnai atlikti pilingą. Vakare ji dažniausiai naudoja skaistalus ir lūpų blizgesį. Elle sako jog paveldėjo puikią odą, tačiau gailisi, kad labai dažnai degindavosi, nes jei to nebūtų dariusi, dabar džiaugtųsi dar gražesne oda. Šiaip ar taip, modelis teigia kasdien naudojanti apsaugą nuo saulės ir išgerianti apie tris litrus vandens. Geriausias grožio patarimas, pasak Elle, niekada nestresuoti, kuo daugiau medituoti ir užsiimti joga.

Grožio patarimai tiesiai nuo podiumo: Elle Macpherson

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt