Grybų dieta

Ugnius Kiguolis - -
Grybų dieta

Gurmaniška dieta, kvepianti mišku! Pasirodo, viskas ko reikia svorio numetimui yra miške! Tik šį kartą nekalbėsime apie krosiuką miško takeliu kiekvieną rytą. Kalbėsime apie miško grybus! Kol grybų sezonas dar nesibaigė, važiuokite grybauti. Na, arba grybaukite turguje ar parduotuvėje… Bet kokiu atveju, grybų dietai vistiek turėsite gauti grybų.

KALORIJOS

Daugumos grybų kaloringumas yra labai nedidelis, todėl juos patariama valgyti tiems, kurie laikosi dietos. Pavyzdžiui, 100 gr. baravykų yra tik 23 kcal., o baltymų net 3,7 gr. 100 g pačių paprasčiausių pievagrybių yra 16 kcal, 3 g baltymų, 0,2 g riebalų ir viso labo tik 0,6 g angliavandenių, užtat gana daug B grupės vitaminų, daug fosforo, nemažai kalio, naudingo širdžiai, ir dar daug kitokių mikroelementų. Voveraitėse baltymų dvigubai mažiau negu kitose grybų rūšyse, o savo kaloringumu jos yra beveik kaip oras – viso labo 11 kcal 100 gramų.

VITAMINAI IR MINERALAI

Grybuose gausu mineralinių medžiagų, todėl jie nenusileidžia vaisiams ir daržovėms, o kalio, kalcio, fosforo kiekiu jie prilygsta žuvies mėsai. Grybai yra labai maistingi, juose daug vitaminų B1, B2, PP, C, A, D, fermentų, organinių rūgščių, seleno, mineralų, veikiančių kaip antioksidantai. Grybai yra ir geležies, kalio bei ląstelienos šaltinis.

Dietologai jau seniai svarsto, ar grybai gali pakeisti mėsą norinčiųjų sulieknėti valgiaraštyje. Amerikiečių mokslininkų pirmieji bandymai parodė, kad besilaikančiųjų grybų dietos svoris nukrito greičiau nei tų, kurie laikėsi įprastos dietos. Dar 2009 m. Londono dienraštis „Daily Express“ pranešė apie naują – grybų dietą. Pasak po tyrimo šią išvadą padariusių JAV ir Didžiosios Britanijos specialistų, grybų dieta lemia greitą, natūralų ir sveikatai nekenksmingą nereikalingų kilogramų „tirpimą“. Jos esmė – daug kalorijų turinčius produktus (pavyzdžiui, mėsos) pakeisti grybų patiekalais.

DIETA

Dietos trukmė – savaitė.

Bendras skysčių kiekis – du litrai per dieną, kad iš organizmo būtų efektyviai pašalinti visi baltymų skaidymosi produktai. Per dieną leistini keturi valgomieji šaukštai cukraus – 80 kcal.

Rytą keptuvėje su arbatiniu šaukšteliu alyvų aliejaus iškepame 600 gramų smulkiai supjaustytų pievagrybių, galime dar juos pagardinti svogūno galvute – 350 kcal.

Per dieną reikalingus 600 gramų grybų galima išvirti ar ištroškinti, bet be riebalų ir grietinės, taip pat be miltų ir krakmolo.

Dieta apskaičiuota maždaug tūkstančiui kalorijų per dieną.

Svoris ima kristi maždaug trečią ketvirtą dieną – apie tris kilogramus.

Dietologai sako, kad Jei žmogus gali savaitę maitintis vien grybais ir nebijo vėliau pradėti jų nekęsti, ši dieta nepadarys jokios žalos. Absoliučiai netinka laikytis šios dietos žmonėms, sergantiems kepenų, inkstų ir kasos ligomis.

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt