Haute couture – aukštoji mada

Gabriel E. Hall - -
Haute couture – aukštoji mada

Net jeigu nesidomite mada ir naujausiomis jos tendencijomis, turbūt teko girdėti tą mistišką žodžių junginį: aukštoji mada (arba aukštasis siuvimas). Dar kitaip žinoma kaip haute couture, ji skiriasi nuo vadinamosios gatvės mados ar Prêt-à-Porter drabužių ir dažniausiai neturi nieko bendra su naujovėmis. Tik devyneri mados namai turi privilegiją naudoti šitą magišką etiketę, o vienas aukštosios mados rūbas kainuoja nuo šimto tūkstančių litų. Tai kas gi ten tokio stebuklingo?

Prabanga, kruopštumas ir išskirtinis dėmesys klientui yra trys pagrindai, kurie daro haute couture – aukštąją madą – išskirtinę. Prabangą užtikrina originalus drabužių dizainas ir aukštos kokybės audinių naudojimas. Rankomis siuvama kiekviena siūlė, taip pat ir papuošimo darbai, tokie kaip siuvinėjimas ar karoliukų pritvirtinimas. Įsivaizduokite vakarinę suknelę papuoštą tūkstančiais mažučių karoliukų: toks dekoravimas kelioms siuvėjoms užtrunka keletą savaičių! Net tik kruopštus darbas ar išskirtiniai audiniai sudaro didelę aukštosios mados drabužio kainą. Dizainerio prekės ženklas taip pat paverčia rūbą ypatingu.

Jei pinigai jums nėra problema, galite užsisakyti bet kurį drabužį iš kurių nors mados namų aukštosios mados kolekcijos. Jūsų figūra ar rūbų dydis tikrai nebus problema, kadangi mados namai pritaikys drabužį būtent jums. Prieš atiduodant klientui, rūbas yra tiksliai pritaikomas prie jos ar jo proporcijų ir, žinoma, norų. Tik nesupainiokite aukštosios mados namų su paprasčiausia siuvėjo ateljė! Kai žmogus išsirenka drabužio modelį, spalvą ir medžiagas, didžiulė mados namų atstovų, siuvėjų, siuvinėtojų, kailiadirbių ir kitų darbuotojų komanda pradeda plušėti, kad įtiktų klientui. Ateljė tokio dėmesio vargu ar sulauktumėte. Pasiūti aukštosios mados drabužį nėra tas pats, kaip pasiūti drabužio iš kolekcijos kopiją. Prisipažinkime, ne kiekvieno mūsų figūra ar ūgis atitinka modeliams keliamus reikalavimus. Todėl rūbas turi būti pritaikytas konkrečiam žmogui. Tai reiškia, kad reikia ne tik pakeisti drabužio dydį, bet pasiūti drabužį taip, kad jis išryškintų kliento figūros privalumus ir nuslėptų trūkumus. Mados namai rūpinasi, kad jų kolekcijos gerai atrodytų ir paliktų gerą ir neišdildomą įspūdį.

Originalumas yra dar vienas bruožas paverčiantis aukštąją madą išskirtine. Žinoma, gali atsitikti taip, kad du žmonės užsisakys tokio pat modelio drabužį, tačiau jie vis tiek bus išskirtiniai. Aukštosios mados rūbai niekada nepatenka į parduotuvių lentynas, todėl turėdami tarkim aukštosios mados suknelę, nepamatysite tūkstančio žmonių gatvėse dėvinčių lygiai taip pat. Visos aukštosios mados kolekcijos yra apsaugotos autorinių teisių įstatymu, todėl mažiau žinomos kompanijos negali naudoti tokių pat stiliaus idėjų. Dėl visų šių paminėtų dalykų aukštoji mada yra labai brangus malonumas ir tik maža žmonijos dalis gali sau leisti ja pasimėgauti. Apytiksliai tik trys tūkstančiai žmonių per metus užsisako aukštosios mados drabužius ir tik tūkstantis iš jų tokiu būdu nuolat perka aprangą.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt