Į temą: Geras pavyzdys užkrečiamas!

Olivia Morelli - -
Į temą: Geras pavyzdys užkrečiamas!

Už ekologiją – ne tik žodžiais, bet ir darbais


Turbūt nesiginčysite, kad prie ekologiško gyvenimo būdo išpopuliarinimo visame pasaulyje bei mūsų šalyje prisidėjo ir daugelis žinomų pramogų pasaulio veikėjų. Už švarios planetos išsaugojimą įžymybės kovoja pačiais įvairiausiais būdais – nevalgo mėsos, nenešioja kailinių ir odinių drabužių, steigia labdaros fondus, vairuoja ekologiškus automobilius ir netgi kuria ekofilmus!

Vis daugiau žinomų žmonių reiškia susirūpinimą užterštumo, aplinkos išsaugojimo klausimais ir renkasi kuo mažiau mūsų planetai kenksmingą gyvenimo būdą. Be abejonės, vienas didžiausių gamtos ir oro skriaudėjų yra transportas. Laimei, automobilių gamintojai taip pat vis daugiau dėmesio skiria šiai problemai. Jau pradėti gaminti ekologiški vandeniliu arba elektra varomi automobiliai. Būtent į tokius žvaigždės keičia savo gigantiškus visureigius ar galinguosius „Porsche“. Telieka pasidžiaugti, kad ekologiška mada įsitvirtina ne tik spintose, šaldytuvuose, bet ir garažuose.

Žaliausias iš žaliųjų

Į temą: Geras pavyzdys užkrečiamas!


Turbūt pirmąją vietą tarp visų įžymybių pagal nuveiktus darbus Žemės labui be didelių ginčų užimtų aktyvusis gamtosaugininkas gražuolis aktorius Leonardo DiCaprio. Jis yra įvairių organizacijų (gyvūnų apsaugos, aplinkosaugos) garbės narys ir paramos fondų globėjas. Jis įkūrė ir savo asmeninį fondą, kuris finansuoja su aplinkos išsaugojimu susijusius projektus, remia nukentėjusius nuo gamtos stichijų. Leo atidarė asmeninį internetinį tinklalapį, kad pasiektų kuo didesnę auditoriją ir skatintų dalyvauti akcijose ar kampanijose bei apskritai šviestų žmones ir vienytų juos bendriems tikslams. Portale http://www.leonardodicaprio.org taip pat galite rasti jo sukurtas bei įgarsintas trumpas socialines reklamas „Global warning“ (liet. „Globalinis įspėjimas“) bei „Water planet“ (liet. „Vandens planeta“). Žinoma, didžiausio dėmesio susilaukė jo komandos darbas „The 11th Hour“ (liet. „Vienuolikta valanda“). Tai – dokumentinis filmas pasakojantis apie tai, kokį poveikį mes darome ekosistemai ir kaip tai galime pakeisti (trumpus filmukus galite rasti: http://www.youtube.com/watch?v=7IBG2V98IBY). Aktoriaus nuopelnai ir veikla buvo įvertinta keliais apdovanojimais, tarp jų – net ir „Žaliuoju kryžiumi“.

Teisėjui rūpi gyvūnai

Į temą: Geras pavyzdys užkrečiamas!


Populiarusis TV šou „The X Factor“, „American Idol“, „Britain’s Got Talent“ teisėjas Simonas Cowellas prisijungė prie Pasaulinės gyvūnų apsaugos draugijos „World Society for the Protection of Animals“ (WSPA) ir parėmė jos organizuojamą kampaniją – „Visuotinę gyvūnų gerovės deklaraciją“ (angl. „Universal Declaration for Animal Welfare“). Jis piktinasi, kad pasaulyje vis dar nėra vieningos įstatymų sistemos, ginančios gyvūnų teises ir teigia, kad minėtoji deklaracija būtų svarbus žingsnis tarptautinio susitarimo link. Kasdien milijonai gyvūnų yra pasmerkti žiauriai mirti. Kasdien tūkstančiai nužudomi nelegaliai, tiesiog norint pasipelnyti. Visame pasaulyje namų neturi vienas milijardas kačių ir šunų. S. Cowellas ragina visus pasirašyti deklaraciją ir taip vyriausybėms, asociacijoms įrodyti, kad mums visiems rūpi gyvūnų likimas, dėl jų gerovės paskubinti priimti radikalius sprendimus. Deklaraciją jau pasirašė Leona Lewis, Brooke Shields, Kristin Davis, Christina Applegate ir kiti. Tu taip pat gali prisijungti prie jų ir pasakyti „Man rūpi“: www.AnimalsMatterToMe.org.


Jau antrus metus iš eilės PETA seksualiausia vegetare išrinko dainininkę Leoną Lewis. Ji nevartoja mėsos produktų jau nuo dvylikos metų ir yra įsitikinusi, jog žmonija neturi jokios teisės kėsintis į gyvūnijos pasaulį visomis prasmėmis. „Neturiu nė vieno drabužio, batų poros ar rankinės iš odos, kailio ar zomšos. Aš dalyvauju misijoje…“, – sako gražuolė, šiuo metu pasinėrusi į veganiškos drabužių linijos kūrimą.

Į temą: Geras pavyzdys užkrečiamas!

Ekologiškas filmas

Į temą: Geras pavyzdys užkrečiamas!


Pasaulinė Žemės diena šiemet buvo švenčiama jau keturiasdešimtą kartą. Šia proga praėjusį mėnesį vykusio renginio „Žaliasis kilimas“ metu buvo pagerbtas „žaliausias“ visų laikų kino režisierius Jamesas Cameronas. Jis – aktyvus kovotojas už gamtos išsaugojimą, pasisako prieš globalinį atšilimą. Suprantama, režisierius pats propaguoja aplinką tausojantį gyvenimo būdą – savo namuose įdiegė saulės energijos sistemas. Šiemet daugiausia buvo kalbama apie jo paskutinį darbą – garsųjį fantastikos šedevrą „Avatar“ („Įsikūnijimas“), vertinamą kaip ryškiausią ir veiksmingiausią ekofilmą, turintį stiprią edukacinę potekstę. Šiuo filmu režisierius ragina vertinti ir saugoti planetos gėrybes. Pats J. Cameronas Žemės dieną paminėjo surengdamas grandiozinę medžių sodinimo akciją.

Neabejingi ir lietuviai

Į temą: Geras pavyzdys užkrečiamas!


Buvęs muzikantas, o dabar Seimo narys Linas Karalius-Ezopas prieš beveik dešimtmetį pradėjo propaguoti sveiką gyvenimo būdą: tapo vegetaru, pradėjo domėtis dvasiniu žmogaus tobulėjimu, joga, nebevartoja alkoholio, yra griežtai nusistatęs prieš rūkymą. Linas įsigijo elektrinį motorolerį, stengiasi naudoti ekologišką buitinę chemiją, rūšiuoja šiukšles. „Kokiu transportu važiuojame, ar mokame taupyti elektros energiją, ar naudojame aplinką teršiančią buitinę chemiją, ką valgome ir kokius drabužius dėvime, visa tai turi įtakos planetos klimatui“, – sako Linas. Net kaitrines lemputes namuose Seimo narys pakeitė į taupiąsias, o tą padaryti jį įkvėpė Alo Gore’o filmas „Nepatogi tiesa“.

Į temą: Geras pavyzdys užkrečiamas!

Asta ir Giedrius Masalskiai dažnai lankosi natūralių ir ekologiškų produktų krautuvėlėse, maisto pirkimui skiria daugiau laiko ir pinigų nei anksčiau. Be to, Giedrius įsigijo hibridinį automobilį, kuris perpus mažiau teršia aplinką nei tradicinės transporto priemonės.

Į temą: Geras pavyzdys užkrečiamas!

Laidų vedėjas ir režisierius Vytenis Pauliukaitis pirkiniams nešiojasi specialų medvilninį maišelį, o kenksmingas chemines valymo priemones buityje dažnai pakeičia paprasčiausia soda. V. Pauliukaitis piktinasi žmonėmis, kurie ignoruoja ekologiją ir šiukšlina gamtoje ar mieste, taip pat negaili kritikos gamintojams dėl plastikinių pakuočių ir maišelių.

Į temą: Geras pavyzdys užkrečiamas!

Idėją rūšiuoti šiukšles karštai palaiko ir laidų vedėjas Gediminas Jaunius. Jis teigia, kad žmogus turi laikytis vidinės higienos, ekologija — svarbi jos dalis. Jis pripažįsta, kad nors pats nėra pavyzdingiausias žaliasis, tačiau stengiasi į tai atkreipti savo artimųjų ir draugų dėmesį. G. Jaunius įsitikinęs, kad visi privalo rūpintis savo miestu ir gamta. Gediminas Jaunius – visuotinės švarinimo akcijos „DAROM 2010“ padėkos koncerto organizatorius, o per pačią akciją jis vienas pirmųjų parodė užkrečiamą pavyzdį ir puolė darbuotis su šiukšlių maišais Sereikiškių parke.

Parengė Justina Ragauskaitė

PA Wire, AFP, UK press, Scanpix Sweden nuotr.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt