Į TEMĄ. Joga - stebuklų šaltinis

Julie Splinters - -

„Mes mokome Jogos, tikrujų metodų pagal autentišką aštanga vinjasa sistemą, taip, kaip mokė žymusis jogos autoritetas Krišnamačarja ir jo mokinys Pattabhi Jois. Žinome, kad įgautos žinios ir nuosekli tikrų metodų praktika padės atgauti ir sustiprinti Jūsų sveikatą, atrasti vidinę ramybę, leis giliau pažinti save, išskleisti savąjį potencialą ir pasiekti sąmonės brandą“, – sako „Šambu“ jogos mokyklos vadovai Andrius ir Marija.

Joga – viena seniausių žinomų tobulėjimo sistemų, kurios išmintimi ir praktiniais metodais žmonės naudojasi jau keletą tūkstantmečių. Šis metodas nepriklauso jokiai kultūrai, ar religijai ir tinkamas bet kokio amžiaus, lyties ar sveikatos būklės žmogui.

Į TEMĄ. Joga – stebuklų šaltinis

Andrius Adomaitis. „Šambu“ jogos mokyklos įkūrėjas ir vadovas. Sertifikuotas jogos ir kvėpavimo terapijos specialistas, sėmėsi žinių ir praktikos įvairiose jogos kryptyse. Aštanga vinjasa jogos mokėsi pas Pattabhi ir Manju Jois.

„Visada jutau, kad egzistuoja kažkas daugiau, nei matoma realybė. Ieškojau paaiškinimų, tačiau tapo akivaizdu, kad mokslas iš principo daugiau susitelkęs į paneigimą to, kas netelpa į jo rėmus, nei atvirą diskusiją. Man pasisekė, kad pradėjau nuo kovos menų mokyklos, kuri savo programoje turėjo paruošiamąją jogos techniką. Vėliau nuodugniai tikrinau kiekvieną jogos sistemą, siekiau aptikti žinių šaknį, esminę liniją, o ne iškreiptą variantą. Taip priėjau prie aštanga vinjasos sistemos – visų jogos krypčių pagrindo. Tuomet atidariau šią mokyklą, kad galėčiau skirti daugiau laiko asmeninei jogos praktikai ir dalintis žinojimu su kitais.

Paprastai jogą renkasi kelios pagrindinės kategorijos žmonių. Vieni tikisi susitvarkyti sveikatos problemas ar ieško ramybės, kiti praktikuoja jogą tik kaip fizinį lavinimą, treti – tiesiog pažindinasi. Yra ir tokių, kurie sąmoningai ieško jogos praktikos, suprasdami tikrąją jos vertę, bet jų mažuma. Be to, ši sistema turi apsauginį mechanizmą: nepasiruošę, nenorintys ar vartojantys pakeliui atkrenta. O pasirinkę šią praktiką yra labai įvairūs, bet visada sėkmingi, gyvenantys turtingą asmeninį ir pasaulietinį gyvenimą, adekvačiai mąstantys žmonės – nuo verslininkų, politikų, visuomenės veikėjų iki namų šeimininkių. Idealiausiu atveju žmogus lanko mokyklą kol išmoksta taisyklingo metodo, o toliau praktikuoja savarankiškai.

Kas yra joga?.. Kalba eina apie visapusišką žmogaus transformaciją, kuri padeda pasiekti naują gyvenimo kokybę. Nėra jokių dogmų, teorijų. Tai – tiesiogiai patiriamas dalykas. Jūs grąžinate save į tą sveiką energetinę būseną, kuri priklauso žmogui pagal prigimtį. Joga paveikia ir fizinį, ir emocinį ir mentalinį lygius. Fiziniu požiūriu žmogus jaučiasi žvalesnis, mobilesnis, sveikesnis, mažiau valgo, gražėja kūno linijos. Emociniu požiūriu žmonės tampa stabilesni. Nors jautrumas niuansams ir intuicija padidėja, išsivysto gebėjimas neįsitraukti į emocijas, nebūti jų valdomu. Mentaliniu požiūriu padidėja susitelkimas, koncentracija, atsiranda tolerancija sau ir kitiems, teigiamas ir kūrybingas požiūris į aplinką. Žmogus pradeda suvokti save kaip bendruomenės dalį, o ne atskirą individą.

Lietuvoje požiūris į jogą yra labai savitas. Vienų – religinis, dogmatinis, dažnai primenantis bendruomeninę sektą. Kitų – akcentuojantis vien tik fizinę formą (gym joga). Abu požiūriai yra neteisingi, kraštutiniai. Tikroji joga – tai ne religija, ir ne sportas. Tai aiškus metodas ir asmeninis patyrimas.

Jei ieškote tikro, efektyvaus mokymo ir tinkamo mokytojo privalote atkreipti dėmesį į tam tikrus kriterijus. Pasidomėkite, ar dėstomi metodai atitinka originalią mokymo liniją, ar mokytojai gyvena tuo, ko moko, ar gali nuodugniai paaiškinti dėstomą metodą (kaip taisyklingai jį atlikti, koks jo poveikis ir kodėl jis veikia, kokie praktikos tikslai ir kas nutiks tai darant), ar jie perša savo ideologiją, bando kardinaliai pakeisti Jūsų elgseną, aprangą, mitybą, ar skirsto žmones į blogus ir gerus, ar yra tolerantiški. Pagaliau, jei jau praktikuojate, ar apskritai gaunate praktinę naudą iš mokymo, ar pastebite pozityvius pokyčius. Taip pat žinotina, kad šiandien egzistuoja jogos mokymo banga, kuri propaguoja neva šiuolaikiškus metodus skambiais pavadinimais, tačiau naujadarai tėra komercija. Tad svarbiausia ieškant tikrųjų jogos metodų – pasirinkti jogos mokyklą, turinčią tikrąsias žinias.

Kartais prisidengiant jogos vardu peršama veikla išvis neturinti nieko bendro su joga. Ne ten patekęs žmogus rizikuoja susižaloti ir fiziškai, ir psichiškai. Mokantis pas nusimanančius mokytojus ir teisingai taikant metodus – kaip tik sveikstama. Visada džiaugiamės kliniškai įrodytais realiais pasveikimo atvejais, įrodančiais jogos efektyvumą, tuo tarpu medikai dar negali to paaiškinti. Juk joga, atstatydama energetinę sistemą, atkuria ir fizinę…“

Į TEMĄ. Joga – stebuklų šaltinis

Marija Šumacher. „Šambu“ jogos mokyklos mokytoja, sertifikuota jogos ir pagrindų mokymo specialistė, studijuoja terapinį jogos ir kvėpavimo pritaikymą. Daugiametė vegetarė, lietuviško vegetarinio maisto ruošimo žinovė. Aštanga vinjasa jogos mokėsi ir toliau tobulinasi pas Manju Jois.

„Anksti pradėjau dirbti su savimi ir domėtis žmogaus potencialu. Požymiai, kad siekiu kitokio gyvenimo būdo, atsirado dar vaikystėje. Daug metų esu vegetarė, bet kitų žmonių neraginu atsisakyti mėsos – tai pasirenka tik pats žmogus. Visiškas gyvulinės kilmės produktų (pieno ir pan.) atsisakymas netgi nerekomenduotinas – mūsų klimato juosta tam nepritaikyta ir specifinių energetinių praktikų neatliekančiam pasauliečiui gali būti pavojingas.

Dvasiškai augti galima ir nebūnant vegetaru, yra pavyzdžių ir kriksčionybėje, ir Tibete. Mano pozicija – nebrukti taisyklių, ar normų. Harmoningam egzistavimui ir raiškai reikia subręsti. Ir tai neįvyksta per prievartą. Keista iš žmogaus norėti suvokimo, jei jis dar nesuvokia. Ir smerkti negalime. Harmoningo buvimo reikia mokytis, jį reikia sąmoningai pasirinkti.

Dažnai jogais laikome asmenis, kurie kažkaip keistai elgiasi, rengiasi, atlieka keistus ritualus. Pas mus nieko panašaus neišvysite. Žmogus yra laisvas, neformuojame priklausomybės kultūrai, religijai ar atributikai. Priešingai, čia visi dogmatiniai dalykai nubyra, tampa nenaturalūs. Taip pat nereikia jogos painioti su atsiribojimu, vienuolyste, ar seksualiniu susilaikymu.

Pradėję praktikuoti aštanga vinjasa jogą, jau po kelių užsiėmimų pajausite, kad kažkas su jumis vyksta, keičiasi, o malonumą praktikuodami patirsite kiek vėliau. Iki tol reikės darbo ir valios. Metodas yra sudėtingas – įdarbinamas dėmesys, kvėpavimas, raumenys, protas ir juslės. Bet tai su kaupu atsiperka. Aštanga vinjasa joga – tai viena veiksmingiausių praktikų šiuo metu prieinamų mūsų planetoje. Visi banalūs dalykai, už kuriuos daug sumokate klinikose, susitvarko savaime. Tarsi Jūsų pačių sukurtas Stebuklas.“

Į TEMĄ. Joga – stebuklų šaltinis

Mūsų tikslas – Jūsų pažanga. Mūsų kredo – dėmesys kiekvienam. Mūsų pranašumas – autentiškumas, patirtis ir profesionalumas.

Aštanga vinjasa joga – autentiška praktikos sistema, ypač efektyvi, populiari ir pripažinta pasaulyje. Šią jogą praktikuoja Madonna, Stingas, Moby, Gwyneth Paltrow ir kiti žymūs, talentingi žmonės.

„Šambu“ jogos mokykla – vienintelė jogos mokykla Vilniuje, kurioje vyksta aštanga vinjasa jogos užsiėmimai, taip pat jogos ir kvėpavimo terapija, joga vaikams, porų joga, privatūs jogos užsiėmimai, rengiami jogos seminarai, jogos stovyklos, meditacijos, lankosi žymūs jogos meistrai.

ŠAMBU AŠTANGA VINJASA JOGOS MOKYKLA
Žirmūnų g. 68, Vilnius

Tel.: +370 655 00628

El. paštas: info@shambu.lt

www.jogos-mokykla.lt

Justina Ragauskaitė

Apie autorių

Julie Splinters

Julie - viena iš nedaugelio žmonių, ypatingai besidominčių Rytų Japonijos, Kinijos ir apskritai Azijos šalių kultūromis. Baigusi anglų filologijos studijas, mergina šiuo metu yra Azijos studijų krypties programos studentė, kurią apima Artimųjų Rytų studijos, japonologija, Pietų Azijos studijos ir sinologija.  Kadangi m...

Susisiekite su Julie Splinters
Apie Jurgita.lt