Į TEMĄ – Kaip išgydyti šokių virusą? Šokti!

Olivia Morelli - -
Į TEMĄ –  Kaip išgydyti šokių virusą? Šokti!

Menas, sportas, išraiška, mada, ambicija… Kiek daug kalbų, formų ir spalvų šokis savyje turi. Šiandien populiaru ir, ko gero, teisinga sakyti, jog esame šokių viruso užkrėsti. Retas atsispiria melodijos provokacijai judėti viliokišku rumbos, grakščiu valso ar pašėlusiu sambos žingsniu. O atsispyrusius, neišdrįsusius ar slapta svajojančius įsilieti į sūkurį sportinių šokių klubo „Ratuto“ prezidentė Aušrelė Visockienė kviečia ryžtis šturmui ir žada – nepasigailėsite.

Į TEMĄ –  Kaip išgydyti šokių virusą? Šokti!

Ar galima teigti, kad Lietuvoje egzistuoja šokio kultas?

Šokis populiarėja, kasmet sulaukiame didelio susidomėjimo ir į mokyklą priimame vis daugiau narių. Kalbant apie profesionalųjį sportą, tokių pasaulio lyderių, kaip Arūnas Bižokas su Edita Daniūte ar Andrius Kandelis su Egle Visockaite, neturime, tačiau šie metai mūsų šokių studijai sėkmingi – čempionatuose debiutavusios poros užima išties aukštas vietas.

Taigi esame šokėjų šalis?

Nedrįsčiau sakyti, kad vien šokėjų. Lietuviai apskritai yra labai meniški, muzikalūs. Tad ir šokiui žmonės labai gabūs, per trumpą laiką parodo neįtikėtinus rezultatus ne tik savo sferoje, bet ir kituose žanruose. Pažiūrėkite, kokie talentai susirenka į televizinius šokių projektus. Su tuo susiduriame ir „Ratuto“ studijoje – vis atsiranda nauja žvaigždutė su ypatinga Dievo dovana. Daug dirbti, žinoma, būtina, bet reikalingas ir talentas.

Ar tik talentingi gali lankyti šokius?

Tuo užsiimti kaip pomėgiu ir išmokti judėti gali bet kas. Vaikai, jaunimas, suaugę – amžius nelimituojamas. Be abejo, į didįjį sportą geriausia atvesti vaiką dar ikimokyklinio amžiaus.

Kokias pasirinkimo galimybes siūlo Ratutošokių studija?

Šokių mokytis galima grupėje, poromis, solo ar individualiai su mūsų aukštos tarptautinės klasės treneriu. Galite lankyti standartinius ar Lotynų Amerikos šokius, galite mokytis vieno pamėgto šokio (pvz., salsos) atskirai, abiturientus, jaunavedžius mokome šokti valsą ar kokį kitą šokį (tarkim, bačiatą). Gabiausiems suteikiame sąlygas siekti profesionalo karjeros. Žodžiu, visi poreikiai ir norai įgyvendinami.

Girdėjau, kad nuo rudens taip pat siūlysite papildomų naujovių?

Taip, viena jų – šeštadieninė mokyklėlė vaikams, kompleksinės pamokos, kurios lavina estetiškai, muzikaliai, supažindina su šokiais. Kol jie kelias valandas mokysis sportinių šokių, baleto, dailės, tėveliai galės eiti apsipirkti. Taip pat nuo rudens bus galima lankyti linijinius šokius. Tai išties racionalus pagal pasaulinę Lotynų Amerikos šokių programą sudarytas kursas. Be to, planuojame plėstis – steigiame filialus visame Vilniaus mieste, kuriuose dirbs mūsų šokėjai, pavyzdžiui, Justina Dailidaitė – šių metų Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionė.

Yra žmonių, kurie šokius traktuoja kaip lengvą laisvalaikio praleidimo formą, o ne sudėtingą sporto šaką.

Tai labai sunki, sudėtingos koordinacijos sporto šaka. Fizinis krūvis didelis, profesionalai treniruojasi po kelis kartus per dieną. Be to, dirbti reikia poroje, tad būtinas kontaktas, suderinamumas, vizualinis partnerių proporcijų atitikimas.

Kokį pranašumą šokiai turi prieš kitas fizinio aktyvumo formas?

Šokant lavinamos įvairios raumenų grupės nuo pėdų iki rankų pirštų. Judesiai ne mechaniški, o labai natūralūs ir harmoningi, visapusiškai lavina žmogaus kūną, suteikia gracijos ir formuoja laikyseną. Pagaliau, juk šokis turi idėją. Kokia dar sporto šaka taip arti estetikos, meno, muzikos?

Ar brangiai kainuoja šis malonumas?

Siekiantiems aukšto sportinio meistriškumo, tai atsieina nepigiai, nes sportiniai šokiai kol kas nėra olimpinė sporto šaka, tad ir nefinansuojami Olimpinio Komiteto. Tačiau kalbant apie šokius kaip pomėgį užtenka 100 Lt vienam mėnesiui. Individualios pamokos, žinoma, brangesnės, tačiau kaina vis tiek gana prieinama.

Ką Jums pačiai reiškia šokis ir įkurtaRatuto šokių studija?

Tai – mano specialybė, pašaukimas, gyvenimas… Man tai – viskas.

Visgi kodėl verta šokti?

Tik pabandę suprasite. Verta, nes šokdami gaunate tai, ką nedaug kur galite patirti: teigiamas emocijas, smagią atmosferą, dinamiką, atsipalaidavimą, pakilią nuotaiką, meninę išraišką ir malonią fizinę iškrovą. Manau, kad įžengėme į tokį etapą, kai gebėjimas šokti yra tam tikras kiekvienam reikalingas išsilavinimas, išprusimo dalykas.

Į TEMĄ –  Kaip išgydyti šokių virusą? Šokti!

Vilniaus sportinių šokių kolektyvas „Ratuto“ įkurtas 1983 m. Nuo 1995 metų jis vadinamas Vilniaus miesto sportinių šokių klubu „Ratuto“. Jo įkūrėjai Aušra ir Virginijus Visockai, kuriems 1997 m. už aukštus sportinius rezultatus ir indėlį vystant šokių sportą suteikti nusipelniusių Lietuvos sporto trenerių vardai ir trenerio eksperto kategorija.

Tai – savarankiška visuomeninė sporto organizacija, vienijanti asmenis, propaguojančius sportinius šokius ir sveiką gyvenimo būdą. Klubas „Ratuto“ yra Lietuvos sportinių šokių federacijos narys.

Klubo pagrindiniai tikslai – rengti aukštos klasės sportinių šokių atlikėjus, organizuoti sportinių šokių varžybas, sporto ir kultūros renginius, seminarus, padėti klubo nariams realizuoti olimpines idėjas, turiningai praleisti laisvalaikį ir pailsėti.

Į TEMĄ –  Kaip išgydyti šokių virusą? Šokti!

VILNIAUS SPORTINIŲ ŠOKIŲ KLUBAS „RATUTO

Buivydiškių g. 10, Vilnius.

Tel.: + 370 620 34177

info@ratuto.lt

www.ratuto.lt


Į TEMĄ –  Kaip išgydyti šokių virusą? Šokti!

Į TEMĄ –  Kaip išgydyti šokių virusą? Šokti!

Į TEMĄ –  Kaip išgydyti šokių virusą? Šokti!

Justina Ragauskaitė

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt