Ilgalaikis (permanentinis) makiažas – už ar prieš?
Visoms savo grožiu besirūpinančioms merginoms bent kartą taip buvo, jog ryte buvo itin tingu atsikelti gerokai anksčiau vien tam, jog užtektų laiko pasidaryti bent minimalių makiažą. O ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai vien padažyti akis tušu iš perbraukti lūpas blizgiu neužtenka? Labai tikėtina, jog tokiose situacijose merginos ir moterys pasvajoja „o kad kas išrastų stebuklingą būda kaip nuolat atrodyti gražiai ir negaišti laiko makiažui“. Ką gi, bent iš dalies šis noras yra visiškai įgyvendinama realybė, pavadinimu „ilgalaikis (permanentinis) makiažas“.
Ilgalaikis makiažas – ne tokia ir naujovė Lietuvoje, tačiau dauguma merginų ir moterų vis dar nedrąsiai praveria šią paslaugą siūlančių kosmetologių kabinetų duris. Galbūt dėl ne itin didelio šios grožio paslaugos populiarumo informacijos apie permanentinį makiažą yra palyginti mažai. Kita vertus, atsiranda vis daugiau ir daugiau „žvaigždučių“, kurios teigia, jog naudojasi permanentinio makiažo paslaugomis (viena tokių – Oksana Pikul) ir taip skatina merginas ir moteris pagalvoti apie šią kasdienės grožio rutinos palengvinimo galimybę.
Jei kartas nuo karto pasvajojate apie idealiai paryškintus ir nuolat tobulai atrodančius antakius? Arba apie precizišku kontūru apvestas akis ar lūpas? O jei tam nesugaištumėte nei minutės kasdien? Jei tokia mintis vilioja – tuomet tikėtina, jog ilgalaikis makiažas atrodo kaip tikras išsigelbėjimas ar stebuklingas norų išsipildymas, tačiau iš tiesų – ilgalaikis makiažas yra labai rimta procedūra, reikalaujanti gerai apgalvoti visus jos teikiamus privalumus ir galimus trūkumus.
Ilgalaikis (permanentinis) makiažas – kas tai?
Ilagaikis makiažas – tai mikropigmentacijos būdu atliekama procedūra, kuomet smulkiomis adatėlėmis dažai yra suleidžiami į poodį. Dėl šios priežasties procedūra yra artima tatuiruotėms, tačiau skiriasi nuo jų ne tokiu ilgaamžiškumu, mat dažai yra švirkščiami tik į viršutinį, o ne gilesnius odos sluoksnius. Atliekama profesionalo procedūra nėra skausminga, mat jos metu naudojami vietiniai anestetikai (nuskausminamieji vaistai). Priklausomai nuo pasirinktos veido srities, ilgalaikio makiažo procedūra gali užtrukti nuo pusvalandžio iki dviejų valandų.
Atlikus procedūrą padailinta veido vieta dažniausiai dar kelias dienas išlieka patinus ir šiek tiek skausminga, tačiau odai sugijus (po dviejų-penkių dienų) nebelieka jokio diskomforto. Nereikia bijoti ir tuo atveju, jei dailinta vieta apsitraukia šašiukais – tai taip pat tikėtinas, bet ne visuomet būnantis padarinys. Atliekant ilgalaikio makiažo procedūrą taip pat aktualu nepamiršti, jog norint tobulo rezultato procedūrą gali tekti pakartoti dar kartą.
Kitas labai svarbus aspektas – jog ilgalaikis makiažas turi atrodyti natūraliai ir nebūti per daug ryškus, mat priklausomai nuo individualių žmogaus odos savybių bei aplinkos veiksnių makiažas gali išlikti nuo 2 iki 7 ar daugiau metų. Be to, pasitaiko atvejų, kai ilgalaikio makiažo žymės neišnyksta visą gyvenimą, nors apskritai ilgalaikis makiažas, kaip ir tatuiruotės, ilgainiui išblunka ir jį tenka pakartotinai atnaujinti. Be to, natūraliai atrodantį ilgalaikį makiažą prireikus visada bus galima paryškinti įprastomis makiažo priemonėmis.
Ilgalaikio makiažo privalumai
Kaip ir kiekvienas dalykas, ilgalaikis makiažas turi tiek savų privalumų, tiek trūkumų, todėl prieš nusprendžiant ar darytis ilgalaikį makiažą, ar ne svarbu išsiaiškinti ne tik tokio makiažo siūlomus privalumus, bet taip pat ir trūkumus. Vienas didžiausių ilgalaikio makiažo privalumų yra jo pastovumas bei galimybė be menkiausių pastangų atrodyti gerai. Be to, ilgalaikis makiažas puikiai tinka tiems, kurie nori užmaskuoti randą ar „nusipiešti“ grožio dėmele vadinamą apgamėlį.
Taip pat tai yra gerai atrodantis ir daug pastangų nereikalaujantis būdas „užmaskuoti“ natūraliai retus ir siaurus antakius. Be to, nors procedūra kainuoja nemažai (nuo 300 Lt už pasirinktą sritį), tačiau ilgai išliekantis rezultatas tikrai padės sutaupyti, mat vėliau kosmetikos priemonėms ir grožio procedūroms išleisite mažiau. Ilgalaikis makiažas gali būti tikru išsigelbėjimu daugeliui kosmetikos produktų alergiškai merginai ar moteriai, kadangi ilgalaikis makiažas suteiktų galimybę atsisakyti tam tikrų produktų.
Ilgalaikio makiažo trūkumai
Nepaisant nemenkų ilgalaikio makiažo privalumų (kas gi nenorėtų visuomet atrodyt nuostabiai, nesvarbu, ar išėjus iš dušo, ar ką tik atsikėlus?), tačiau visgi, tai – rimtai ir labai ilgalaikį poveikį turinti procedūra. Taip, ilgalaikis makiažas blunka ir su metais nyksta, dėl to jį reikia nuolat atnaujinti, tačiau pasitaiko atvejų, kai makiažas neišnyksta visą gyvenimą ir jį tenka naikinti taip, kaip įprastą tatuiruotę.
Ilgalaikis makiažas labai nelankstus įvairių makiažo tendencijų atžvilgiu. Pavyzdžiui, šiuo metu madingi tamsūs, ryškūs ir ganėtinai platūs antakiai, tačiau po 1, 2 ar 5 metų tendencijos gali kardinaliai pasikeisti, tačiau anksčiau padarytas ilgalaikis makiažas išliks nepakitęs. Be abejo, jį galima koreguoti, tačiau per daug kažko tikėtis neverta, mat tai – itin problematiška. Ne to, reikia nepamiršti, jog visuomet yra ta galimybė, jog makiažas gali nepavykti ar pavykti ne taip, kaip norisi, o atitaisyti visa tai bus sudėtinga.
Tačiau nepaisant visų anksčiau aptartų ilgalaikio makiažo trūkumų, bene didžiausia problema yra galimos įvairios alerginės reakcijos, odos užkrėtimai ir panašios problemos. Tai ypač tikėtina, kai procedūra atliekama ne specializuotame ir griežtai prižiūrimame grožio salone, o kur nors namuose. Be to, už tokią ilgalaikę paslaugą geriau reikėtų negailėti sumokėti daugiau, bet kreiptis į tikrai patikimą ir kokybiškai darbais pasižymintį saloną, kuriame dirba ilgametę patirtį turintys specialistai.