„Infekcijos kastingo“ dalyvis: šiandien Vilniuje, rytoj – Niujorke

Olivia Morelli - -
„Infekcijos kastingo“ dalyvis: šiandien Vilniuje, rytoj – Niujorke

Kone tūkstantis jaunuolių kas kartą dalyvauja „Mados infekcijos“ rengiamoje atviroje modelių atrankoje. Spalio 20-ąją, šeštadienį, prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ penktą kartą įvyksiantis „Infekcijos kastingas“ yra gausiausias tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. O tai, kad nuo „Infekcijos kastingo“ podiumo pasaulinis pripažinimas yra pasiekiamas ranka, rodo šį pavasarį atrasto modelio Simono Phamo karjera, nusidriekusi iki pat Niujorko.

Šį rudenį „Infekcijos kastinge“ modelių žvalgysis dizainerės Sandra Straukaitė, Eglė Žiemytė („D.EFECT“), Lina Gudanavičiūtė, Laura Dailidėnienė, Ieva Daugirdaitė, Lina Gudanavičiūtė, Aušros Urbanavičiūtės ir Dianos Kuzmickaitės duetas, bei Dovilė Gudačiauskaitė.

Modelių dairosi ne tik dizaineriai

Atrankoje, į kurią kviečiami tiek profesionalūs, tiek ir modelio duonos niekada neragavę jaunuoliai, neatrastų talentų tradiciškai ieškos žinomi Lietuvos mados fotografai, modelių ir aktorių atrankos agentūrų atstovai.

Pasak organizatorių, per pastaruosius trejus metus „Infekcijos kastingas“ ne tik išaugo į didžiausią modelių atranką, bet ir pasižymi laisva, demokratiška atmosfera, kuri suvilioja daug kūrybingo jaunimo. Čia modelių ieško ne tik festivalių dizaineriai ar modelių agentūros – įvairų mados tinklaraščių ir portalų atstovai atvyksta „medžioti“ gatvės stiliaus herojų, kurie lydi kastinge dalvaujančius draugus.

„Daugelį metų dirbdama mados sferoje pastebėjau, kad yra jaunuolių, kurie idealiai tinka modelio darbui, tačiau varžosi pasirodyti profesionalių agentūrų rengiamose atrankose. Net niekada modelio darbo nebandę jaunuoliai „Infekcijos kastinge“ nėra suvaržyti tradicinių stereotipų. Be abejo, tam tikri reikalavimai modeliams egzistuoja, tačiau svarbiausia šioje atrankoje – ryškūs, įsimenantys bruožai ir iš pačių sielos gelmių šviečianti charizma“, – sako Renata Mikailionytė.

Nuo Vilniaus iki Niujorko – vienas žingsnis

Nuo „Infekcijos kastingo“ podiumo iki pasaulio mados viršūnių yra tik vienas žingsnis – tereikia tinkamu laiku atsirasti tinkamoje vietoje. Tai iliustruoja iš Grigiškių kilusio Simono Phamo istorija. Į pavasarį vykusį kastingą jį atsivedė draugė. Neįprastų bruožų vaikiną savo kolekcijų pristatymui „Mados infekcijoje“ pasirinko Sandra Straukaitė, Egidijus Sidaras ir du užsienio dizaineriai.

Po festivalio Simonas Phamas pasirašė sutartį su modelių agentūra ir netrukus išvyko į vieną pasaulinių mados centrų Niujorką. Per kelis mėnesius jo nuotraukos pasirodė „Vogue“, GQ, „Menswear“ ir „Bullet“ žurnaluose, jis yra kviečiamas demonstruoti „Kenzo“, „Louis Vuitton“ ir „Givenchy“ kolekcijų. Be to, vaikinas buvo pripažintas savaitės Models.com modeliu.

Modelių atrankoje prekybos ir laisvalaikio centre “Panorama” gali dalyvauti merginos ir vaikinai nuo 15 metų amžiaus.

Merginų ūgis privalo būti ne mažesnis kaip 174 cm, o vaikinų – 182 cm. Dalyviai turi būti apsirengę tamsiais, prigludusiais drabužiais, merginos – avėti aukštakulnius. Atranka prasideda 14 valandą.

Detalius reikalavimus ir informaciją apie modelių atranką galima rasti svetainėje www.madosinfekcija.lt. Kaip modelių atranka vyko praėjusiais metais, galima pamatyti čia: http://youtu.be/34lN4dV2El0

Apie „Mados infekciją“
„Mados infekcija“ šiemet įvyks lapkričio 9-10 d. Šiuolaikinio meno cente Vilniuje. Nuo 1999-ųjų rengiama „Mados infekcija“ didžiausias mados renginys Lietuvoje. Jo tikslas – skatinti nuolatinį Lietuvos mados kūrybinės srities atsinaujinimą, publikai pristatyti kitų šalių dizainerių darbus ir kurti abipusius saitus tarp mados kūrėjų ir miestiečių.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt