Interviu: Parov Stelar, kas ta mergina?

Gabriel E. Hall - -
Interviu: Parov Stelar, kas ta mergina?

Į Lietuvą antrą kartą su „Tuborg Loftas Live“ renginių serija sugrįžta mylimi ir melodingi „Parov Stelar Band“. Į jų koncertą menų fabrike „Loftas“ praeitais metais bilietai buvo išparduoti iki paskutiniojo.

Su grupės lyderiu Marcusu Fürenderiu, pasaulyje geriau žinomu kaip Parov Stelar, kalbamės poilsio akimirką tarp naujo turo „The Princess“ koncertų. Jau šį savaitgalį jis savo prašmatniu turo autobusu riedės per Lenkiją link Vilniaus ir sekmadienį čia surengs tikrą svingo vakarėlį.

Parovai, smagu tave ir vėl girdėti. Kaip praėjo tie metai, kol nesilankei „Lofte“?
Metai praėjo greitai. Turbūt vienas svarbiausių dalykų įvykusių per šį laiką – tėvystė. Tapau tėvu. Be to, „Parov Stelar Band“ išleido naują albumą „The Princess“.

Kas ta mergina ant naujojo albumo „Princess“ viršelio?
Tai glamūro, prabangos, blizgučių simbolis – praktiškai visa tai, su kuo žmonės sieja muzikanto profesiją. Tačiau tuo pačiu metu toji princesė simboliuzoja ir kitą viso to pusę – tamsesnę. Jos publika dažniausiai nemato. Kalbu apie spaudimą būti įstrigusiam tam tikroje sceninėje rolėje, būtinybę išpildyti klausytojų lūkesčius ir pan. Žmonės apie scenos artistą galvoja taip, kaip nori, kaip jie patys susikuria jo įvaizdį savo galvose. Tuo tarpu princesė tik gyvena savo bokšte.

Tai tu irgi jauti tą spaudimą iš klausytojų?
Juk negali nuvilti gerbėjų. Tikrai taip. Savo darbui ir sau pačiam esu iškėlęs labai aukštą kartelę. Juk kūrėjui svarbiausia yra būti vienu ir nepakartojamu – tik tokiu atveju gali iš tiesų kažkam būti įdomus. Tai reiškia, kad turi daryti, tai ką jauti, o ne tai, kas geriau parsiduoda. O mūsų gerbėjų lūkesčiai visuomet yra labai dideli. Juos pateisinti labai… labai nelengvas darbas.

Tavo muzika išties išskirtinė – įdomu, kas dedasi tavo galvoje, kai ją kūri?
Kiekviena daina yra kažkokio patyrimo, jausmo, nuotykio, naujos pažinties atspindys. Aplink mane vyksta tiek daug įdomių ir gerų dalykų, kad visa tai tik dar labiau motyvuoja kurti ir prodiusuoti naujas dainas.

Jūs po Europą keliaujate savo specialiu grupės autobusu. Kodėl? Nepatinka skristi lėktuvu? Kažkas iš jūsų to bijo?
Taip, iš tiesų vengiame skraidyti lėktuvais, tačiau ne dėl to, kad kažkas iš mūsų to bijo. Juk žymiai patogiau nepriklausyti nuo jokių grafikų, nereikia laukti eilėse prie „check-in“, atskridus nereikia ir vėl laukti, kol tau grąžins lagaminus (o daiktų mes turime daug), nereikia grūsti daiktų į kelis mažus lagaminus, juos galime tiesiog laisvai sudėti į autobusą. Ir, žinoma, didžiausias keliavimo autobusu privalumas – važiuodami mes puikiai galime išsimiegoti – autobuse yra sumontuotos lovos.

Kokie kertiniai gyvenimo momentai suformavo tavo asmenybę – tokį, su kokiu aš šiandien tavimi kalbuosi?
Šiame versle esu jau daugiau nei 15 metų, taigi mano gyvenime būta visko. Vienas kertinių momentų karjeroje, žinoma, buvo mano pirmojo albumo prodiusavimas, pirmasis didelis šou, pažintis su „Parov Stelar Band“ muzikantais, savo muzikinės leidybinės firmos įkūrimas ir galiausiai… tėvystė! Gyvenimas šiaip jau yra kupinas tų kertinių akimirkų, todėl esu įsitikinęs, kad jų bus dar ne viena. Labai smalsu, kas manęs dar laukia (šypsosi).

Taigi gero kelio per Lenkiją link Lietuvos. Pasimatom jau šį sekmadienį!
Ačiū tau ir „Loftui“ už palaikymą – labai tai vertinu. Iki!

Visame pasaulyje šalia muzikos atlikėjų bei kūrėjų einantis ir juos palaikantis prekinis ženklas „Tuborg“ ir Lietuvai dovanoja kokybiškus, gyvo garso muzikinius įvykius.

Parov Stelar Band – Nobody’s Fool http://www.youtube.com/watch?v=nxC1N-3g-z4&feature=plcp

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt