Japonija - interviu su Laura

Jake Doe - -
Japonija - interviu su Laura

Šiandien siūlome modelio akimis pažvelgti į Japonijos modelių rinką. Kalbiname nemažai keliavusią merginą – Laurą. Tikiuosi rasite įdomios bei naudingos informacijos apie tolimąją Japoniją ir susidarysite įspūdį apie modelio darbo ypatybes šioje šalyje.

– Kur buvai dirbusi prieš pirmąjį kartą keliaudama i Japoniją?
– Teko nemažai keliauti. Dirbau Paryžiuje, Londone, Barselonoje, Atėnuose.

– Kokie tavo pirmieji įspūdžiai atvykus į Japoniją?
– Visi kalba, kad Japonija, garsėjanti kaip technologijų šalis, yra iš ties kitokia. O aš priešingai visiškai nenustebau. Taip sutinku – miestas kuriame nusileidau, buvo didžiulis, visi tie dangoraižiai ir milžiniškos gatvės atrodė išties didingai. Kur kas labiau stebino žmonių mentalitetas. Japonai labai santūrūs, gal net kiek uždaroki. Mes europiečiai esame kur kas emocingesni, atviresni ir galbūt labiau bendraujantys. Tai jokiu būdu nereiškia, kad japonai nemoka bendrauti. Tiesiog toje šalyje labai aiškiai pabrėžiamas žmogaus statusas. Kiekvienas turi “būti savo vietoje”. Atėjęs į nepažįstamą aplinką, čia iš karto matysi kas užima aukštas pareigas, o kas ne. Europoje tai ne taip akivaizdu. Būna gi bendrauji su kokiu nors žmogumi profesinėje aplinkoje, o to paaiškėja, kad jis – garsus fotografas ar pan. Japonijoje tokie dalykai beveik nenutinka, nes kaip minėjau viskas iš karto yra matoma.

– Kokie tavo prisiminimai apie agentūras, kuriose dirbai?
– Kai pirmąjį kartą vykau į Japoniją teko dirbti su nuostabia “Parfe” agentūra. Drįstu teigti, kad tai buvo geriausia iš agentūrų, su kuriomis man yra tekę dirbti. Agentūros atstovai labai maloniai su manimi elgėsi, rūpinosi ir pan. Jiems rūpėjau ne vien kaip “būdas uždirbti pinigų”. Kiekvieną penktadienį tradiciškai vakarieniaudavome su agentūros atstovais. Agentūra domėjosi mano asmenybe, tai labai džiugino. Tarsi draugai. Pirmosios mano išvykos metu darbo grafikas buvo labai įtemptas, tad neturėjau laiko gilintis į japoniško gyvenimo ypatumus. Agentūra man parūpino kelionę į turistų lankomas vietas, kad bent dalelę šalies pamatyčiau. Buvau tuo labai patenkinta.
Antrasis mano vizitas Japonijoje labai skyrėsi nuo pirmojo. Tąkart man nepasisekė su agentūra. Tai jau buvo antroji agentūra su kuria dirbau Japonijoje. Šį kartą nepajutau jokios šilumos iš agentūros atstovų, anaiptol – agentūra nekelė jokio pasitikėjimo. „Bukeriai“ nuolatos keitėsi, o tai iš karto pasako viską apie pačią agentūra. O ir finansiškai antrasis vizitas buvo nepalankus. Tačiau tąkart buvo daugiau laisvo laiko, tai įžvelgiu ir pliusų – pamačiau daugiau Japonijos.

– Gyvenimo sąlygos. Ką gali apie jas papasakoti?
– Pirmojo savo vizito metu Japonijoje buvau apgyvendinta vieno kambario butelyje. Nors butelis buvo labai nedidelis, man ten patiko, mėgavausi tokiu gyvenimu – sava erdve. Antrojo vizito metu teko dažnai keisti gyvenamąją vietą. Dažniausiai būdavau apgyvendinta su dar pora panelių, kas man nelabai patikdavo, dėl įvairiausių gyvenimiškų priežasčių. Viena iš jų – rūkymas. Pati nesu bandžiusi rūkyti, tad gyvenimas su rūkančiais modeliais nebuvo malonus.
Vieno dalyko tikrai niekada nepamiršiu. Tai tie didžiuliai skraidantys tarakonai. Ir jų pilna visur! Teko ne vieną kartą pakovoti.

– Kokie buvo pagrindiniai kastingai ir darbai Japonijoje?
– Dažniausiai tekdavo fotografuotis žurnalams ir katalogams. Vidutinis uždarbis už fotosesiją kataloge siekdavo apie 1000 $ nenuskaičiavus mokesčių. Pirmojo vizito į Japoniją metu papildžiau savo portfolio keletu labai kokybiškų nuotraukų. Užimtumo tuomet tikrai netrūko. Klientai elgėsi pakankamai normaliai, jokių išskirtinių gerų ar blogų nutikimų nebuvo.

– Tavo nuomone kam labiausiai tinkama Japonijos rinka?
– Mano nuomone, Japonijos rinka – tai puiki galimybė modeliui užsidirbti pinigų, papildyti savo portfolio geros kokybės darbais. Tai puiki patirtis. Japonijos rinką domina jau patirties turinčios panelės, tad karjeros pradžiai Japonija tikrai netiktų. Vienintelė priežastis ir būtų ta, kad užsakovams reikalingi patyrę modeliai.

– Kokie mados renginiai ten vyksta?
– Japonijoje vyksta daug mados renginių. Vyksta ir madų savaitės, tačiau man neteko dalyvauti nei vienoje iš jų. Tiesiog neteko eiti į jų kastingus.

– Ar galėtum apibūdinti kokioms merginoms Japonijoje sekasi geriausiai?
– Geriausiai sekasi jauniems veidams. Skaisti, balta oda yra bene vienas iš svarbiausių faktorių lemiantis sėkmę modeliui Japonijoje. Pamenu viena mergina buvo išvykusi fotosesijai į egzotinę šalį ir grįžo į Japoniją šiek tiek įdegusi. Agentūra panelę išsiuntė namo. Reikalavimai tikrai griežti.

– Ką galėtum patarti merginoms vykstančioms į Japoniją?
– Patarčiau nusiteikti kaip reikiant paplušėti. Darbo grafikai labai įtempti ir griežti. Patarčiau neišsišokinėti, išlikti santūrioms bei nepamiršti punktualumo. Japonai yra labai punktualūs žmonės.

Apie autorių

Jake Doe
Jake Doe

Jake yra vienas iš Jurgita.lt žurnalo redaktorių. Studijavęs kumunikaciją bei žurnalistiką viename iš Vašingtono koledžų, vyras geba kurti įtraukiančias naujienas, pateikti savo įžvalgas bei atrinkti pačias įdomiausias bei aktualiausias temas. Pagrindinis Jake’o pomėgis yra susijęs su kibernetine apsauga bei IT sritimi...

Susisiekite su Jake Doe
Apie Jurgita.lt