Ką apie tave atskleidžia tavo kūno padėtis kol miegi?
Miegas – gyvybiškai svarbi bei reikalinga grožiui funkcija. Specialistai teigia, jog žmogui vidutiniškai per parą reikia bent 8 valandų miego, o kokybiškiausias miegas būna naktį. Galų gale, juk tai – tamsusis paros metas, kuomet miego netrikdo intensyvi šviesa bei didelis triukšmas. Be to, teigiama, jog naktinis miegas taip pat turi teigiamos įtakos žmogaus grožiui ir sveikatai, todėl ne veltui naktinis arba ankstus rytinis miegas vadinamas grožio miegu.
Įdomu tai, jog miegančio žmogaus kūno poza gali taip pat nemažai papasakoti apie žmogaus charakterį. Dažniausiai išskiriamos 7 pagrindinės miego pozos: veidu žemyn, vaisiaus (embriono), gandro, žvaigždės, pusiau embriono, kareivio ir rąsto. Kiekviena poza išreiškia tam tikrą charakterį ar elgsenos modelį. Apskritai žmogus per naktį vartosi, sukinėjasi bei bent kelis kartus pakeičia miegojimo pozą, tačiau dažniausiai yra viena ar kelios pozos, kuriomis žmogus visada „pradeda“ savo miegą.
Veidu žemyn
Miegodamas šia poza žmogus dažniausiai guli išsitiesęs ant pilvo, rankas įrėmęs į pagalvę (ar ją apkabinęs), o galvą šiek tiek pasukęs šonu. Taip miegantys žmonės dažniausiai yra vakarėlių sielos, tačiau taip pat šie žmonės yra itin jautrūs kritikai bei aršūs savo teritorijos ar nuomonės gynėjai. Be to, taip miegantys žmonės neretai mėgsta tikrinti ir kontroliuoti žmones.
Vaisiaus (embriono) poza
Poza taip vadinama dėl to, jog ji labai panaši į tą, kuria dar negimę kūdikiai būna mamos įsčiose. Miegantysembriono poza guli ant šono, susirietę ir kelius prispaudę prie krūtinės, o rankomis apkabinę kūną arba kelius. Taip miegantys žmonės aplinkiniams gali atrodyti „kieti“, tačiau iš tiesų jie itin jautrūs ir jaučiasi nesaugūs, tačiau šiek tiek pabendravus – „atšyla“.
Gandro poza
Ši miegojimo poza primena gandrą, nes viena miegančiojo koja būna ištiesta, o kita sulenkta. Dažniausiai rankos būna taip pat tokioje ar panašioje pozicijoje. Ši miegojimo poza rodo, jog miegantysis – labai dvipusė asmenybė, kuri iš išorės gali atrodyti itin pasitikinti savimi ir užtikrinta, o viduje būti labai drovi, neužtikrinta ar net kompleksuota. Taip pat galimas ir priešingas variantas – kai žmogus iš išorės atrodo drovus ar vangus, o viduje jis – -itin ryžtingas ir pasitikintis savimi.
Rąsto poza
Rąsto poza miegantis žmogus guli ant šono, rankos taip pat nuleisto prie šonų arba apatinė ranka sulenkta prie galvos. Šia poza miegantys žmonės yra itin draugiški, nemėgstantys sėdėti namuose, norintys, kad žmonės apie juos turėtų kuo geresnę nuomonę bei neretai besivaiko naujausių mados tendencijų. Be to, kartais šie žmonės gali būti pernelyg patiklūs, o aplinkiniai į juos gali žiūrėti nerimtai.
Pusiau embriono poza
Tai – pati populiariausia ir itin patogi miegojimo poza. Nuo įprasto embriono pozos ji skiriasi tuo, jog miegančiojo keliai nėra taip stipriai prispausti prie krūtinės, o tik patogiai sulenkti. Šiaip pozai taip pat nebūdinga įprasto embriono rankų padėtis, nes šios dažniausiai būna sulenktos ir padėtos po galva ar įremtos į pagalvę. Šia poza miegantį žmogų ir jo gyvenimą galima apibūdinti 3 žodžiais – sveikata, harmonija ir balansas. Dėl šios priežasties žmonės, miegantys tokia poza nėra linkę gyvenime turėti daug problemų ir rūpesčių.
Kareivio poza
Kareivio poza miegantys žmonės guli ant nugaros, rankas ištiesę prie šonų. Taip miegantys žmonės dažnai yra nedrąsūs, uždari ir ganėtinai tylūs. Be to, šie žmonės mėgsta tvarką, aiškias ribas ir itin aukštus standartus (be to, yra itin savikritiški), todėl to paties reikalauja ir iš aplinkinių.
Žvaigždės poza
Ši miegojimo poza panaši į kareivio, tačiau skiriasi tuo, jog miegančiojo rankos (o kartais ir kojos) būna išskėstos į šalis. Be to, ši miegojimo poza užima itin daug vietos. Šia poza miegantys žmonės yra itin draugiški, mėgstantys kur nors išeiti bei nuolat būti apsuptiems žmonių. Be to, šie žmonės randa bendrą kalba su bet kokiais žmonėmis. Kita vertus, kartais šie žmonės būna per daug patiklūs ar net vaikiški, tačiau visa tai atperka begalinis jų noras visiems padėti.