Ką daryti nudegus saulėje

Lucia Danes - -
Ką daryti nudegus saulėje

Nors vasara dar neįpusėjo, tačiau karštus saulės ir įrudusios odos išsiilgę žmonės jau lepinasi saulės voniomis. Tačiau kartais nutinka taip, jog nė nepajutę persikaitiname saulėje ir vietoj gražiai įrudusios oda tampa skausmingai raudona. Ne gana to, dažnai vėliau dar ima luptis. Kaip išvengti nudegimų saulėje rašėme ankstesniame straipsnyje, o šiame patarsime ką daryti, jei visgi nudegimų išvengt nepavyko.

Šaldymas

Kaip ir įprastais nudegimais, nudegusias saulėje vietas rekomenduojama gerai atšaldyti, kad atvėsintumėte pažeistą odą, sumažintumėte patinimą, o tuo pačiu ir skausmą. Tik jokiu būdu pažeistų vietų negalima stipriai trinti, man pažeista oda gali labai lengvai nusilupti atverdama poodį ir sudarydama puikias sąlygas plisti bakterijoms. Šaldyti galima vandeniu, ledu ar įvairiais šaldomaisiais telapais ir purškikliais nuo nudegimų. Pastarieji ne tik šaldo, bet taip pat gydo nudegimą bei apsaugo odą, kad neatsirastų infekcija.

Alijošius

Puiki priemonė nuo saulės (ir apskritai bet kokio pobūdžio nudegimų) – alijošius. Jis netik ramina sudirgusią odą, mažina paraudimą, skausmą bei skatina odos regeneraciją. Be to, alijošius drėkina odą, todėl sumažėja tikimybė, jog nudegusi oda nusilups.

Medus

Dar viena priemonė kovai su saulės nudegimais yra medus. Natūralus medus pasižymi antibakterinėmis ir antiseptinėmis savybėmis bei skatina aktyvią odos regeneraciją. Tačiau medus taip pat gali sukelti stiprią odos alerginę reakciją, todėl renkantis medų reikėtų būti atsargiems.

Pieno produktai

Pažeistos odos regeneraciją taip pat skatina ir pieno poduktai, o ypač jogurtas, kefyras ir grietinė. Be to, šiek produktai taip pat pasižymi raminančiomis ir drėkinančiomis savybėmis, todėl norint, jog oda nenusiluptų, derėtų odą gausiai ir dažnai tepti minėtais produktais.

Pomidorai

Gal skamba keistai, tačiau pomidorai yra labai efektyvi priemonė kovojant su nudegimais nuo saulės. Be abejo, geriausią efektą galima pasiekti naudojant ne pirktinius ir tik labai gerai sunokusius (arba net pernokusius) pomidorus. Nudegus saulėje patartina skaudančias vietas gausiai patepti sutrinta pomidorų tyre ir leisti jau nudžiūti. Tada procedūrą pakartoti dar kelis kartus (ypač rekomenduojama palaikyti per naktį).

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt