Ką reikia žinot vykstant dirbti modeliu į Kiniją

Lucia Danes - -
Ką reikia žinot vykstant dirbti modeliu į Kiniją

Kinija išsiskiria ne tik vakariečius žavinčia savotiška ir egzotiška kultūra, bet taip pat ir kitokiomis darbo praktikomis. Kaip jau minėjome ankstesniame straipsnyje, mados ir modelių pasaulyje galima išskirti dvi dideles rinkas – Vakarų šalių ir Azijos. Nemažai dalykų šioms rinkoms bendri ar bent būdingi visam regionui, tačiau skirtingos šalys taip pat turi ir autentiškų bei tik joms būdingų darbo praktikų.

Dažnai modelio karjerą mergino pradeda būdamos dar labai jaunos bei neturėdamos jokios savarankiško gyvenimo patirties. Jaunajam modeliui tenka dažnai keliauti, tenka greitai priprasti prie naujų vietų bei sugebėti ten „išgyventi“. Tam, kad būtų lengviau prisitaikyti naujoje šalyje pravartu pasidomėti joje vyraujančia darbo kultūra. Šios žinios aktualios ne tik jauniems, dar tik pradedantiems savo karjerą modeliams, bet taip pat ir sėkmingiems modeliams, ypač dirbusiems kitoje rinkoje.

Pozavimas kastinguose

Jau minėta anksčiau, jog Azijos modelių rinka išsiskiria kastingų (atrankų) organizavimų – jų metu merginų praktiškai visuomet prašoma parodyti, kaip šios sugeba pozuoti. Kinijos rinka – ne išimtis, todėl prieš vykstant į Kiniją visoms, neužtikrintoms savo pozavimo sugebėjimai derėtų pasimokyti įvairių pozų.

Be to, aktualu žinoti – jog Kinija – savotiška mados rinka, kurioje dažniausiai modeliai ieškomi pozuoti kataloguose, todėl mokantis įvairias pozas pirmenybę reiktų teikti į komercinę, o ne aukštąją madą orientuotas pozas.

Makiažas

Dar vienas Vakarų ir Azijos rinkų skirtumas yra modelio makiažas kastingo metu. Vakarų šalyse priimta, jog modelis į kastingą turi atvykti arba su nežymiu ir praktiškai nepastebimu makiažu, arba visai be makiažo. Vakarų rinkos klientai savo modelius nori matyti kaip tam tikrą baltą drobę, kurią galima panaudoti kūryboje.

Visiškai kitokie reikalavimai yra merginoms, vykstančioms į kastingus Kinijoje. Čia tikimasi modelį pamatyti su makiažu (ir visai ne lengvučiu ir nematomu). Pasitaiko, jog net dienos metu modeliui tenka į kastingus vykti su ryškiu vakariniu makiažu.

Viza

Vienas iš esminių ir greičiausiai savaime suprantamų dalykų, kurių reikia vykstant į Kiniją – viza. Modeliai į Kiniją vyksta tiek su turisto, tiek su verslo/darbo vizomis. Dažniau visgi renkamasi turisto viza, o kitu atveju esant (ar atsiradus) poreikiui modelių agentūra gali ją pakeisti į verslo/darbo vizą jau nuvykus ten.

Sutartis su motinine agentūra

Dėl itin sparčiai augančios Kinijos ekonomikos Kinijos modelių rinka – ypač nepastovi, sparčiai besivystanti ir besikeičianti. Tai – itin pelninga sritis, todėl nuolat kuriasi naujos modelių agentūros bei užsidaro spaudimo neatlaikiusios senos. Be to, neturint pakankamai informacijos apie itin sparčiai vykstančius pasikeitimus Kinijos modelių rinkoje galima rimtai nukentėti.

Pinigai ir rinkos dydis lemia, jog Kinijos rinkoje nemažai nelegalių, įtartinomis praktikomis užsiimančių „modelių agentūrų“, kurios merginas išnaudoja, nesumoka pinigų ar siunčia dirbti ne modelio darbų, o būti turtingųjų palydovėmis (plačiau apie tai – skyrelyje apie papildomą uždarbį). Be to, rinkos dydis ir agentūrų gausa taip pat apsunkina patikimos informacijos apie agentūras paiešką, todėl kartais gali būti sunku įvertinti agentūros patikimumą.

Norint išvengti šių ir panašių problemų labai patariama į Kiniją ir kitas Azijos šalis vykti sudarant sutartį su motinine agentūra, mat daugiametę patirtį turinčios motininės modelių agentūros turės visą naujausią informaciją apie rinkos pokyčius, be to, modelius siųs tik į patikimas, geriausias agentūras, su kuriomis bendradarbiauja jau ne vienerius metus, o bet kokiu nelaimės ar kitu ekstra atveju užtikrins visokeriopą pagalbą bei saugų grįžimą atgal į savo šalį.

Ką reikia žinot vykstant dirbti modeliu į KinijąKą reikia žinot vykstant dirbti modeliu į KinijąKą reikia žinot vykstant dirbti modeliu į KinijąKą reikia žinot vykstant dirbti modeliu į Kiniją

Darbo sąlygos

Kinijos rinka išsiskiria darbštumu bei siekiu, jog viskas būtų kaip įmanoma efektyviau. Galų gale – mados rinka taip pat yra verslas, todėl užsakovai siekia pelno, o modeliai skirti tam pelnui padidinti. Kadangi Kinijos mados rinka labiausiai orientuota į įvairiausių katalogų fotosesijas, tai bene dažniausiai modeliai fotografuojasi įvairiems drabužių katalogams.

Dažnai modeliui per dieną tenka nusifotografuoti net su 200 ir daugiau įvairiausių drabužių, todėl modeliams tenka persirenginėti itin greitai. Be to, dėl tokios drabužių gausos neretai tenka dirbti po 6-11 valandų, todėl prieš fotosesijas patariama itin gerai pailsėti. Visgi, toks įtemptas darbo grafikas būna ne kasdien, per savaitę paklausiam modeliui tenka dirbti vidutiniškai po 2-4 kartus.

Papildomas uždarbis

Europietiško gymio merginos Kinijoje – egzotika, todėl dirbdamos modeliais Kinijoje merginos gali sulaukti papildomo uždarbio pasiūlymų, kuomet joms siūloma sumokėti už pasirodymą kokios nors parodos atidaryme, svarbiame renginyje, naktiniame klube ar tiesiog turtuolių vakarėlyje. Visa tai nėra su modelio darbu susiję pasiūlymai ir jokia rimta ir patikima modelių agentūra savo modeliams neteiks tokių pasiūlymų. Todėl sulaukus tokių darbo pasiūlymų derėtų jų atsisakyti ir galbūt apsvarstyti variantą keisti agentūrą (jei tokius pasiūlymus pateikė ji).

Išlaidos pragyvenimui

Kinija – nėra itin brangi šalis, todėl pragyvenimas joje (net didmiesčiuose) nėra labai brangus. Kita vertus, tiems, kurie niekaip negali atsisakyti vakarietiško maisto bei įpročių pragyvenimo kainos gali gerokai išaugti, mat puodelis kavos Kinijoje gali kainuoti tiek pat, kiek vieno žmogaus vakarienė kinų restoranėlyje.

Vakarietiško maisto kainos kavinėse ir restoranuose taip pat yra kelis ar net kelioliką kartų didesnės, nei kainos vietiniuose kinų restoranuose. Taip pat yra su įvairiausiais įvežtiniais, nevietiniais maisto produktais parduotuvėse.

Pagrindiniai miestai

Kinijoje veikia daugiau nei 50 įvairių modelių agentūrų. Lyginant su bendrais šalyje vyraujančiais atlyginimais, tai – itin pelninga sritis, todėl vyksta itin intensyvi agentūrų kaita – nuolat atsidaro daug naujų bei užsidaro tokios, kurios nesugebėjo išvystyti sėkmingos veiklos.

Yra 5 didžiausi ir svarbiausi Kinijos modelių rinkos miestai – Šanchajus (Shanghai), Hong Kongas (Hong Kong), Pekinas (Beijing), Guangza (Guangzhou) ir Šenzenas (Shenzhen).

Ką reikia žinot vykstant dirbti modeliu į KinijąKą reikia žinot vykstant dirbti modeliu į KinijąKą reikia žinot vykstant dirbti modeliu į KinijąKą reikia žinot vykstant dirbti modeliu į Kiniją

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt