Kaip apsaugoti veido odą nuo šalčio?

Ugnius Kiguolis - -
Kaip apsaugoti veido odą nuo šalčio?

Šaltasis metų laikas ypatingai pavojingas mūsų veido odai. Žiemą ji ne tik, kad niekada nebūna uždengta nuo nepageidaujamo šalčio, tačiau kenčia nuo didelių oro kontrastų, kada iš šalčio įeiname į prišildytas patalpas. Pasekmes labai greitai parodo pati oda, kai ima šerpetoti, rausti, sausėti, kartais galime justi netgi nemalonų deginimą. Ką daryti, norint išvengti to ir kaip apsaugoti savo odą? Pateikiame jums naudingus patarimus.

 • Drėkinkite šildomų patalpų, kuriose dažnai būnate, orą. Šalia šildytuvo pastatykite atvirą indą, pripildytą vandens.
 • Odos priežiūra priklauso nuo jos tipo. Jei turite normalią odą, jai užteks intensyvaus drėkinamojo kremo rytui ir vakarui. Mišriai odai reikės ištisą parą priemonių, sumažinančių riebumą riebiose vietose ir kompensuojančių drėgmę sausose vietose. Rytais naudokite intensyviai drėkinančias priemones ir įsidėmėkite, kad probleminei T zonai jų nereikia – jai užtenka lengvo pienelio. Dienos metu patepkite veidą kremu, kai tik pajusite odos diskomfortą. Vakare naudokite drėkinamąjį pienelį. Riebią odą reikia aktyviai, tačiau labai lengvai drėkinti kelis kartus per dieną. Papildomo maitinimo jai nereikia, nes iš prigimties yra apsaugota nuo šalčio ir vėjų. Nakčiai tinka gydomasis kremas, sumažinantis riebalų išsiskyrimą ir apsaugantis nuo porų užsikimšimo. Jautri oda reikalauja ypatingo dėmesio. Tai vienintelis odos tipas, kuriam žiemą reikalingos maitinamosios priemonės. Dieną naudokite maitinamąjį kremą, o nakčiai ištepkite veidą paprastu drėkinamuoju kremu.
 • Valandą prieš einant į lauką patepkite sausą veidą ir ausis riebesniu kremu, kurio sudėtyje būtų vitamino E. Neikite į lauką iškart pasitepę kremu ar nusiprausę, veidas gali nušalti.
 • Gerkite daug skysčių. Ne mažiau kaip 2l per dieną. Sausai odai tai labai reikalinga.
 • Kartą per savaitę šaltuoju metų sezonu nušveiskite savo veido odą ir patepkite drėkinančia kauke.
 • Prauskitės tik šiltu vandeniu, netrinkite veido rankšluosčiu.
 • Prieš einant į lauką galite patepti veidą riebesniu toniniu kremu. Veidą padenkite ir biria pudra. Tai padės apsisaugoti nuo šalčio.
 • Normaliai veido odai tinka: 1) šaukštą skysto medaus sumaišyti su 7 – 10 lašelių citrinos sulčių ir trupučiu avižinių miltų. Užtepti ant veido, laikyti 20 minučių ir nuplauti vandeniu. 2) du neišplaktus kiaušinio baltymus sumaišyti su šaukštu medaus, 0.5 šaukštelio migdolų aliejaus ir dviem šaukštais avižinių miltų. Užtepti ant veido, palaikyti 20 minučių ir nuplauti vandeniu.
 • Sausai odai: 1) sumaišykite 2 valgomuosius šaukštus grietinės ir 1 valgomąjį šaukštą medaus, įberkite tiek kviečių daigų dribsnių, kad gautumėte košelę. Ja įtrinkite veido odą ir palikite 15 minučių. Geriausias laikas grietinės ir medaus kaukei – ankstyvas rytas. 2) reikalingas vienas kiaušinio trynys, jis sumaišomas su šaukštu medaus ir šaukštu augalinio aliejaus. 3) mielės sumaišomos su augaliniais riebalais iki košelės tirštumo. Košelė plonu sluoksniu užtepama ant nuvalytos veido odos, lengvai pirštis įtrinama ir paliekama 15 – 20 minučių. 4) smulkiai sutrinti lazdyno riešutai sumaišomi su pienu arba grietinėle, kad gautųsi košelė. Ja ištepama veido oda. Po 20 – 25 minučių veidas nuvalomas vatos tamponais, pavilgytais šiltame piene. Mišinys užtepamas ant veido storu sluoksniu ir palaikomas 15 – 20 minučių; po to veidas nuplaunams vandeniu (be muilo), nusausinamas ir patepamas drėkinamuoju kremu.
 • Riebiai veido odai: 1) 2 – 3 kupinus šaukštus jogurto užtepkite ant veido odos (odos apie akis netepkite), leiskite jogurtui išdžiūti, paskui nuprauskite veidą pienu ir dar kartą šaltu vandeniu – tai atgaivins odą. 2) ant veido dėkite plonus citrinos griežinėlius ir laikykite 20 minučių. Po to veidas nuplaunamas šaltu vandeniu. 3) nenaudokite riebaus makiažo pagrindo!
 • Mišriai veido odai: nedidelį gabalėlį juodos duonos ištrinkite su 30 ml karšto pieno, įdėkite šaukštą medaus ir alyvų aliejaus. Sausą veidą patepkite maitinamuoju kremu, paskui uždėkite kaukę. Viską nuplauti – po 15-20 minučių.
 • Naudokite žaliosios arbatos pavilgus. Ant veido 10–15 min. dedama medžiagos skiautė, suvilgyta žaliąja arbata, po to veidas nuvalomas pieno išrūgomis.
 • Sutrinkite bananą ir sumaišykite jį su saldžia grietinėle. Šią kaukę užtepkite ant veido ir nuplaukite palaikę ją 30 minučių. Padės atstatyti nuo šalčio nuvargintą odą.
 • Sumaišykite vienodomis porcijomis avižines kruopas, kiaušinio trynį ir medų. Užtepkite masę ant veido ir, palaikę 20 minučių, nuplaukite drungnu vandeniu. Veidą sausindamos rankšluosčiu ne trinkite, o lengvai tapšnokite.
 • Sutrinkite avokado minkštimą šakute, įpilkite lašą alyvų aliejaus ir šį mišinį užtepkite ant veido odos. Palaikę 15 minučių nuplaukite.
 • Nulupkite 2 abrikosus ir sutrinkite juos dubenėlyje. Įpilkite šaukštelį alyvų aliejaus ir išmaišykite gautą masę.Tepkite ją ant veido ir palaikykite 15 minučių.
 • Pasirinkite vieną iš pieno produktų, kurį šiuo metu tikrai turite šaldytuve – jogurtą, pasukas, grietinę arba kefyrą. Vienu iš šių produktų ištepkite veidą, išskyrus akių sritį, ir atsigulusi palaikykite 10 – 15 minučių. Po to nuplaukite vėsiu vandeniu. Padeda apsisaugoti nuo šalčio.

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt