Kaip išsirinkti geriausią modelių agentūrą?

Alice Woods - -
Kaip išsirinkti geriausią modelių agentūrą?

Milijoninė mados industrija neretai yra tapatinama su džiunglėmis, o modelių verslas yra apipintas legendomis ir stereotipais. Kaip nepasimesti sudėtingame mados ir modelių versle? Nuo ko pradėti? Dažnai manoma, kad sėkmingos modelio karjeros priežastis – išorinis modelio grožis, tačiau iš tiesų viskas nėra taip paprasta.

Gražių merginų pasaulyje gausu, tačiau kas eilinę gražią merginą iš tiesų padaro pasaulinio pripažinimo sulaukusiu modeliu? Atsakymas paprastas – asmenybė, grožis, darbas ir specifinės žinios. Tam, kad mergina taptų modeliu, ji turi tinkamai pasiruošti prieš įžengiant į mados rinką – turi išmokti pozuoti, vaikščioti, turėti profesionalių modelio nuotraukų, išlavinti asmeninį aprangos stilių, bendravimo manieras ir t.t. Viso to išmokti savarankiškai būtų labai sudėtinga, juo labiau būtų sunku rasti iš tiesų tinkamos informacijos. Todėl daugeliu atvejų profesionalaus modelio karjera prasideda prisijungus prie motininės modelių agentūros.

Priklausydamas motininei agentūrai modelis ne tik turi galimybę įgauti visų profesionaliai modelio karjerai reikalingų žinių ir įgūdžių, bet taip pat ir turi tam tikrą saugumo garantą – kadangi modelio karjera dažnai prasideda itin jauname amžiuje, sutartis su motinine agentūra užtikrina saugumą, uždirbtų pinigų išmokėjimo garantiją bei profesionalų pagalbą nutikus nelaimingiems atsitikimams.

Kartais modeliai svarsto galimybę dirbti savarankiškai, tačiau „Supermodels“ modelių agentūra perspėja: dirbant savarankiškai užsienyje niekas neužtikrins saugios nakvynės, patikimų darbo pasiūlymų, medicininės pagalbos nelaimės atveju ar pinigų už atliktą darbą. Profesionali modelių agentūra ne tik užtikrina saugias ir patikimas darbo sąlygas, bet taip pat ir rūpinasi, kad modeliai dirbtų tik tiesiogiai su modelio karjera susijusius darbus (fotosesijos žurnalams, katalogams, reklamoms, bet jokiu būdu ne promo ar vakarėlių darbai).

Modelio motininės agentūros pasirinkimas gali nulemti visą modelio karjerą, tad kaip išsirinkti geriausią modelių agentūrą? Kokia agentura apskritai gali rpetenduoti būti geriausia modelių agentūra? „Supermodels“ modelių agentūra pataria nepalaigėti laiko ir kritiškai įvertinti pasirinktą agentūrą – paieškoti informacijos apie pasirinktą agentūrą internete, paskaityti atsiliepimus, peržiūrėti socialinius tinklus, forumus, pasidomėti agentūrai priklausančiais modeliais, peržiūrėti modelių ir jų darbų nuotraukas.

Pasak „Supermodels“ modelių agentūros, renkantis geriausią motininę agentūrą modelis taip pat turėtų atsižvelgti į tai, ar pasirinkta agentūra priklauso pasaulinei Modelių ir Modelių Agentų asociacijai M.A.M.A bei nepamiršti, kad profesionalios agentūros dirba tik su modelių sutartimis, nes darbas be sutarties visame pasaulyje yra nelegalus ir nesaugus, nes neturint sutarties agentūra neturi jokios atsakomybės ir jokių įsipareigojimų modeliui.

Taip pat svarbu nepamišti, kad kritiškai įvertinus pasirinktą modelių agentūrą ir apsisprendus pasirašyti sutartį taip pat svarbu prieš pasirašant atidžiai išsistudijuoti sutartį su modelių agentūra, išsiaiškinti visus neaiškumus ir klausimus. Pravartu žinoti, kad tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje sutartį už nepilnametį modelį pasirašo jo įstatyminis atstovas (dažniausiai – vienas iš tėvų) ir tokia sutartis galioja ne ilgiau nei iki kol modeliui sueina 18 metų ir jis pats įgauna sprendimo teisę.

Nuotraukose: Supermodels Model Management modelis Agnė Končiūtė, žurnalas „VOGUE Russia“

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt