Kaip išsirinkti paakių kremą?

Linas Kiguolis - -
Kaip išsirinkti paakių kremą?

Malonu žinoti bei suprasti, kokie procesai vyksta veido odoje? O ką žinote apie delikačią paakių odą? Ar kada susimąstėte, kas įeina į paakių kremų sudėtį ir kuo jie skiriasi vienas nuo kito, be to kad skiriasi jų pavadinimai ir apibūdinimai? Norime atskleisti, ką iš tikrųjų tepatės ant savo odos, tad remsimės Niujorko gydytojos-dermatologės Cheryl Karcher pateiktomis žiniomis apie tai, kodėl, atrodo, skirtinguose paakių kremuose aptinkame tuos pačius ingredientus, kam jie skirti ir kaip išsirinkti tinkamiausią.

„5 pagrindiniai ingredientai dedami gamint beveik visus paakių kremus ir kiekvienas iš jų yra labai svarbus raukšlių mažinimui. Visų kremų pagrindas yra tas pats, tik skirias kelios sudedamosios dalys, kurios ir sukuria skirtingą kremų poveikį – tokios kaip žalosios arbatos ar aukso dulkių ekstraktas,“ – pasakoja dermatologė.

Hialurono rūgštis – ši medžiaga gali savyje sulaikyti 1000 kartų daugiau vandens nei pati sveria, taigi yra puikus odos drėkinimo bei matinimo šaltinis. Rūgštis taip pat laikinai sumažina negilias raukšles.

Keramidai – veikia kaip lipidai (iš kurių sudaryta oda) – apsaugo odą nuo nudegimų, užterštumo ir kitų žalingų aplinkos poveikių.

Retinolis – viena populiariausių sudedamųjų dalių, susiformuojanti iš vitamino A. Ši medžiaga veikia ląstelių atsinaujinimo procesus, dėl to susiformuoja daugiau kolageno ir elastino – odos jaunystės šaltinio.

Matriksilas – viena iš peptidų rūšių, kuri laikinai pristabdo raumenų judesius – sumažina raukšles. Veikia panšiai kaip botulinas, t.y. suteikia botulino injekcijų efektą be adatų pagalbos.

Vitaminai – dažniausiai dedami C ir E vitaminai, kurie yra pagrindiniai odos apsauginiai bei atsinaujinimo faktoriai.

„Turite prisiminti 2 pagrindines taisykles apie paakių kremus – dienos metu privalote apsaugoti bei drėkinti odą, tad kremai, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties bei keramidų, yra tam tinkamiausi. Naktį reikia padėti odai atsinaujinti – naudokite kremus su retinoliu,“ – pataria Ch. Karcher.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Linas Kiguolis - žinomo verslininko Ugniaus Kiguolio jaunesnysis brolis, tvirtai žingsniuojantis savo karjeros laiptais. Ilgą laiką buvęs brolio šešėlyje jaunas ir ambicingas IT specialistas tapo brolio verslo partneriu ir užsitikrino svarbų vaidmenį bendroje veikloje.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie Jurgita.lt