Kiek kainuoja brangiausias stalo žaidimas pasaulyje?

Lucia Danes - -
Kiek kainuoja brangiausias stalo žaidimas pasaulyje?

Šešiametis Jakarhi Dupree – Walker sako, kad jam patinka šis žaidimas, nes jį žaidžiant „gali gauti labai daug pinigų“. Jį pardavus gali gauti dar daugiau – šiuo metu apie du milijonus dolerių. Ir jo kaina kyla.

Tai brangiausias pasaulyje stalo žaidimas – gryno aukso „Monopolis“, kurio namelių kaminai papuošti rubinais, viešbučių kaminuose žėri safyrai, o žaidimo kauliukų akutės deimantinės. Lenta pagaminta iš 23 – jų karatų aukso, o figurėlės iš 18 – os karatų aukso. Sidney Mobell, sukūręs šį stalo žaidimą, tegia, kad „tai nėra įprasta žaidimo lenta, tai rankomis pagamintas meno kūrinys“. Jam pagaminti vyras sugaišo apie metus – viena uncija (apie 30 g) tokio grynumo aukso tuo metu kainavo 300$, o šiais nestabilios rinkos laikais kaina šoktelėjo iki 1,300$ už unciją.

Šiandien žaidimas akylai saugomas Jungtinių Amerikos Valstijų „Finansų muziejuje“, kurio savininkas negali nuslėpti džiaugsmo ir pasidižiavimo dėl šio eksponato: „amerikiečiams „Monopolis“ yra labai simboliškas žaidimas, jis išpopuliarėjo finansiškai sudėtingais 1930 – aisiais, o šiandien, kuomėt gauname šią žaidimo lentą, mūsų tauta vėl susiduria su piniginiais sunkumais.„

Priimdama šią neįtikėtinai prabangią dovaną muziejaus vadovybė surengė „Monopolio“ turnyrus vaikams bei suaugusiems. Žinoma, kad auksinis „Monopolis“ liko užrakintas už stiklo, tačiau darbuotojai bei lankytojai noriai žaidė paprastomis versijomis, tik juvelyras laikėsi nuošalyje. Vyras pripažino, kad pagaminęs savo „Monopolį“ kartą žaidė juo su tuometiniu Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Edward Heath, kuris lengvai nugalėjo. Juvelyras nusijuokė ir tarė: „esu siaubingas žaidėjas, bet kuris šešiametis galėtų mane privesti prie bankroto“.

Kiek kainuoja brangiausias stalo žaidimas pasaulyje?Kiek kainuoja brangiausias stalo žaidimas pasaulyje?

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt