Ko nedaryti, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs

Gabriel E. Hall - -
Ko nedaryti, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs

Svajoji apie ilgus gražius plaukus? Nori, kad plaukai atrodytų sveikai? Nenori, kad plaukai prarastų spalvą, taptų ploni, pasišiaušę ir įsielektrinę? Bet ar žinai, ko nedaryti ir kaip to išvengti?

Kuo rečiau rišk plaukus

Nuolatinis plaukų rišimas į tvirtą „arklio uodegą“ kenkia plaukams ir apskritai galvos odai dėl nuolatinio stipraus tempimo. Ypač vertėtų susimąstyti, jei paleidus plaukus jaučiamas galvos odos maudimas ar net skausmas. Geriausia yra rinktis pakankamai laisvą plaukų surišimą apačioje bei įvairias kasas ar kuodukus. Beje, nepamiršk pasileisti plaukų eidama miegoti!

Vasarą venk kepurių ir sintetinių skarelių

Niekas nepaneigs, kad saulė, vėjas ir dulkės labai kenkia plaukams, dėl to patariama ypač karštuoju metų laiku galvą pridengti skrybėlėmis, skarelėmis ar kepurėmis. Tačiau itin svarbu yra leisti plaukams „kvėpuoti“ ir stipriai neprispausti jų prie galvos, todėl taip pamėgtos kepurės ir sintetinės skarelės tikrai nėra tinkamas pasirinkimas.

Nešukuok plaukų per dažnai

Teigiama, kad plaukų šukavimas suaktyvina galvos kraujotaką, skatina plaukų augimą ar net juos stiprina. Tačiau realybė yra kiek kitokia – ypač dažnas plaukų šukavimas skatina plaukų lūžinėjimą ir plaukų galų išsišakojimą. Tad jei nori turėti ilgus ir sveikus plaukus, plaukų šukavimo iš neturėjimo ką veikti teks atsisakyti.

Netiesink ir nešukuok šlapių plaukų

Visiems senai žinomas faktas, kad plaukų džiovinimas plaukų fenu kenkia plaukams. Bet taip pat plaukams kenkia ir drėgnų plaukų tiesinimas ar jų šukavimas (ir visai nesvarbu, iš kokios medžiagos padarytos šukos). Šlapi plaukai yra ypač pažeidžiami, todėl norint išlaikyti plaukus sveikus, reiktų atsisakyti ne tik plaukų džiovinimo, bet taip pat ir tiesinimo bei šukavimo.

Nepalik plaukų formavimo priemonių ilgiau nei reikia

Visos cheminės plaukų formavimo priemonės kenkia plaukams, todėl geriausia būtų jų niekada nenaudoti. Tačiau niekas nepaneigs, jog dažnai tai yra vienintelis greitas būdas sutvarkyti nepaklusnius plaukus ar visą vakarą išlikt su stulbinama šukuosena. Svarbu atsiminti, kad plaukų formavimo priemones, būtina kruopščiai išplauti iš plaukų vos grįžus namo ir jokiu būdu nepalikti dar porai dienų.

Nevenk kirpėjos

Tam, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, būtina bent kartą per kelis mėnesius juos kirpti. Ir tai vienodai svarbu yra tiek merginoms, norinčioms turėti trumpus plaukus, tiek toms, kurios siekia užsiauginti ilgus. Todėl net norėdama užsiauginti itin ilgus plaukus turi reguliariai lankytis pas kirpėją, kad ši nukirptų šakotis pradėjusius plaukų galus.

Ko nedaryti, kad plaukai būtų sveiki ir gražūsKo nedaryti, kad plaukai būtų sveiki ir gražūsKo nedaryti, kad plaukai būtų sveiki ir gražūsKo nedaryti, kad plaukai būtų sveiki ir gražūsKo nedaryti, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt