Kokoso riešutų dieta

Linas Kiguolis - -
Kokoso riešutų dieta

Vos prasitarus apie kokosus, prieš akis iškart išnyra palmės, tropikų sala ir „Bounty“ reklama… Vėliau pakvimpa fantastiška tailandietiška sriuba su kokosų pienu, ir žinoma, pasirodo balerina su „Rafaelo“ dėžute… Atrodo viskas, kas susiję su kokosais, taip pat yra susiję ir su geru skoniu bei lieknu kūnu. Ar taip yra iš tikrųjų? Ar kokosai gali padėti numesti vieną kitą kilogramą?

Iš tiesų, Tropikų ir Pietryčių Azijos bei Okeanijos šalyse, kur kokosai yra itin plačiai naudojami, žmonės beveik neturi jokių viršsvorio problemų. Dietologai teigia, kad unikali kokoso sudėtis greitina medžiagų apykaitą, o kokosų aliejus pagerina viškinimo sistemos darbą. Be to, kokosuose esantys sotieji riebalai padeda išvengti širdies ligų, reguliuoja streso hormonų gamybą, aktyvina smegenų veiklą, apsaugo kepenis nuo toksinų.

KALORIJOS
100 g kokoso minkštimo turi 351 kaloriją.

VITAMINAI IR MINERALAI
Kokosų riešutai turi daug ląstelienos, fosforo, kalio, seleno ir cukraus. Juose yra E ir B grupės vitaminų, mineralinių medžiagų.

Iš kokosų minkštimo spaudžiamas kokosų aliejus, daromas kokosų pienas, o kokosų vanduo yra puikus natūralus gėrimas.

Kokosų aliejus yra augalinis aliejus, gaunamas iš riešutinės kokospalmės vaisių vidinio minkštimo. Kokosų aliejus turi apie 86 % sočiųjų, 6 % mononesočiųjų ir 2 % polinesočiųjų riebalų rūgščių. Jis tradiciškai naudojamas Okeanijos ir Pietų Azijos virtuvėse; šiuo metu populiarus visame pasaulyje, be to, yra populiarus kaip kosmetinė priemonė. Kokosų aliejus naudojamas kaip drėkinamoji plaukų, veido, kūno odos kaukė.

Kokosų pienas – vienas pagrindinių ingredientų vartojamas Indijos, ajurvedinėje, Tailando bei apskritai rytietiškoje virtuvėje. Puikiai tinka ruošiant karį, padažus, sriubas, Pina Colada kokteilius, ledus ir kitus desertus. Kokosų piene yra apie 23 % riebalų, 2 % baltymų, 5 % angliavandenių, jis geras mangano, fosforo, vario, seleno, geležies, magnio šaltinis. Kokosų vanduo yra skaidrus skystis jaunų kokosų viduje. Tai populiarus gėrimas Pietų ir Pietryčių Azijoje, Ramiojo vandenyno salose, Karibuose.

Kokosų vanduo turi apie 0,7 % baltymų, 0,2 % riebalų, 3,7 % angliavandenių, yra geras magnio, kalio, mangano šaltinis. 100 g kokosų vandens yra 19 kcal. JAV mokslininkų teigimu, kokosų vanduo turi tų pačių naudingųjų komponentų, kaip ir sportininkams skirti gėrimai, tik koncentracija daug didesnė, taigi kokosų vanduo net gali pakeisti sportinius gėrimus.

DIETA

Kokoso riešutų dietos esmė yra padėti žmonėms suprasti kaip iš tiesų riebalai veikia svorį ir sveikatą. Tai žinodami, jūs patys galėsite susikurti savo mitybos planą, kuris bus naudingas sveikatai. Šios dietos principas – vartoti kuo daugiau kokoso riešutų bei jų produktų, ypač kokoso aliejų. Net kepdami, vietoje įprasto aliejaus vartokite kokosų! Kokosų aliejus yra laikomas sveikiausiu dietiniu aliejumi.

Galima improvizuoti kaip tik norite, pavyzdžiui, aktorė Gwyneth Paltrow praktikuoja kokosų pieno ir kopūstų sulčių dietą, o aktorius Leonardas Pobedonoscevas prieš bėgdamas maratoną laikėsi ryžių, bananų ir kokosų pieno dietos. Kai kurios įžymybės, pavyzdžiui, Jenifer Aniston – savo svorio reguliavimui naudoja šalto spaudimo kokosų aliejaus dietą.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Linas Kiguolis - žinomo verslininko Ugniaus Kiguolio jaunesnysis brolis, tvirtai žingsniuojantis savo karjeros laiptais. Ilgą laiką buvęs brolio šešėlyje jaunas ir ambicingas IT specialistas tapo brolio verslo partneriu ir užsitikrino svarbų vaidmenį bendroje veikloje.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie Jurgita.lt